Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
serberto

Dedyk do sieci stron IPB + CMS

Polecane posty

Witam wszystkich,

Posiadam okolo 20 domen na ktorych hulaja glownie IPB i PHP Fusion. Tulam sie juz od kilku lat po roznych serwisach w poszukiwaniu hostingu. Bylem w pl w superhost i webd. Potem przenioslem sie do niemiec gdzie jestem teraz w all-inkl.de a przeszedlem przez domainfactory.eu, strato i 1und1. Teraz nawet mam host w usa na hostmonster.com. Wszedzie mam problemy z wydajnoscia. Moje strony generuja dosc duzo ruchu okolo 3000 GB miesiecznie i to jest wazne kryterium przy decyzji co kupic (eliminuje na start sporo serwisow).

Teraz zabralem sie do szukania jeakiegos dedyka do okolo 50 e miesiecznie.

Znalazlem nastepujace serwisy: ovh.de, hetzner.de, iweb.com i leaseweb.com

Przeczytalem wasze opinie o nich i generalnie najlepiej wyglada hetzner. Jednak przeraza mnie ta zmiana parametrow transferu po 1000 GB o czym pisal ktos tu niedawno. U mnie nawet doplata nie wchodzi w gre gdyz przy cenie 0,07 e za Giga musialbym doplacic 140 e za sam transfer. Moglibyscie poradzic jakies rozwiazanie albo z powyzszych firm albo cos nowego.

 

Co do moich doswiadczen:

 

Polskie: obu NIE POLECAM

superhost.pl - tragedia, czeste pady prawie codzienne

webd.pl - w miare ok, w tej cenie niezly hosting, choc dosc wolny support i od czasu do czasu pady no i wylaczaja serwer po przekroczeniu transferu

 

Zagraniczne:

1und1 i strato - mialem nawet w obu dedyka, sporo ograniczen i bardzo wolne dzialanie, przynajmniej moich CMSow

deckfactory.de - w miare ok, jednak slabszy i drozszy od all-inkl

hostmonster.com - tam przenisolem kilka serwisow z all-inkl.de. Baardzo tani i wspaniale statsy niestety bardzo wolny, strony wyswietlaja sie dosc wolno dodatkowo transfer spadado 20 k wieczorem.

 

all-inkl.de - bardzo dobry hosting za 7,95e masz nieograniczony transfer, 10 GB 25 baz mysql. Jestem tam juz od roku i jestem bardzo zadowolony. Oczywiscie mam problemy z wydajnoscia i musialem kilka serwisow z tamtad wyprowadzic ale te ktore zostaly dzialaja super.Bardzo dobry i szybki support. Chetnie tam kupilbym dedyka jednak kosztuje az 100 e a na to mnie nie stac.

Pozdrawiam i prosze o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Hetznera - nie wiem, jak jest teraz, ale jeszcze niedawno limit transferu był liczony dla każdego IP oddzielnie (sam testowałem ;)), więc jeżeli zamówisz od razu te dodatkowe darmowe IP i porozdzielasz odpowiednio strony, to nie powinno być problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3000 GB miesięcznie i nie stać Cię na dedyka powyżej 50 ojro? ;)

 

Moze zle sie wyrazilem, nie usmiecha mi sie wydawanie 100 e miesiecznie zwlaszcza ze do tej pory place okolo 12 e....

 

Wlasnie przebrnalemn przez temat o ovh.pl wygladalo dobrze do okolo 52 strony, poczym sie dowiedzialem ze przycinaja transfer.... juz sam nie wiem co robic

 

moze poundhost.co.uk ?

 

pozdrawiam

Wersja Dedicated Server A2 wyglada ciekawie (http://www.poundhost.com/dedicated-servers?id=41)

, pierwsze slysze o tym hostingu ale wyglada obiecujaca, mial ktos z nim jakies doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zdecydowalem sie na: http://www.poundhost.com/dedicated-servers?id=41

 

67 e ale za to 5 tera transferu, 100mb bez zadnych klauzul i reszta calkiem przyzwoita

 

Odrzucilem powyzsze firmy poniewaz:

ovh.pl - wszystko pieknie tylko wersja budget cienki sprzet, pozostale znosne jednak przycinki na transferze

hetzner.de - wygladalo ciekawe jednak przycinka transferu po 1 tera to samobij nie dla takich wysokich trafficow jak umnie

iweb.com i leaseweb.com - 1,5 T do 2 to za malo,

 

Dzieki za info na temat http://www.poundhost.com. Oczywiscie dam wam znac jak to bedzie wygladalo (zamowienie wyslalem dzisiaj). W tym momencie dla stron o duzym transferze to chyba jedyna sensowna opcja (jesli oczywiscie mozecie udzwiganc 67 e miesiecznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hetzner.de - wygladalo ciekawe jednak przycinka transferu po 1 tera to samobij nie dla takich wysokich trafficow jak umnie

 

Potwierdzam z doświadczenia - Hetzner nie jest idealnym wyjściem dla klientów, którzy przekraczają 1TB - chyba, że decydują się na dopłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do zapoznania się z obiema ofertami:

 

Serwery dedykowane linii LOWEND

Serwery dedykowane linii HIGHEND -polecam, najlepszy stosunek jakości do tego typu zadań -stabilne i szybkie maszynki ;)

 

Nie chciałbym tutaj za bardzo wdawać się w dyskusję, ale jeżeli można to chciałbym dodać swoje 5 groszy, doradzając Panu zakup/wynajęcie serwera dedykowanego opartego właśnie na procesorach serii Quad-Xeon z oferty HIGHEND. Moim zdaniem, w takiej sytuacji cenna nie powinna grać dużej roli, no chyba że czynniki takie jak czasy połączeń czy też szybkość reakcji sprzętu nie są istotne.

