Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bluszcz

www.statystykidomen.pl czy www.top100.pl ?

Polecane posty

Witam,

to mój pierwszy post tutaj :)

Mam takie pytanie: czym się różnią te dwie strony? Wyniki podawane przez nie są trochę odmienne. Która jest bardziej wiarygodnym źródłem informacji?

Pozdrawiam

B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
to mój pierwszy post tutaj :)

Mam takie pytanie: czym się różnią te dwie strony? Wyniki podawane przez nie są trochę odmienne.

 

top100 podaje liczbe domen utrzymywanych na serwerach DNS providerow, a statystykidomen.pl podaje liczbe zarejestrowanych domen przez partnerow NASK (te domeny moga byc utrzymywane zupelnie gdzie indziej).

 

Czyli tak z grubsza mowiac - na top100 patrzysz przy wyborze hostingu, na statystykidomen.pl przy wyborze rejestratora domeny.

 

Która jest bardziej wiarygodnym źródłem informacji?

 

Zrodlem jakiej informacji ? I jeden i drugi serwis podaje suche fakty, ktore sa jak najbardziej wiarygodne, ale to tylko suche fakty :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To samo napisałem, ale kasuje/

Więc zauważyłem, że statystykidomen.pl podaja NetArt na 1 pozycji, a dlaczego? -

serwery nazw: ns1.netart.pl.[85.128.128.10]

ns2.netart.pl.[85.128.129.10]

ns3.netart.pl.[85.128.130.10]

 

A top100.pl na pierwszej pozycji podaje home.pl, dlaczego? -

serwery nazw: dns2.home.pl.[213.25.47.166]

dns3.home.pl.[216.93.176.64]

dns.home.pl.[212.85.112.37]

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
To samo napisałem, ale kasuje/

Więc zauważyłem, że statystykidomen.pl podaja NetArt na 1 pozycji, a dlaczego? -  

serwery nazw: ns1.netart.pl.[85.128.128.10]

             ns2.netart.pl.[85.128.129.10]

             ns3.netart.pl.[85.128.130.10]

 

Bo netart jest najwiekszym rejestratorem domen. Czyli sprzedal najwiecej domen. To nie znaczy, ze wszystkie sprzedane domeny sa hostowane u nich (co najczesciej wiaze sie z utrzymywaniem DNSow na obcych serwerach DNS).

 

A top100.pl na pierwszej pozycji podaje home.pl, dlaczego? -

serwery nazw: dns2.home.pl.[213.25.47.166]

             dns3.home.pl.[216.93.176.64]

             dns.home.pl.[212.85.112.37]

Pozdrawiam

 

Home.pl utrzymuje najwiecej domen na swoich serwerach DNS. Te domeny moga byc zarejestrowane chociazby w netarcie :) Tu liczy sie liczba domen ktore wisza na serwerach DNS danego providera.

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze jako autor StatystykiDomen.pl bede w stanie pomoc :)

 

Serwis StatystykiDomen.pl podaje informacje o ilosci zarejestrowanych przez danego Providera domen na koniec kazdego miesiaca. W zestawieniu ujete sa jedynie firmy posiadajace bezposredni dostep do bazy NASK i majace co najmniej 1 zarejestrowana domene (jako registrar). W zestawieniu tym nie sa ujete firmy bedace POSREDNIKAMI w rejestracji domen - sprawdzajcie wiec na StatystykiDomen.pl u kogo kupujecie :)

 

StatystykiDomen.pl tworzone i weryfikowane sa (i tutaj musze podziekowac) przy udziale kilku najwiekszych firm z tej branzy m.in.: NetArt (nazwa.pl), DomainMaker (domainmaker.pl), Consulting Service (rejestracjadomen.pl), AZ.pl (az.pl), Cybernetix (domeny.org).

 

W przypadku top100.pl poniewaz wykorzystywane sa jedynie informacje o adresach serwerow DNS na ktore wskazuja domeny, mozna jedynie powiedziec iz istnieja rekorty SOA i NS na nameserverach danych operatorow. Nie mozna wyciagac wnioskow dotyczacych hostingu czego potwierdzeniem moga byc m.in. firmy z listy top100.pl ktore nie zajmuja sie hostingiem: FreeDNS::SGH, udagdns.net, sedoparking.com, zoneedit.com...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak wyczerpujących odpowiedzi na pytanie to się nie spodziewałem :-)

 

Wielkie dzięki wszystkim!

 

Dla moich potrzeb, to z tego co widzę, lepiej będzie korzystać ze statystykdomen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×