Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Malas

Sieć xp-vista problemy..

Polecane posty

To tak. na jednym komputerze mam winde xp, na drugim(laptopie) viste home premium. Internet mam z sieci Multimedia (multimedia.pl) no to aby rozdzielić łącze zakupiłem router Edimax br-6204wg. Niestety miałem już problem ze skonfigurowaniem routera ponieważ nie dostałem od dostawcy żadnej nazwy użytkownika ani hasła. I wtedy zaczęły się problemy. Na komputerze zaczał się pojawiać komunikat "Ograniczenie lub brak łączności" a miałem podłączone tak jak wcześniej kiedy było dobrze..(podłączam modem do komputera przez usb). A gdy np podłącze przez kabel ethernet modem do laptopa to w lapku śmiga internet bez żadnych problemów..zrobiłem nawet formata na xpku ale to nic nie pomogło i dalej wyskakuje wyżej wspomniany komunikat. Warto chyba jeszcze wspomnieć o modemie: Motorola SB5101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to wtedy muszę wpisać sam a nie mam stałego bo się zmienia to jakie wpisać?nie wiem czy dobrze mówie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No co tu dużo mówić..po nieudanej konfiguracji routera odłączyłem go poprostu..i wtedy zaczęły się problemy z tym komunikatem..a modem mam podłączony tak jak wcześniej miałem kiedy działało..na laptopie też wcześniej wyskakiwał ten komunikat..ale teraz w ogóle nie wyskakuje i net działa dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm z modemami kablowymi może być tak, że po przełączeniu urządzenia będą potrzebowały resetu zasilania, próbowałeś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...to jest jakiś problem czy go nie ma? :P

No jest bo ma działać w stacjonarnym a działa tylko na laptopie..jak będzie na stacjonarnym działał to będe dalej z konfigiem routera kombinował.

 

Hekko: Próbowałem i nic.Zresztą to nic wspólnego nie ma z tym komunikatem który wyskakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No jest bo ma działać w stacjonarnym a działa tylko na laptopie..jak będzie na stacjonarnym działał to będe dalej z konfigiem routera kombinował.

To opisz krok po kroku bo ja np. nic nie zrozumiałem :P

 

Zresztą to nic wspólnego nie ma z tym komunikatem który wyskakuje.

Ma, kilka lat pracowałem na takich modemach kablowych, akurat nie były to motorole tylko thomson i coś jeszcze ale komunikat identyczny objawiał się właśnie po powyższym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jest tak: Miałem sobie podłączony modem motoroli kablem usb do kompa..i net sobie ładnie działał. Pewnego dnia przybył laptop. Postanowiłem spróbować rozdzielić internet i zakupiłem router ten edimaxa..Miałem problem z konfiguracją więc dałem sobie spokój. Odłączyłem router i podłączyłem modem z powrotem przez usb tak jak miałem kiedyś kiedy działało. No, ale już na stacjonarnym internet nie działa wyskakuje wspomiany komunikat. A gdy robie tak: Podłaczam modem motoroli przez ethernet do laptopa to net na lapku śmiga..Zależy mi aby znowu działał na stacjonarnym..

 

 

 

Inaczej tego nie umiem wytłumaczyć:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dziwna sprawa nie powinno się to bez powodu pojawiać, stery od modemu reinstalowałeś może na stacjonarnym ? A nie masz możliwości przez ethernet do stacjonarnego podłączyć ?

Generalnie routery działają bez konfiguracji, ewentualnie wstępny wybór źródła internetu (zależnie od modemu) + zabezpieczenie np. wifi więc po podłączeniu routera do modemu wszystko powinno śmigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

czesc,

 

czy mowa o vectra.pl ? oni rozdaja takie motoroli :P

co do sieci pod dhcp + router + motorolka no problem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy mowa o vectra.pl ? oni rozdaja takie motoroli :P

 

Mowa o multimedii, czytać :P ale to ten sam sposób działania..

 

Problem może być np z portem USB, coś tam przekombinowałeś może ?

Ponawiam: A nie masz możliwości przez ethernet do stacjonarnego podłączyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra działa.. siedziałem z kumplem 4 godziny prawie;]. Długo by tłumaczyć i jest to jak dla mnie skomplikowane:D. A na stacjonarnym nie działał net dlatego, że karta laptopa wydzierżawiła sobie ip na ileś tam godzin..itp itd i tak dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×