 

Jeśli jest Pan zainteresowany ofertą naszej firmy, a zarazem lokalizacją (DC Kraków), proszę o kontakt pod adresem e-mail: m.witkowski@dmtec.eu w celu udzielenia pełnych informacji handlowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer nadajacy sie tylko dla malych sitow eliminuje ta oferte na starcie.

 

Kontynuujac server dostalem nastepnego dnia w poniedzialek. Reakcja na tickety bardzo szybka. So far jestem bardzo zadowowlony. Zobaczymy co bedzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Niestety musialem zrezygnowac z uslug firmy poundhost. Przy problemie z quota gostkowie wymiekli i kazali mi placic za support.

Problem wiec sie zaczyna od nowa...

Ma ktos do zaoferowania dedyk z 5 GB transferu min, 100 MB Net i 200 GB dysk do okolo 180 PLN?

 

Wiecie moze czy niemiecki ovh.de tez przycina transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W niemieckim nie kupisz. Jeśli teraz masz jakieś problemy z poprawną konfiguracją to jednak nie licz że ktoś inny (inna serwerownia) to za darmo zrobi. Taniej ci będzie poszukać admina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ja instalowalem OS. Problem z quota pod DA jest ogolnie znany jednak rozwiazania ktore znalazlem na internecie nie rozwiazaly go. Technicy przez pol nocy probowali bez skutku (podawali w zasadzie podobne rzeczy co sam znalazlem) plus setki blednych komend. Rano zaproponowali mi 10 funtow za 10 minut LOL. Wyraznie widac ze problem jest z OSem ktory nie ja instalowalem.

Wiec ich obowiazkiem jest to naprawic. Dobrze ze od razu takie kwiatki wyszly zanim przenioslem cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eee. To znaczy technicy poundhostu przez pół nocy za darmo próbowali naprawić błąd który nie leży w ich gestii (skoro nawet jak sam mówisz jest błędem DA) po czym, gdy skończyła im się cierpliwość i pomysły, wyśmiewasz ich? Dobrze rozumiem? Zmień panel i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wynajmij dobrego admina!! Nawet z tego forum znajdziesz kilku takich!! :)

 

Po co mi admin jak jest google.com?

 

To nie jest problem DA, tylko pojawil sie przy zakladaniu konta uzytkowanika. Okazalo sie ze nie moze ustawic quota, a zapewne wiesz ze DA wykorzystuje OS do tego celu. Potem byly rebooty, gotowe rozwiazania etc. ciagle os sie sypal.

Jesli twierdzisz ze nie sa odpowiedzialni za OS ktory sami instalowali to kto ma byc za niego odpowiedzialny? Moze ja mam pojechac do Anglii i sam sobie zainstalowac dystrybucje? Trzeba odroznic konfiguracje od instalacji. A problem jak juz wspomnailem jest ogolnie znany byly o tym watki bna forge, da i na wielu innych forach. Z tym ze na ubuntu ktory ph zainstalowal jakos nic nie chcialo dzialac. Nie maja pojecia o tej dystryubucji niech powiedza klientowi i instlana cos na czym sie znaja. W koncu quota to podstawa w systemach dedykowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A masz poprawnie skonfigurowaną w ogóle quotę?

Jak już napisałem w innym wątku, na pewno nie jest to wina poundhost.

Jak czytam takie pierdoły to normalnie mnie szlag trafia.

Quota podstawą w serwerach dedykowanych? Jeszcze nie spotkałem się z serwerem/systemem (czystym), który miał zainstalowaną quotę.

Ale przecież Ty to doskonale wiesz, bo jest google.com :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm... idąc dalej tym tokiem myślenia... To co tutaj robisz skoro jest google? :):)

 

Skrot myslowy jezu ludzie co z wami? google, fora, tutoriale...

 

A masz poprawnie skonfigurowaną w ogóle quotę?

A myslisz ze co robilem przez opstatnie 2 dni?

Masz tam pare co ciekawszych linkow. Generalnie sam wiecej znalazlem niz oni. Nota bene po 2 mailach zaczeli sypac tymi samymi linkami z googli...

 

http://www.howtoforge.com/forums/showthread.php?p=140508

http://www.howtoforge.com/forums/archive/i....php/t-555.html

http://serversupportforum.de/forum/webmin/...isk-quotas.html

http://www.directadmin.com/forum/archive/index.php/t-17.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tego nie probowalem...

 

server:/~$ modprobe quota_v2
server:/~$ echo 'quota_v2' >> /etc/modules

 

Reszte przerabialem bez skutku...

 

szukalem po bledzie jaki dostalem. Ciekawe czy by zadzialalo... ale to juz zostawiam nastepnym szczesliwym posiadaczom dedyka w poundhost.com :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×