Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Tybias

Serwer pod start strony i domena [pytan kilka]

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich, jest to moj pierwszy post na tym forum :-)

 

Planuje zalozenie wlasnego serwisu www no i czym wiecej czytam o firmach hostingowych tym coraz mniej sie orientuje :wink:.

 

Na poczatek chcialbym cos taniego, zeby miec jakas baze od ktorej moglbym zaczac. Dobrze wiec by bylo, gdyby oplate mozna bylo regulowac za okres jednego miesiaca(a nie od razu za caly rok). Czy sa polskie firmy warte polecenia z taka opcja? Jak serwis by sie rozkrecil to bym poszukal czegos lepszego.

 

Druga sprawa to domena, jak zarejestruje sobie powiedzmy w nazwa.pl, to jak to sie odbywa jezeli np. wykupilbym hosting na superhost.pl ?? Zakladam tam strone i rozumiem, ze nei ma zadnego problemu z przypisaniem domeny do niej?? Za bardzo tego nie rozumeim jak to sie odbywa wszytsko. Tak tez jak pozniej bym zmienial serwer nie ma problemow z domena??

 

Co do tego serwa na start to podoba mi sie servage.net chociaz rozne opienie o nim kraza. Ale jak tez mowie chcem miec cos na start, a ceny i transfer sa bardzo atrakcyjne.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś na start z większością dostępnych spraw tj. baza mysql, php płatne za miesiac, dwa, to zajrzyj na boo.pl

 

Może nie jest to najlepszy wybór z możliwych, ale zapłacić za konto można wysyłając sms`a, więc po najmniejszej linii oporu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oo bardzo fajne ;) o to mi wlasnie chodzilo. Thx.

 

Z tymi domenami to gdzie bys polecal wykupic? domena ma byc .pl . Wiadomo chodzi mi o jak najnizsza cene ale zeby tez nie bylo z tym jakis problemow.

 

Moglby mi ktos ogolnikowo przedstawic proces jak sie przypisuje domene do serwera?? podczas rejestraci na np. boo.pl wpisujemy adres domeny i co jeszcze??? bo domyslam sie ze samo wpisanie domeny nie wystarczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi domenami to gdzie bys polecal wykupic? domena ma byc .pl . Wiadomo chodzi mi o jak najnizsza cene ale zeby tez nie bylo z tym jakis problemow.  
Ja osobiście polecam www.adresik.pl Jest to część Bizmedi (firma prowadzi tez www.klatka.pl i jeszcze jakiś sklep internetowy i statystyki dla stron). Domeny są tanie i od kiedy ich używam nie było żadnego problemu. Pośredniczą oni w sprzedaży domen z www.domainmaker.pl

 

Możesz też sprawdzić www.az.pl

 

Moglby mi ktos ogolnikowo przedstawic proces jak sie przypisuje domene do serwera?? podczas rejestraci na np. boo.pl wpisujemy adres domeny i co jeszcze? bo domyslam sie ze samo wpisanie domeny nie wystarczy

 

