Skocz do zawartości
tosiek

Phpmyadmin i kodowanie

Polecane posty

Witam. Mam sobie bazę w latin2. Ale że domyślnie PMA obsługuje latin1 z niektórymi parametrami na utf8 to postanowiłem sobie zainstalować swojego :)

 

Ale po zmianie parametrów:

config.default.php

 

$cfg['DefaultLang'] = 'pl-iso-8859-2';

$cfg['DefaultConnectionCollation'] = 'latin2_general_ci';

$cfg['DefaultCharset'] = 'iso-8859-2';

 

 

Nadal eksport bazy wykonuje w utf8 i nie mam już pomysłu jak przerobić sobie na latin2 ?

PS. czy standardowa konfiguracja PMA jest bezpieczna, czyli uwierzytelnianie przez cookies ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinien... ale jak przestawić na latin2 ? Bo skryptem własnym mogę sobie przed zrobieniem backupu wywołać SET NAMES latin2 a w PMA nie wiem jak wymusić latin2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Huuuh chyba sobie poradziłem :)

Z dokumentacji wynika że są 3 wartości:

 

$cfg['DefaultLang']

$cfg['Lang']

$cfg['DefaultCharset']

 

A wartość: $cfg['DefaultConnectionCollation'] jest tylko we francuskiej dokumentacji :)

 

http://www.phpmyadmin.net/pma_localized_do....5.2-pl1-1.html

 

Ale do rzeczy mam tak ustawione jak wyżej ale kopie bazy robi w utf8, zostaje jeszcze parametr:

$cfg['Lang'] który chbya wymusza kodowanie jak mysql_query w połączeniu z SET NAMES. I wtedy wszystko jest przestawione w PMA na latin2, razem z porównaniem :D

Ale o ile się nie mylę to jest nadal wymuszanie kodowania bo gdybym nie użył przy łączeniu się z bazą SET NAMES latin2 to by było w domyślnie ustawionym kodowaniu.

 

Domyślnie ten parametr jest zakomentowany więc trzeba go dodać np niżej :)

/**

* Force: always use this language - must be defined in

* libraries/select_lang.lib.php

* $cfg['Lang'] = 'pl-iso-8859-2';

 

Ale teraz nie mam możliwości wyboru kodowania przy logowaniu.

 

A i mam jeszcze pytanie jak zrobić żeby przy eksporcie dało się wybrać kodowanie jak przy imporcie ?

I czy domyślna konfiguracja jest bezpieczna ?

No i ostatnie pytanie czym jest porównanie znaków ? I jak uniknąć konwersji ? I jak zdefiniować w konfiguracji mysql domyślne kodowanie ?

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo jest po angielsku a mi wpajali przez lata niemiecki :D chociaż i tak do tej pory nie umiem niemieckiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak przestawić domyślne opcje przy eksporcie ;) ?

 

 

Czyli żeby opcje:

 

Obejmij eksport transakcją

Dodaj DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION

Dodaj CREATE PROCEDURE / FUNCTION

Zapisz jako plik

 

Były domyślnie aktywne ( zaznaczone ) ? + jeszcze zgodność mysql40 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się



Zaloguj się

×