Skocz do zawartości
Konrad.K

Instalacja linuxa z pendrive.

Polecane posty

Witam,

 

Czy znacie jakąś dystrybucję opartą na Debianie której instalację bez problemów będę mógł ulokować na pendrive i zainstalować z niego na swoim nowym nabytku który nie ma napędu optycznego (Asus EEE) ? Przegrzebałem google i wszystkie instrukcje montażu dowolnego ISO na pendrive doprowadzały mnie albo do tego że pendrive nie był bootowalny, a jak już był to instalatory wariowały, sypały błędami itp. Więc pomyślałem że tutaj na pewno nie jedna osoba robiła coś takiego i pomoże mi wyjść z tej sytuacji :)

 

Z góry danke za linki, porady etc :D

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okk... ale jak tak czytam te instrukcje to wygląda to na instalacje linuxa NA pendrive, a mi chodzi o wciśnięcie instalatora linuxa na pendrive żeby zainstalować go na komputerze bez optycznego napędu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, wspomniałem wyżej że najlepiej coś na Debianie, jakieś Ubuntu czy coś tego rodzaju. Myślę że powinien to udźwignąć - bo Asus dał mi jakąś swoją dziwną dystrybucję, niby podstawowy soft jest, ale nie mogę się dostać do konsoli żeby dostawić sobie przynajmniej jakiś serwer lokalny do programowania ;) Swoją drogą jak szukacie czegoś SuperMobilnego to polecam Asus'a EEE PC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obraz ubuntu do instalacji, tak samo jak już gotowo zainstalowany można spokojnie wrzucić na pendrive, sam to nie raz robiłem i poszło bez żadnych problemów.

 

Chodzi Ci o "live-usb", uruchomienie systemu z pendrive i jego późniejsza ewentualna instalacja ? ;)

 

http://www.pendrivelinux.com/2008/04/09/us...n-from-windows/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×