Skocz do zawartości
matt

User CPU

Polecane posty

Do crona co minute i jazda :P

 

Tak wyglada graf. Ten peak to efekt odpalenia cat /dev/urandom > /dev/null

 

17807ahes.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po wielkich naradach i sugestiach powstala "ladna wersja"

 

http://s3.matsti.com/cpu/ - tutaj mozna zobaczyc jak dziala :P

 

Skrypt rysuje wykresy dla wszystkich userow w systemie po za tymi wykluczonymi :P

 

100m = 0,1 cpu % powyzej juz sa normalne jednostki ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lekko pomniejszyć te wykresy i będzie ładnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrypt udostepnie w niedlugim czasie ;) Teraz czekam na "szybkich koderow" ktozy nie wpadli na pomysl z takim kodem szybciej i zaczna go pisac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staty sa generowane w locie w momecie kiedy ktos chce je zobaczyc :)

 

Zły pomysł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Wykresy nie będą spójne bo będą generowane w różnych odstępach czasowych ...

2) Obciążenie -> o wiele lepiej było by gdybyś generował wykresy co X czasu z crontaba. Ponieważ gdy generowane są w locie co każde wywołanie suma-sumarum będą zjadały więcej CPU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam wykres jest generowany jak ktos sobie kliknie :) Ale dane sa zapisywane stale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×