Podczas rejstraci domeny podajesz nazwy i adresy IP serwerów na którym masz konto www. O te dane musisz zapytać administratora hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki spam?? Poprostu koles chcial zeby mu cos polecic no to mu polecilem. Osobiscie mam zaufanie do tej firmy bo troche z nia wspolpracowalem i wszystko bylo ok to dlaczego nie mam jej polecac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Heheh, ja usunalem post przed tm!, tramil: to nie chodzilo o twoj post tylko zaraz po twoim! Sorry za zamieszanie.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo odradzam Servage. To strata pieniedzy. Ich parametry sa zawyzone a ich serwery sa zapchane uzytkownikami zwabionymi niska cena. Strony otwieraja sie wolno i czesto niekompletnie. Jezeli ktos probuje wykorzystac tak dumnie oferowane pasmo 330GB to niech wie, ze to bedzie niemozliwe. Poniewaz przy probie generowania wiekszego ruchu administratorzy ustawicznie wylaczaja sajt na kilka godzin i powiadamaja wlasciciela, ze jego strony naduzywa "resources" czyli zasoby ich przereklamowanego serwera. Servage aby upakowac jak najwiecej uzytkownikow wprowadza co 3 miesiace nowe ograniczenia ale w regulaminie o nich nie powiadamia jasno. Oprocz limitu miesiecznego pasma (co jest normalne). wprowadzili limit dzienny tak wiec jezeli masz szczesliwy dzien w ktorym mozesz spalic 12GB pasma Twoje strony sa wylaczane na dzien. Jezeli administrator oceni, ze Twoje strony otwieraja sie za czesto bo generujesz za duzo "unique hits" to administrator aby chronic ich przeladowany i tak dumnie reklamowany "powerful" serwer zamyka Twoje sajty na kilka godzin. Tak wiec o mozliwosci wykorzystania nawet 60% reklamowanych parametrow nie ma mowy. Te parametry 7.5GB HD i 330GP pasma sa zawyzone w celu zwabienia nowych nieswiadomych klientow a potem jak oni chca wykorzystac oferowane im parametry administratorzy pod przykrywka bardzo nieprecyzyjnego regulaminu dajacego im nieograniczone prawa do decydowania o losie Twoich stron, wylaczaja sajty z powodu tzw. naduzycia "resources" zasobow. Servage nie nadaje sie absolutnie do wstawiania sajtow dla doroslych. natomiast w Googlu po wpisaniu "adult hosting" wyskakuje on jako pierwszy i wielu poczatkujacych adult webmasterow lapie sie na ich niskie ceny. Jezeli wykupiles u nich hosting placac z gory za pare miesiecy i po stwierdzeniu zlej jakosci ich serwisu decydujesz wyniesc sie od nich przed uplywem terminu to pieniadze nie zostana Ci zwrocone. Musisz walczyc jak lew i prawie wyszarpac od nich ten zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

cóż dałeś się nabrac jak ja. nie marw sie, co cie nie zniszczy to cie wzmocni :) czy jakos tak :) ja dzieki servage juz nigdy więcej nie spojrzałem na takie gówniane hostingi :) człowiek uczy się całe zycie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zareklamuje swoją usługę www.bluehost.pl , odradzam wszelkie boo :) często serwer zamula. A co do domeny to polecam home.pl lub nazwa.pl - co do domen nie ma żartów, lepiej nie ryzykować utraty domeny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

srok@, czy mi się zdaje czy twój serwer stoi w ServerAdmin.pl?? :) Jak tak to powiem ci że nie jest to najlepsza firma jeśli chodzi o serwery dedykowane :) Naprawa trwa u nich dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo nawet kilka dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN
ja zareklamuje swoją usługę www.bluehost.pl , odradzam wszelkie boo :) często serwer zamula. A co do domeny to polecam home.pl lub nazwa.pl - co do domen nie ma żartów, lepiej nie ryzykować utraty domeny :)

 

To konto zostało zawieszone



Strona hostowana przez PNTH.net



PNTH.net

http://img304.imageshack.us/img304/3295/sc...reenshot4gh.png <=Dowód

 

Tu masz odpowiedz na pytanie servery...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zareklamuje swoją usługę www.bluehost.pl , odradzam wszelkie boo Język często serwer zamula. A co do domeny to polecam home.pl lub nazwa.pl - co do domen nie ma żartów, lepiej nie ryzykować utraty domeny

 

Profesjonalizm w każdym calu :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

a co do boo to tragedia, mam tam konto od roku i działa jak by chciało a nie mogło, transfer plików zółwie tempo - ściągają mi sie pliki ze speedem 2KB/s czasem sie trafi 20KB itd takie własnie transfery śmieszne, a zeby było śmieszniej ja mam łącze 2Mb i z innych serverów mi pliki lecą ~240KB/s Boo to jest jedna wielka pomyłka i tagedia, nawet nie nazwał bym tego serverem. Dobre strony tego servera toi bytły kiedys jak prędkości od nich mnie zadziwiały a pewnego dnia (dokładnie z dnia na dzień) transfery spadły i była o to awantura klientów ale nic nie pomogło i dalej jest jak jest :/ Konto nie nadawało sie do uzywania i stoi puste, czasem zaglądam ale dfalej tak wolno chodzi. jedyny plus to niski ping.

ODRADZAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego ile pieniędzy zamierzasz zainwestować w hosting. Jeśli dużo to wybierz HOME lub KEI (uwaga, musisz dobrać ofertę do potrzeb np serwery home nie obsługują mod rewrite), jesli niedużo co wybierz korzystną ofertę spośród TOP 100 (np superhost). Nie polecam superofert supertanio z super parametrami serwerów oferowanych przez firmy krzaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×