Skocz do zawartości
Gość mehow

zakladanie firmy hostingowej w UK

Polecane posty

Gość mehow

przymierzam sie do rozpoczecia dzialalnosci hostingowej w uk jako LTD company czy ktos juz przechodzil przez podobne "problemy"

 

Jak myslicie czy pomysl na wykupienie serwerow w UK PL i US byl by dobra oferta kazdy z klientow mial by mozliwosc wyboru data center

 

oczywiscie firma nie bedzie skierowana tylko na polskich klientow ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Według mnie to dobry pomysł żeby sprzedawać serwery w UK, PL, US czy nawet DE. Dzięki temu każdy wybierze coś dla siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile ltd kosztuje w uk ( odpowiednik naszego z o.o.),

ale startowac od razu na cały świat bez odpowiedniej kasy na marketing to nie dobry pomysł.

serwery są tanie i nie jest to główny wydatek firm hostingowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koszt to jakies 400$ + papierkowarobota +jakies kilkaset konto bankwe.

 

to dużo taniej niż u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mehow

po pierwsze w uk obowiazuja funty a nie dolary wiec milo by bylo jak by tam ktos z gory przestawil system walutowy :)

 

po drugie nie jest tak jak to ktos opisal po 3 jak ktos chce dokladnie wiedziec to zapraszam na PW

 

ubezpiecznie jest banalnie tanie hmm

 

konto bankowe .... dostaniesz na firme za darmo razem z mastercard

 

no i nigdzie nie jest powiedziane ze mam zamiar startowac na caly swiat od razu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze w uk obowiazuja funty a nie dolary wiec milo by bylo jak by tam ktos z gory przestawil system walutowy ;)

 

po drugie nie jest tak jak to ktos opisal po 3 jak ktos chce dokladnie wiedziec to zapraszam na PW

 

ubezpiecznie jest banalnie tanie hmm

 

konto bankowe .... dostaniesz na firme za darmo razem z mastercard

 

no i nigdzie nie jest powiedziane ze mam zamiar startowac na caly swiat od razu :P

 

Zapomniałeś dodać, że musisz mieszkać na terenie Wielkiej Brytanii i mieć potwierdzony adres. W przeciwnym przypadku Twoja działalność nie jest legalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do otwierania działalności w UK mogę trochę powiedzieć.

Po pierwsze po co otwierać Ltd? Jeśli już otworzycie, to otwarcie nic nie kosztuje, ale kosztuje księgowy (około 400 funtów rocznie). Prościej jest otworzyć firmę Self Employment, i rozliczenie robisz raz w roku. Nigdzie nie musisz zapisywac rachunków, możesz je trzymać w kartonie, a na koniec roku podliczyc ile wydałeś, ile zarobiłeś i rozliczyć się z fiskusem.

Planuję sam otworzyć firmę hostingową w Anglii, jednak nie mam pojęcia o sprawach technicznych - chodzi o założenie serwera i prowadzenie go, łącznie z zaprojektowaniem strony przyjaznej i prostej w obsłudze dla użytkownika.

Jakby ktoś wiedział jak od strony technicznej coś takiego zrobić, to zapraszam do rozmowy na gg. 4143945

Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Planuję sam otworzyć firmę hostingową w Anglii, jednak nie mam pojęcia o sprawach technicznych - chodzi o założenie serwera i prowadzenie go, łącznie z zaprojektowaniem strony przyjaznej i prostej w obsłudze dla użytkownika.

Jakby ktoś wiedział jak od strony technicznej coś takiego zrobić, to zapraszam do rozmowy na gg. 4143945

Krzysztof

a co wiesz co sie przyda w hostingu? :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo pewnie o to jaka wiedze posiadasz na temat hostingu :blink: (administracja, reklama itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ltd. to min. 1000F wkładu + biuro (nie może to być zwykłe mieszkanie, są to specjalne lokale które są zarejestrowane jako biura (możesz wynająć wirtualne biuro od 18F z VAT (koszt przekierowania listu 10p + opłata pocztowa, skanowanie 1 strona 50p)), musisz mieć również księgowego, inne zasady rozliczania się z podatku (brak progu 10k)....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jest jakaś możliwość rejestracji firmy bez meldunku i adresu zagranicą poza pośrednikami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest jakaś możliwość rejestracji firmy bez meldunku i adresu zagranicą poza pośrednikami ?

 

W UK nie ma takowego obowiązku meldunku, jaki jest w Polsce. Najprostsza forma to self employed, płacisz podatek dochodowy oraz Insurance Contribution (odpowiednik polskiego ZUS).

 

Znajdź polaków, którzy mieszkają w UK, może któryś zgodzi Ci użyczyć adresu. Cała procedure możesz wykonać Online.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale z tego, co wiem, to do założenia konta bankowego trza mieć meldunek... czyli kółko się zamyka, bo ciężko działać bez konta : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z tego, co wiem, to do założenia konta bankowego trza mieć meldunek... czyli kółko się zamyka, bo ciężko działać bez konta : )

 

Nie meldunek, bank poprostu chce mieć potwierdzenie stałego adresu. To może być np. rachunek za telefon, internet itp. na Twój adres zamieszkania. Adres może być wynajęty, tak więc nie ma tutaj jakiegoś urzędowego zapisywania pobytu (w rozumieniu Polskiego zapisu urzędowego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

I może być to potwierdzenie Polskiego adresu zamieszkanie czy na wyspach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×