Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grupa PFF

Call Center w Polsce

Polecane posty

tm! z tymi call center w Indiach to przesadzasz. Duzo DUZYCH korporacji tak robi, ale srednie i mniejsze firmy (przynajmniej w UK) nadal lokalnie korzystaja z takich uslug. Choc niedawno zaczely powoli interesowac sie outsourcowaniem uslug do Europy Centralnej w tym Polski.

 

Z jakiej przyczyny ? Indie sa gograficznie za daleko i koszty administracyjno/logistyczne ponoszone w stosunku do obnizenia kosztu calosciowego sa zbyt duze dla srednich i malych firm. Aby przeniesc tego tupu uslugi do Indi nalezy miec naprawde duzy volumen ruchu.

 

Wysłany Wto Cze 21, 2005 11:24 pm:

 

Tomku B., jesli potrzebujesz systemy IVR, linie, call center lub numeracje 0300, 0800 lub 0700 to chetnie Warsaw Data Center sluzy pomoca. Obecnie jednoczesnie mozemy obsluzyc ponad 480 polaczen.

 

Tak jak w poprzednim watku nie zgadzalem sie z Toba, tak tutaj zgodzam sie na calej "lini", niedlugo takze w Polsce platne wsparcie techniczne bedzie standardem, ale to jeszcze 1-2 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tm! z tymi call center w Indiach to przesadzasz. Duzo DUZYCH korporacji tak robi, ale srednie i mniejsze firmy (przynajmniej w UK) nadal lokalnie korzystaja z takich uslug. Choc niedawno zaczely powoli interesowac sie outsourcowaniem uslug do Europy Centralnej w tym Polski.

 

Z jakiej przyczyny ?

 

Z tego co ja wiem, to nie z przyczyny fizycznej lokalizacji call center w Indiach, bo przeciez tu o to chodzi - outsourcing. Czy mala czy duza firma to nikt tam nie jedzie i nie gada przez tel, tyle ze w Indiach... wiec lokalizacja i koszty administracyjne sa bez znaczenia (globalizacje mamy przeciez).

Glowne powody dla ktorych odlegle call centers sie nie sprawdzily to:

- brak odpowiedniej znajomosci jezyka (inne akcenty itp., ogolniee problemy z porozumieniem sie)

- brak zrozumienia np. przez mieszkancow Indii mentalnosci amerykanow..

 

Widac to perfekcjonistom amerykanom nie odpowiadalo...

 

Ktos pytal czy mam doswiadczenia z infoliniami. Opowiadam: tak mam. I mam taki wniosek: to co w TP kupujedz bardzo drogo, gdzie indziej kupisz bardzo tanio. Jak dla mnie jedynym problemem przy takiej organizacji i cenach uslug jest brak kompetentnych ludzi. Wiadomo byla by kasa, byli by ludzi chetni uczyc sie.. tak wiec jak ktos juz tu przewidzial, zgadam sie z infolinie beda niedlugo platne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mac, polecam zaznajomienie sie z zagadnieniem outsourcingu call centers do Azji, a w szczegolnosci do Indi, sytuacja obecnie wyglada troche inaczej od tego co piszesz.

 

Jesli znasz dobre ale "bardzo tanie" call center w Polsce to chetnie je poznam i nawiaze wspolprace. Prosze o kontakt na priv lub tutaj na liscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mac, polecam zaznajomienie sie z zagadnieniem outsourcingu call centers do Azji, a w szczegolnosci do Indi, sytuacja obecnie wyglada troche inaczej od tego co piszesz.

 

Jesli znasz dobre ale "bardzo tanie" call center w Polsce to chetnie je poznam i nawiaze wspolprace. Prosze o kontakt na priv lub tutaj na liscie.

 

Tak? A jak wyglada "obecnie sytuacja"?

 

A co do "bardzo tanie".. to moze podejdzmy do tematu od drugiej strony. Ile pieniazkow masz na wydanie? :))) To znacznie wyjasni nam tu sprawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Budzet ok. 60-75k gbp na rok, co do dalszych szczegolow to chetnie bede rozmawial bezposrednio z call center, ktore polecisz i jest 'bardzo tanie'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem jak w malych i srednich. Mam tylko doswiadczenie z pracy w DB (Deutsche Bank) w UK. Wszyscy od supportu byli w Indiach. Wiekszosc freelancerow to rowniez hindusi. I tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×