Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
MX^Lucas

CPanel, Webmin - optymalne rozwiazania i jakie koszty?

Polecane posty

Witam serdecznie.

 

Posiadam serwer dedykowany na systemie Linux RedHat 7.2, gdzie panel administracyjny jest jako Webmin, ale okazuje sie, ze jak dla mnie jest niewystarczajacy, a takze sporo trzeba poswiecic czasu nad konfiguracja poszczegolnych kont, czego niestety ma swoje zalety, a takze wady.

 

Ale mam pytanie, czego tylko prosilbym o opinie, nic wiecej mi nie jest potrzebne, ale kazda sugestia bedzie mile widziana. Otoz to, czy zwyklemu uzytkownikowi mozna nadac lub utworzyc login do webmina, tak, zeby mogl zarzadzac powiedzmy swoja domena, subdomenami oraz widzial swoje wykorzsytanie Quota? Czy jednak Webmin jest tylko i wylacznie dla glowniego administratora?

 

Drugie pytanie to darmowy skrypt VHSC czy cos w tym rodzaju, otoz to, ten panel jest przeznaczony najczesciej do waskiego grona systemow Linuxowskich czy Unixa, chocby idealnie nadaje sie do Debiana. A gdybym chcial zainstalowac na RedHat, to nici z tego, gdyz po pierwsze nie ma opisu instalacji pod taka dystrybucje, a po drugie, trzeba niezle sie nameczyc, zeby odpowiednio skonfigurowac skrypt, gdyz w RH nie ma czegos takie jak katalog /var/www/ . Tak czy inaczej, czy ktos jest dobrze znajacy na temat instalacji w RH, ewentualnie kopie configu bym poprosil.

 

Trzecie pytanie, jestem zainteresowany z WHM/CPanelem, ale jak dotad widze takie ceny, ze nie chce mi sie przeliczac wg tabel kursow z dolara na zlotowki, bo to za duzo wychodzi... Czy jest polska firma lub osoba posredniczaca, ktora by mogla zalatwic taka instalacje i najlepiej comiesieczna oplata? A wlasciwie za ile mozna wykupic licencje na miesiac lub na caly rok?

 

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

mozesz sciagnac sobie test CPanelu na 15 dni z ich strony - osobiscie, jesli chcesz uproscic sobie administracje (nie zapominajac o podstawowych rzeczach, ktorych mimo wszystko nie da sie zrobic z poziomu panelu) polecam go bardzo.

 

Ma mase opcji, ktore ulatawiaja wiele rzeczy - zaczynajac od kompilacji Apache'a a konczac na wydzieleniu osobnych partycji na /tmp. Wiele osob twierdzi, ze taki panel, a szczegolnie CPanel oglupia, ja jednak jestem zdania, ze dla kogos kto ma podstawowa wiedze, znacznie ulatwia on stworzenie funkcjonalnego i stosunkowo _bezpiecznego_ środowiska. Co wiecej, przynajmniej kilka razy w tygodniu sa gotowe kolejne wersje, bledy sa poprawiane na biezaco, a uzytkownicy maja dostep do doskonalego forum pelnego porad.

 

Niestety - jest drogi, kupowanie jego samodzielnie nie ma sensu, a skoro juz masz serwer nie bedziesz pewnie zainteresowany dedykiem za rzeka czy oceanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

 

Z tym sie zgadzam, choc wiem, ze jest mozliwosc przetestowania CPanel chocby na okres 15 dni, ale przez tyle dni nic nie zrobie, niestety, na co mi demo. Dlatego sie pytam, na dodatek, jaka bylaby rozsadna cena, prawdziwa, jezeli chodzi o instalacje tego panelu i oplacie miesiecznym (byloby najlepiej) lub rocznym. I dlaczego nie mozna zrobic tego, chocby w Webminie jako panel administracyjny dla klientow?

 

Pozdrawiam serdecznie

Łukasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×