Skocz do zawartości
ukash84

freebsd przez kvm (ovh.pl)

Polecane posty

Witam, mam wykupiony serwer w ovh z systemem FreeBSD. Podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami co robicie kiedy serwer nie odpowiada bo np. odetniecie sobie do niego dostęp firewallem. Nie bardzo potrafie obsługiwać kvm w ovh więc proszę o rady jak bootować freebsd w tym trybie.

 

Pozdrwiam i dziękuję z góry za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

FreeBSD nie działa dobrze z serwerami ovh powodem jest to ze nie widzi karty sieciowej z najnowszym jądrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FreeBSD nie działa dobrze z serwerami ovh powodem jest to ze nie widzi karty sieciowej z najnowszym jądrem.

 

Jaka to karta sieciowa?

 

Sterownika nie bylo w FreeBSD5 i 6 dla karty gigowej realteka (8168), natomiast można było go sciągnąć ze strony www realteka (pracował jako dynamiczny moduł jądra, wcześniej trzeba było wywalić statyczną część oryginalnego sterownika rl z jądra).

Chodził dobrze, niestety nie obsługiwał altq w pf.

 

W linii FreeBSD 7 ten sterownik jest już w jądrze:

/home/tomek$ dmesg | grep re0 | head -n 1

re0: <RealTek 8168/8168B/8168C/8168CP/8111B/8111C/8111CP PCIe Gigabit Ethernet> port 0xe000-0xe0ff mem 0xff820000-0xff820fff irq 17 at device 0.0 on pci3

 

A co do samegu kvm to pierwszy raz używałem tego z rok temu, nie dało się zrobić absolutnie nic, znaki na klawiaturze były pozamieniane, żeby się zalogować to musiałem najpierw w miejscu loginu wciskając wszystkie klawisze dojść do tego jak sie wpisuje hasło. A jak sie udało to nie byłem w stanie znaleźć slasha '/' (probowałem wszystkie klawisze razem z ctrl altami i shiftem).

 

Z ciekawości spróbowałem kvm jakiś miesiąc temu, przyszedl na maila login i password do tego ich panelu www, ale niestety nie prawidłowy (nie mogłem sie zalogować), narazie dałem spokoj z tym ichniejszym kvm, jedyne co dobrze działa to system rescue.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×