Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Mateusz Sojda

Zdalna administracja serwerem gdy padnie sieć

Polecane posty

Witam,

 

Temat może trochę nie trafiony, ale nie za bardzo wiem jak nazwać mój problem. A mianowicie chodzi o to, że mam sobie serwerek podłączony do routera. Powiedzmy, że w domu nie mam monitora, a jedynie laptop. Jeżeli padnie w nim sieć to istnieje możliwość jakiejkolwiek administracji nim i sprawdzenia gdzie jest błąd? Mogę włożyć drugą sieciówkę i ewentualnie podłączać przewód do laptopa, ale czy wtedy sieć sama wstanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Active-Hosting

Tak istnieje jeżeli serwer i laptop masz na tym samym spięciu sieciowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ten drugi interfejs wstanie po podłączeniu przewodu z laptopa do serwera? Bo do serwera nie mam możliwości podłączenia monitora. Czy np. kupić jakiś tani router i wpiąć do niego na stałe serwer a laptopa podłączać tylko w razie potrzeby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

Z tego co rozumiem 2 karta sieciowa jest w serwerze połączona RJ 45 :) do laptopa...

W takim przypadku musiał by być to cross :)

 

W przypadku routera już nie musi być crossów itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co za system i usługi są na tym serwerze moze napisz ? Generalnie nie powinno by problemów albo kabelkiem skrosowanym jak pisał Up albo routerem. Jak to jest maszyna na linuxie to ssh a jak na windzie poczytaj o usługach terminalowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest to serwerek na FreeBSD, generalnie przeznaczony do nauki tego systemu :)

Jeszcze raz - bo chcę się upewnić - Mam w serwerze dwie sieciówki, jedna połączona z routerem, druga wolna. Nazwijmy te interfejsy eth0 i eth1. Powiedzmy eth0 pada, nie mam połączenia z serwerem. Wtedy podłączam laptopa kablem zcrossowanym do interfejsu eth1 i mogę naprawić błąd?

 

EDIT: Ok, temat do zamknięcia - kupiłem router na allegro w promocji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×