Skocz do zawartości
Buldog

Jaki serwer pod multiplayer

Polecane posty

Witam. Mam do was prośbę. Doradzcie mi jaki serwer dedykowany nada się najlepiej pod muliplayera Battlefield 2 w opcji cq, ranked. Serwery rankingowe są popularne więc ludzi będzie troche. Ustawie gdzieś tak od 32-64 slotów. Będzie mi na nim potrzebne oprogramowanie umożliwiające grę MP. Również TS. Chce tam również wstawić stronę www serwera maks do 10 domen. Musi być bardzo szybki i mieć mały ping działać non-stop etc. Nie za drogi, gdzieś tak do 300-400 zł miesięcznie. Nie za trudny do obsługi systemu ponieważ jestem n00bem w tych sprawach. I ostatnie pytanie: Czy istnieje taka możliwość?

 

Z góry dziękuję za udzielone odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

BF zżera dużo zasobów wiec min 2 - 3 GB ramu :) , jakis proc dwu rdzeniowy min 2 ghz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam do was prośbę. Doradzcie mi jaki serwer dedykowany nada się najlepiej pod muliplayera Battlefield 2 w opcji cq, ranked. Serwery rankingowe są popularne więc ludzi będzie troche. Ustawie gdzieś tak od 32-64 slotów. Będzie mi na nim potrzebne oprogramowanie umożliwiające grę MP. Również TS. Chce tam również wstawić stronę www serwera maks do 10 domen. Musi być bardzo szybki i mieć mały ping działać non-stop etc. Nie za drogi, gdzieś tak do 300-400 zł miesięcznie. Nie za trudny do obsługi systemu ponieważ jestem n00bem w tych sprawach. I ostatnie pytanie: Czy istnieje taka możliwość?

Z takim budżetem to zostaje Ci tylko http://ovh.pl lub http://livenet.pl lub http://hetzner.de.

 

Co do administracji to jak się na tym nie znasz to sobie sam nie poradzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kimsufi do tego może dojść. :)

Wiem, że to ovh, ale ukryli te tańsze serwerki na stronie. :P A ten z 8 GB RAMu i czterordzeniowym prockiem poradzi sobie bez najmniejszego problemu. Koszt (bez Windy): 305 pln/m-c bez setupu w przeciwieństwie do ovh.pl. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pakiet na livenecie serv.expert wystarczy?

Powinien.

 

 

Jaki tam jest ping?

Około 30 ms.

 

 

Serwery w Polsce?

Jest na stronie napisane.

Wszystkie serwery znajdują się w Sosnowieckiej serwerowi LiveNet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobry. I płace tylko 350 miesięcznie? Bez żadnych ukrytych opłat?

 

Ping się nie zmieni jeżeli wstawię tam jeszcze www i programy do obsługi MP, ts2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli dobry. I płace tylko 350 miesięcznie? Bez żadnych ukrytych opłat?

Tak.

 

Ping się nie zmieni jeżeli wstawię tam jeszcze www i programy do obsługi MP, ts2?

Ping nie zależy od zawartości strony.

 

________

Hm. Czy przypadkiem aplikacja serwera BF nie wymaga Windowsa? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy 1000 GB transferu na miesiąc wystarczy?

 

Coś jeszcze powinienem wiedzieć zanim wszystko zrobię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem wyżej - zorientuj się czy aplikacja serwera BF2 dostępna jest pod Linuksa, bo jeśli nie, to Livenet odpada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co napisałem wyżej - zorientuj się czy aplikacja serwera BF2 dostępna jest pod Linuksa, bo jeśli nie, to Livenet odpada...

 

 

A jeśli nie to można nas wykupić Windows Server 2008

 

Podstawowe wersje Server 2008 kosztują 9.99 PLN dla opcji serwerów z 2 dyskami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W trakcie jest nowa wersja strony.

 

Jednak oferta jest w zasadzie aktualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje Win serw 2008 u państwa?

Chyba istnieje ponieważ widziałem patcha do serwera bf2 pod linuksa ale nie mogę nigdzie tego znaleźć. Napisałem jeszcze na forum BF i czekam na odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie. musi być ranked. Znalazłem też na necie ale demo serwera od linuxa z jedną mapą.

 

Kurde. Zapomniałem że aby mieć ranked trzeba do nich napisać i zapłacić. Nic. Wezmę pod Winde bo jest najnowszy patch 1.41 dla windy a dla linucha tylko 1.3 chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I kolejny problem z ranked. Trzeba mieć (chyba) firmę. Nie wiem czy nie zadziałało by to tak jak by oni mieli umowę z livenetem a ja bym im płacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×