Skocz do zawartości
locash

jaki musze miec serwer pod moja strone

Polecane posty

witam. mam strone ktora ma ok 25 tys odslon dziennie, max 8.5k userow, [choc staty na serwerze aw stats pokazuja mi ok 4.5k dzienne] najwiecej w poniedzialki i wtorki, ruch powyzej 100 osob online zaczyna sie od poludnia, najwiecej w godz 15-18, pozniej utrzymuje sie do ok 23 w granicach od 80 do 120 online.

 

skrypt to drupal 5.x kilka dodatkowych modulow, wlaczony agresywny cache, raczej malo grafiki, jakby co wszelakie downloady moge dac z innego serwera.

przecietny dzienny transfer to ok 5 gb.

 

jakie parametry serwera wchodza w gre? dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szukasz wlasnego serwera dedykowanego?

czy shared jeszcze? jeżeli tak to ile HDD jeszcze potrzebujesz?

Bo transferu to jakoś ze 150GB miesięcznie wg. tych 5 GB dziennie.

jaki budżet miesięczny/roczny?

 

I gdzie w PL? czy za granicami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak. strona jest przeznaczona dla Polakow, wiec serwer najlepiej w Pl albo gdzies blisko. Pliki zajmuja ok 150 mb, baza spakowana gz ok 17 mb, co do transferu to mam nadzieje ze bedzie wiecej userow, wiec mysle o 200 gb miesiecznie. Jestem na shared ale ciagle mam problemy z zuzyciem, wiec pewnie bede musial miec cos lepszego, niemnej nigdy nie korzystalem z dedyka wiec pewnie bedzie ciezko. tak wiec shared ktory mnie przyjmie bylby idealem ale rozwazam fakt ze bede musial sie nauczyc/oplacic admina dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting
a co sadzicie np o takim rozwiazaniu?

http://www.ovh.pl/prywatne/produkty/rps3.xml

 

czy ktos moze mniej wiecej wytlumaczyc jak ma sie odwiedzialnosc serwisu, transfer, itd do parametrow maszyn? bo nie mam pojecia czy mam patrzec np na celerona z 512 ramu czy dual core z 8gb, itd.

512 Ram spłonie po odpaleniu strony:).

Myślę iż jakiś Core 2 Duo i 2 GB lub 3 ram starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił kimsufi. Nie mam zaufania do RPS (jednak dyski sieciowe się tną po moich testach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jeśli nie chcesz mieć problemów takich jak nagłe rozwiązanie umowy z blokiem serwera bez oddania kasy to omijaj OVH... Ostatnio tam takie cyrki sie wyczyniają... a najgorsze ze OLES cały ten szef to potrafi klienta zwyzywać, wszystko byle nie OVH i nasz rodzimy AZ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poprawka dzięki mojej pomocy prawnej OVH oddało użytkownikowi tego forum DŻO pieniądze (oraz odszkodowanie) oraz wydało backup serwera

 

 

A to wszystko dzięki mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ohv, nie az, min 1gb ramu, najlepiej dual core. jakie sa granice cenowe. porownywalem np host9 dedyki z ohv i wydaje mi sie iz mimo ze to usa jednak jest drozej. czy obsluga vps jest duzo latwiejsza niz dedyka? jak to sie ma do obslugi np kont reselerskich? thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poprawka dzięki mojej pomocy prawnej OVH oddało użytkownikowi tego forum DŻO pieniądze (oraz odszkodowanie) oraz wydało backup serwera

 

 

A to wszystko dzięki mnie :)

 

a pochwalisz się (na P.W. czy w offtopicu) jak to zrobiłeś i to tak szybko, przestraszyli się pozwu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byle nie RPS z OVH - bo dysk tnie jak cholera ;/

Enno w sumie ma dobry sprzęt ale jest za młodą firmą dla Ciebie, VPS czy Dedyk = taka sama obsługa

Może Netarteria.pl ?

Czemu nie prze migrujesz na Drupala 6? Znasz się dobrze na nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu nie prze migrujesz na Drupala 6? Znasz się dobrze na nim?

 

jest taki plan, choc kilka modulow trzeba by przerobic. plus musze skonczyc dwie inne stronki. niemniej nie sadze by drupal 6.x byl duzo wydajniejszy niz 5...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Z całego serca odradzam jakiekolwiek konto VPS, ponieważ nie jest to idealne rozwiązanie pod tego typu zadania. Jak już wyżej zostało nadmienione poprzez kolegę Active, najlepszym rozwiązaniem byłby właśnie dedykowany serwer oparty na platformie INTEL o przybliżonych parametrach: Core 2 Duo 6600 + 4GB pamięci operacyjnej.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego serwisu GameTEC.pl oraz LOWEND.

 

Więcej informacji: Digital Media Technology Group

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
512 Ram spłonie po odpaleniu strony:).

Myślę iż jakiś Core 2 Duo i 2 GB lub 3 ram starczy.

[...] o przybliżonych parametrach: Core 2 Duo 6600 + 4GB pamięci operacyjnej.

Bez przesady Panowie, może od razu 16 GB? Na co wy chcecie chłopaka naciągnąć?

 

Bazowa konfiguracja serwera z odpalonymi nasłuchującymi daemonami to na jeden serwis to około 80-120 MB (zależy ile musimy przeznaczyć na optymalizację MySQL). 120 użytkowników online to jest w przedziale aktywności ostatnich 5 minut. Niektóre skrypty liczą "online" dla dłuższych przedziałów. Dla 120 online wychodzi 2.5 użytkownika na sekundę ((5 * 60) / 120). Zakładając, że Drupal jest źle napisany będzie się generował max. 0.5 sekundy. W szczycie.

 

Wychodzi na to, że przy szczytowym ruchu skrypt będzie się generował nie więcej niż 5-10 razy równolegle (średnio to będzie 2). Ile skrypty jednego procesu Drupala mogą zająć pamięci? 2 MB to cholernie czarny scenariusz. Wychodzi na to, że 20 MB max zajmie skrypt procesów PHP w szczycie (zakładam apache2 + mod_php a nie CGI, które zeżre pamięć). OK, załóżmy, że bibloteka GD będzie obrabiała w tym czasie JPEGi, dodajmy 100 MB zapasu.

 

I co? 256 MB gwarantowanego RAM (512 burst) )wystarczy na taki serwis. Zakładając, że się pomyliłem o rząd wielkości, albo chcemy mieć zbuforowane całe tabele MySQL w pamięci RAM można wziąć 512 MB (1024 burst).

 

Wniosek? Nie daj się oskubać, bierz VPSa. Tylko bez wysokich limitów na procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×