Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
KdA

Czego oczekujecie po forum webmasterskim?

Polecane posty

W najbliższym czasie mam zamiar reaktywować forum webmasterskie, które prowadziłem około rok temu.

 

Czego oczekujecie po takim forum? Chciałbym je jak najlepiej dopasować do upodobań użytkowników, tych początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Mam również zamiar wystartować z portalem gdzie na początku chciałbym się skupić na treści (często aktualizowane newsy, artykuły, porównania i benchmarki skryptów etc.).

 

Całość będzie opierała się o lekko zmodyfikowane phpBB3. Niektórym może się to nie spodobać, ale pracuję już kilka lat z tym skryptem i staram się opierać o rozwiązania open source. Ma to być projekt czysto hobbystyczny, nie planuję żadnych reklam, mailingów itp. Całość miałby dopełnić własny portal zintegrowany z forum.

 

Jeśli ktoś byłby chętny przyłączyć się do projektu to więcej szczegółów udzielę na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czego oczekujecie po takim forum? Chciałbym je jak najlepiej dopasować do upodobań użytkowników, tych początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Mam również zamiar wystartować z portalem gdzie na początku chciałbym się skupić na treści (często aktualizowane newsy, artykuły, porównania i benchmarki skryptów etc.).

Jeśli będzie to co tu napisałeś będzie dobrze, brakuje właśnie czegoś takiego.. same fora można wymieniać w nieskończoność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na tym głównie planuję się skupić. Na początek mam zamiar odpuścić sobie wszelkie kursy. Tego jest już mnóstwo w sieci, a niektóre są na prawdę dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To pracuj pracuj. Przydałby się taki portal zawierajacy benchmarki skryptów etc..

Osobiście to dziwię się jak możesz pracować klika lat na phpBB3 ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Osobiście to dziwię się jak możesz pracować klika lat na phpBB3 ;]

Miałem na myśli oczywiście ogólnie phpBB :) Zaczynałem bodajże na 2.0.14.

 

Myślałem o jakimś płatnym skrypcie (vBulletin, IPB), ale utrzymanie licencji, serwera, domen (oprócz tego prowadzę jeszcze inny serwis) to jak na razie dla mnie duży wydatek. Po za tym skrypt portalu jest już na ukończeniu. Może nie będzie miał bardzo wielu możliwości, ale myślę, że nie to się tutaj głównie liczy. Byłoby o wiele łatwiej gdyby znalazł się jakiś sponsor, ale jak na razie będę się starał samemu to wszystko pociągnąć.

 

co do tematu, to najważniejsze aby dobrze podzielić całość na kategorie, bez zbędnego rozdrabniania, bo to tylko ludzi zniechęca :)

To już mam częściowo opracowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem.

 

Zainteresowałem się głębiej vBulletin i byłbym skłonny kupić licencję. Opóźniłoby to jednak start serwisu, ale oszczędziło w przyszłości pracy przy konwersji i pisaniu nowego portalu. Mam jednak pytanie do osób pracujących z tym skryptem. Jest tam jakiś system szablonów, jak to wszystko wygląda od strony kodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za post pod postem.

 

Zainteresowałem się głębiej vBulletin i byłbym skłonny kupić licencję. Opóźniłoby to jednak start serwisu, ale oszczędziło w przyszłości pracy przy konwersji i pisaniu nowego portalu. Mam jednak pytanie do osób pracujących z tym skryptem. Jest tam jakiś system szablonów, jak to wszystko wygląda od strony kodu?

 

ściągnij sobie z wareza jakiegoś zainstaluj gdzieś daleko w jakimś katalogu i po testuj, a potem kup licencję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie to najlepszy sposób. Na razie dokopałem się do manuala i wygląda to całkiem nieźle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za kolejny post trochę odbiegający od tematu, ale co powiedzielibyście na wbb3? :D Mi się bardzo spodobał ten skrypt no i licencja nie jest aż tak droga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do wbb3 to zapraszam do kontaktu zemną. Posiadam licencje na ten skrypt i sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@xorg, przejrzałem już wszystkie wątki na tym forum gdzie było coś o wbb3. Ogólnie to mało jest informacji w sieci na temat tego skryptu.

 

@malu, skontaktuję się wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używam go od paru miesięcy. Ogólnie fajny, ale mało elastyczny jeśli chodzi o jego modyfikację. Jest to idealny skrypt dla osób zainstalujizapomnij ale dla programistów / webmasterów już tak średnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ale dla programistów / webmasterów już tak średnio.

 

Dlaczego tak sądzisz? ;] Przecież masz pliki i możesz sam edytować też.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W najbliższym czasie mam zamiar reaktywować forum webmasterskie, które prowadziłem około rok temu.

 

Czego oczekujecie po takim forum? Chciałbym je jak najlepiej dopasować do upodobań użytkowników, tych początkujących i tych bardziej zaawansowanych. Mam również zamiar wystartować z portalem gdzie na początku chciałbym się skupić na treści (często aktualizowane newsy, artykuły, porównania i benchmarki skryptów etc.).

 

Moim zdaniem ważne jest właśnie skupienie się na treści i zawartości, np wyrzucaniu z działów fachowej pomocy niekończońcych się dyskusji nie na temat (sam zrobiłem ten błąd), tzn przenoszeniu ich do miejsc do tego przeznaczonych, jak robią to np moderatorzy znanych mi dużych portali niemieckojęzycznych. Spowodowało by to faktyczne skupienie się nad tematem (pomocą) bez niepotrzebnych i nieraz złośliwych komentarzy. Do tego niestety potrzebny jest moderator...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale brak wsparcia i supportu na takim poziomie jak innych płatnych skryptów :D

 

To jeszcze mało wiesz..

Jak napiszesz na:

http://www.woltlab.com/forum/

 

W języku niemieckim to od kilku do paru godzin dostaniesz odp..

Gorzej jest troszkę z językiem ang, ale też odpisują.

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytanie ze zrozumieniem się kłania :P Napisałem "na takim" poziomie.

 

Wszystkie inne komercyjne skrypty mają biegły i sprawny support co najmniej po angielsku, nie licząc licznego międzynarodowego community.

 

A na WBB brak sprawnego supportu po angielsku to raz, a dwa - brak polskiej strony wsparcia.

 

THE END.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytanie ze zrozumieniem się kłania :P Napisałem "na takim" poziomie.

 

"na takim" hmm... ciekawe jak ja mam to zrozumieć?? hmm... no najsss

 

 

Wszystkie inne komercyjne skrypty mają biegły i sprawny support co najmniej po angielsku, nie licząc licznego międzynarodowego community.

Nie są do tego zmuszeni i nie mają obowiązku.. Dlatego nie jest tak popularny, ale jednak wart godny ze względu na koszt, oraz sposób działania.

 

 

...a dwa - brak polskiej strony wsparcia.

 

THE END.

 

To może założysz?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie są do tego zmuszeni i nie mają obowiązku..

No właśnie, ja ich nie będę zmuszał. Nie chcą to nie, ich strata :P

 

To może założysz?:P

Nie będę wchodził w paradę dwóm czy trzem takim co mają to w planach :P ... gdzieś od pół roku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jestem raczej osobą lubiącą grzebać w kodzie :P Co do wsparcia, to myślę, że zadowolę się angielskim. Przemyślę jeszcze sprawę wyboru. Szkoda tylko, że ciężko znaleźć jakąś aktualną wersję, żeby sobie przetestować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×