Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
xorg

Testowanie CPU

Polecane posty

Potrzebuję jakiegoś dobrego (aka sprawdzonego) tool'a do testowania procesora, takiego uruchamianego w systemie, bez żadnych udziwnień typu boot z CD. Mam podejrzenie że moje CPU są uszkodzone, i muszę mieć pewność :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuję jakiegoś dobrego (aka sprawdzonego) tool'a do testowania procesora, takiego uruchamianego w systemie, bez żadnych udziwnień typu boot z CD. Mam podejrzenie że moje CPU są uszkodzone, i muszę mieć pewność :)

pod linuksem? sprawdź co zwróci dmesg. Poza tym, jeżeli CPU jest uszkodzony to system by się wywalił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod linuksem? sprawdź co zwróci dmesg. Poza tym, jeżeli CPU jest uszkodzony to system by się wywalił.

 

Ja miałem ostatnio do czynienia z uszkodzonym procesorem w jednym z serwerów. Objaw był taki, że serwer się zawieszał raz na jakiś czas. Ponowny reset i wszystko śmigało, aż do ponownej takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki efekt że procesor nie radzi sobie z serwerami gier. Uruchomię jeden, jest 20% CPU, włączę drugi, i nagle 90%... oczywiście jak włączę ten drugi pojedynczo to też jest 20%.

 

Wiem tylko tyle, że dwa rdzenie pracują oddzielnie, bo robiłem test skryptem w bashu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam taki efekt że procesor nie radzi sobie z serwerami gier. Uruchomię jeden, jest 20% CPU, włączę drugi, i nagle 90%... oczywiście jak włączę ten drugi pojedynczo to też jest 20%.

 

Wiem tylko tyle, że dwa rdzenie pracują oddzielnie, bo robiłem test skryptem w bashu.

 

Przepraszam, jeżeli palnę teraz coś co odbierzesz jako głupotę - ale w jaki sposób mierzysz obciążenie procesora przez dane procesy? Pytam dlatego, ze obciazenie dzieli sie na czas zajety przez aplikacje (tzn. "user"), czas zajety przez system (tzn. "system") , czas zajety przez operacje io (tzn. "wait") oraz czas nie zajety (tzn. "idle"). Jezeli podane obciazenie to jest "user", to faktycznie oddaje obciazenie generowane przez proces. Jezeli podane przez Ciebie wartosci to nie "user", a np. ich skladnikiem jest "wait", to mogloby wskazywac na powolne dzialanie dysku albo np. probe uzywania przez oba procesy tego samego zasobu.

 

Dodatkowo prosze wyjasnij jak sie rozklada to 90% miedzy procesory. Przykladowo polecenie "top" na systemie wieloprocesorowym potrafi pokazywac obciazenie poszczegolnych procesorow - aktywuje sie to wybierajac z klawiatury "1".

 

Jakim skryptem w bashu wykonywany byl test - tzn. glownie pytam o to, czy test na 100% generowal obciazenie "user" (ew. "system") a nie np. same waity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×