Skocz do zawartości
b-real

RAM do serwera

Polecane posty

Witam,

 

Jestem szczęśliwym posiadaczem serwera IBM x346 8840. Jak to zwykle bywa, brakuje mi RAMu.

 

Ponieważ oryginalny RAM IBM jest pierońsko drogi wynalazłem sobie odpowiedniki Kingstone'a. I w związku z tym mam pytania:

1/ czy RAM tej marki to dobry zakup? Będzie śmigał i nie będzie nawalał?

2/ czy takiego odpowiednika można używać razem z oryginalnie wsadzonym RAMem IBMu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodze z założenia że jesli odpowiednik pasuje to można go brać :D a ze jest tanszy to wiadomka ... mieszać chyba też można lecz trzeba na coś zwrocić uwagę lecz zapomniałem na co ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje doswiadczenia pokazuja, ze Kingstony sie bardzo dobrze wymieniaja z IBMami. Nie mialem i nie slyszalem dotad o problemach. Natomiast warto miec swiadomosc, ze instalujac sprzet zewnetrzny traci sie wylacznosc gwarancyjna jednej firmy. Czyli brak spokoju, ze serwis IBM przyjedzie i co by sie nie stalo, na pewno naprawia. Bo moga w ktoryms momencie stwierdzic, ze to nie ich wina, tylko np. wina RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat serwis i kwalifikatorzy IBMa nie robia klopotow z wlozonym RAMem Kingstona (testowane w praktyce). Wazne tylko, zeby model byl dobrze dobrany (na stronie Kingstona masz fajny konfigurator).

Jesli chodzi o dzialanie - to zadnych problemow nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A można to tak razem upchnąć? tj. np. dwa pierwsze soloty kingstone po 2gb, a cztery kolejne stary IBM po 512mb? Inaczej to byłby paradoks, że na domowym kompie miałbym tyle samo RAM-u, co w serwerze, heh, nie godzi się. Wybaczcie takie proste pytania, ale ja mam serwer jeno z tego powodu, że uczelnia zapewnia mi rurę 20 mbit za free i na co dzień się takimi sprawami nie zajmuję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY

To zależy do czego ma być serwer. Jeśli ma być niezawodny to najlepsze jest rozwiązanie gdzie wszystkie kości są takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy do czego ma być serwer. Jeśli ma być niezawodny to najlepsze jest rozwiązanie gdzie wszystkie kości są takie same.

 

a w zasadzie to dlaczego ? ( pytam z ciekawości )

 

wydaje mi się że jeśli płyta / chipset obsługuje takie kombinacje pamięci to nie ma się czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
To zależy do czego ma być serwer. Jeśli ma być niezawodny to najlepsze jest rozwiązanie gdzie wszystkie kości są takie same.

Ja tam nie widzę problemu, jeżeli podmienimy kośćmi o podobnych parametrach np. kingstona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick
Ale on mówił o kombinacji kingston 2GB + 512IBM

I taka konfiguracja Twoim zdaniem jest awaryjna ?

Odpowiem obrazu, że wszystko będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wszystko powinno być OK.

 

W poprzedniej firmie miałem serwer z modułami 512 i 1 GB, oczywiście w parach półowka-połówka, gigówka-gigówka, wszystko działało prawidlowo,

mimo, że producenci byli różni. Akurat był to IBM x336, ale to bardzo podobna elektronika do x346, tylko że mój był o 1U mniejszy. Kingstone robi fajne i stabilne pamięci, odpowiednie modele chodzą bez problemu w IBMach czy HP. Jedyny "problem", że na te pamięci nie masz gwarancji jak na oryginalne z nalepką HP czy IBM (np. gwarancja naprawy w miejscu instalacji na następny dzień roboczy, jak w HP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×