Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gamesfactory

Zakupy na Ebay

Polecane posty

Witam, kompletnie nie wiem gdzie zamieścić ten temat, bo po części jest związany z serwerami, ale zarazem z czymś co kompletnie do tej dziedziny nie pasuje. Otóż, chcieliśmy kupić serwer, ale wiadomo jakie to w Polsce są ceny... znaleźliśmy na Ebay naprawdę potężne serwery o wiele taniej niż w Polsce, ale tutaj rodzi się pytanie - czy koszt sprowadzenia takiego sprzętu nie będzie na tyle duży, że cena praktycznie się wyrówna ?

 

Na przykład, kupując taki serwer - http://cgi.ebay.pl/DELL-POWEREDGE-R900-2-X...id=p3286.c0.m14 (około 25 000 zł + koszt wysyłki $150) Ile będę musiał dopłacić za odbiór takiej paczki na granicy ? Bo z tego co czytałem i dowiadywałem się u znajomych to jest to objęte opłatą celną.

 

Jeżeli macie jakieś doświadczenie w zakupach za granicą (a konkretnie w USA), proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Z tego co mi wiadomo opłata celna 10% wartości przedmiotu.

 

 

Ja słyszałem numery z wysyłaniem takiego czegoś jako arbuzy :P

Z mojego punktu widzenia sądzę że opłaca się sprowadzanie elektroniki, w Polsce jest duża marża na to, ale trzeba się spieszyć bo kursik rośnie :P

 

EDIT

SPAĆ !!! :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mehow

w swietle obowiazujacego prawda zmuszony bedziesz zaplacic clo

 

w swietle mozliwosci wszelakich porozmawiaj z firma czy ma doswiadczenie w wysylce sprzetu za ocean

 

teoretycznie istnieje mozliwosc nie placenia cla

np firma wysyla to w ramach daru PCK, wysyla w 3-4 paczkach wysyla z adnotacja ze sprzet jest darem, uszkodzony, prezent* wysyla z adresu prywatnego na adres prywatny hmm wiecej pomyslu nie mam na dzisiaj :P

 

w tym konkretnym przypadku nie potrafie okreslic jak bedzie wygladalo

z wlasnego doswiadczenia dodam ze kupowalem aparaty cyfrowe i inne mniejsze zabawki w taki oto sposob i przychodzilo wszystko bez cla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...

 

 

złapią cię kiedyś to będziesz miał przesrane.. :P

Patrzyłem fajne serwerki w USA można kupić za 1000zł , a u nas na allegro takie po ~~1800zl :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cła z usa na sprzęt komputerowy. Płaci się tylko vat. Można poprosić aby wartość wpisali mniejszą to mniej do zapłacenia ale wtedy jak coś się stanie paczce to kasy nie odzyskasz i nie wrzucisz w papiery wydanej sumy jak masz firmę. Paczka takiego sprzętu to więcej jak 150$ (chyba, że to szmuglują na tratwie do pl :P).

 

btw. Słaby ten serwer jak na 25000zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

pfff....

Mój wujek jak mi wysyłał komputer to po znajomości dał na jakąś barkę :P

 

$4.5 za 20kg :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słaby czy nie, ale na pewno o wiele taniej niż w Polsce. Podałem przykładowy link, ta sama firma ma dużo większą oferte.

Cło zależy od wagi towaru czy od ceny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mehow
złapią cię kiedyś to będziesz miał przesrane.. :P

 

na firme zawsze kupuje legalnie i z papierami :P bardziej sie oplaca zaplacic clo

 

niekiedy same firmy w usa proponuja przygotowanie produktu na specjalnych warunkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×