Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Wielodostępowość do dokumentów

Polecane posty

Gość

Cześć,

 

Szukam rozwiązania dla szkoły podstawowej, które pozwoliłoby nauczycielom w efektywniejszy sposób przygotować ocenę opisową (klasy 1-3). Parę słów o co chodzi: Ocena opisowa to taki 3-4-stronnicowy dokument opisujący zdolności dziecka w różnych dziedzinach, jest sporządzany na półrocze i oddawany rodzicom.

Dokument zawiera logo i nazwę szkoły, a także inne podstawowe dane (imię, nazwisko, rok szkolny). Zawiera sekcje dla nauczycieli poszczególnych przedmiotów, gdzie owi nauczyciele wpisują komentarz na temat dziecka.

Podstawowa kwestia to jak to najlepiej przenieść "do komputera" tak, by nauczyciele mogli to wypełnić gdzieś w domowym zaciszu, a potem w sekretariacie by się to wydrukowało.

 

Najszybsze dwa sposoby, które przychodzą mi do głowy to jakiś system pracy na dokumentach dzielonych, z blokowaniem aktualnie edytowanego pliku, czy coś - namiastką tego jest ten zewnętrzny menedżer plików w cPanelu (o ile dobrze pamiętam). Oczywiście, najlepiej byłoby napisać bazodanową aplikację, z logowaniem, listą uczniów itd. itp., która miała by też logowanie administracyjne i tworzenie dokumentu do drukowania. Podejrzewam jednak, że nie znajdą się na to fundusze - niestety.

 

Czy ma ktoś z Was jakiś pomysł jak to rozwiązać, może ktoś miał podobny problem w jakieś firmie i dało się to jakoś sensownie rozwiązać bez wygórowanych kosztów?

 

Na życzenie udostępnię przykładowe arkusze oceny opisowej, odpowiem też na jakiekolwiek pytania: milosz@epoczta.pl

 

Tak, wiem - "tysiak albo dwa i mamy aplikację".. no ale na to nie ma pieniędzy, a na pewno nie takich i jeszcze nie teraz...

 

Jeśli ktoś posiada firmę programistyczną i majstruje tego typu rzeczy, to wydaje mi się, że jest możliwość, że powstały system mógłby być później odsprzedawany innym szkołom (albo hostowany u firmy i sama aplikacja by była udostępniana)... nie jest to pewnie żyła złota, ale jednak sporo szkół przechodzi do świata wirtualnego, np. z dziennikami elektronicznymi, a dużo takich rozwiązań na rynku raczej nie ma.

 

z góry dziękuję za pomoc i komentarze,

 

Miłosz / Sponsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zoho fajne - a jednak można bez tego G....

tylko muszę się w tym odnaleźć, bo nawet nie wiem z której aplikacji skorzystać do tego, o czym piszę wyżej hehe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×