Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Saint

"Promocja" Adreso.pl - czyli jak z trzech laptopów zrobić jeden

Polecane posty

Wiadomo są różne konkursy i promocje w tym przypadku mamy do czynienia z "wyjątkową" promocją, która polegała nie tyle na przyciąganiu na trwałe użytkownika co napędzaniu koniektury i ruchu na stronie przez parę kliknięć. Nagrody wydały mi się atrakcyjne:

za miejsce 1: Laptop

 

za miejsce 2: Laptop

 

za miejsce 3: Laptop

 

za miejsca od 4 do 100 - atrakcyjna nagroda niespodzianka

Cały "bajer" polegał na tym aby ściągnąć jak najwięcej osób które zarejestrują się w konkursie i dokonają przynajmniej jednego wyszukania w tej przedziwnej wyszukiwarce, a następnie będą ściągały kolejne słowem piramida. Zrobiłem mały eksperyment i umieściłem w stopkach na kilku forach dyskusyjnych odnośnik do mojego profilu w "promocji". Ku mojemu zdziwieniu bardzo dużo osób wchodziło na linki i rejestrowało się w konkursie jednak bardzo mało weryfikowało swoje konto. Okazało się, że brak weryfikacji jest spowodowany potraktowaniem wiadomości potwierdzającej założenie konta jako spam, a to przez specyficzny mail generowany przez organizatora konkursu. Jakkolwiek by na to nie spojrzeć w takim wypadku "promocja" nie spełniła oczekiwań organizatora więc ten pokusił się o zmianę jej regulaminu i usunięcie z niego nagród i w taki sposób z trzech laptopów zrobił się jeden, a z 94 nagród "niespodzianek" tylko osiem:

 

za miejsce 1: Laptop Acer Extensa + MS Windows Vista Home Basic

 

za miejsca od 2 do 10 - atrakcyjna nagroda niespodzianka

Zmianie uległ także § 2. Czas trwania promocji

 

Promocja trwa od dnia 08.10.2009 roku do dnia 31.12.2009r. godz. 0:00. Organizator może poinformować o zmianie zasad promocji bez podawania przyczyny na stronie internetowej www.adreso.pl poprzez opublikowanie informacji lub zmianę niniejszego regulaminu.

 

Abstrahując od tego co mają do rzeczy zmiany w regulaminie bez podawania przyczyn do czasu trwania promocji to w istocie uległa zmianie jego część, która brzmiała równie abstrakcyjnie:

 

Promocja trwa od dnia 08.10.2009 roku do dnia 30.11.2009r. godz. 0:00. Organizator może poinformować o zmianie zasad promocji bez podawania przyczyny na stronie internetowej www.adreso.pl

 

Gdzie została podana informacja o zmianie regulaminu? Nigdzie!

Czy ktokolwiek z uczestników "promocji" został o tym poinformowany w jakiś sposób? Nie!

Czy zasady to zmiana ilośći nagród proponowanych w trakcie rozpoczęcia? Moim zdaniem nie bardzo Wikipedia też ma zdanie na ten temat:

Reguła – ogólnie: pewna zasada określająca sposób postępowania

Czy to jest zwyczajne oszustwo czy zwykła zmiana kosmetyczna regulaminu? Jako pytanie retoryczne pozostawiam odpowiedź na nie każdemu z Was :)

 

Tu można sobie pooglądać regulaminy:

http://www.adreso.pl/pp_regulamin.php

http://64.233.183.104/search?hl=pl&q=c...+Google&lr=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

<ziefff>

Promocja.... a ktoś wygra wogóle ?

 

...nawet informacja o tym poście (pewnie ze względu na cytat) przyszła jako spam...

 

</ziefff>

 

 

 

Sponsi wybacz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Saint w takich konkursach na poleconych nie warto brać udziału, bo zawsze są jakieś przekręty jak nie ze strony organizatora to ze strony uczestników. Lepiej sobie uczciwie "uciułać" na laptopa, niż tracić czas i pieniądze (prąd kosztuje! :)) na takie zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×