Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
qwerty

pare pytan o podatki

Polecane posty

1. mam server w usa - place okolo 330$/m

 

2. uzywam 2checkout.com do transakcji kartami (glownie klienci z calego swiata) - jest to na zasadzie ja dostarczam hosting a 2checkout go "sprzedaje" - takze ja dostaje kase na konto raz na miesiac po odliczeniu ich prowizji (okolo 1000$/m) - 2checkout jest resellerem moich uslug.

 

teraz pytanie jesli to oni prawnie pobieraja kase jako firma (wlasnosc jakiegos banku) w USA, a ja tylko dostarczam hosting i uslugi - po czym 2checkout mi placi za moje uslugi wykonane dla 2checkout i jego(mojego) klienta, to jak to rozliczyc?

 

ja place za server, ja utrzymuje hosting, 2checkout jest sprzedajacym, 2checkout mi placi za hostowanie ich(moich) klientow na servie w USA.

 

ja sobie mysle ze normalnie nie musze sie zajmowac zadnymi fakturami dla klientow, VATem czy innymi takimi, tych co placa przez 2checkout - prawnie to 2checkout im sprzedaje. ja musze chyba tylko zaplacic podatek od tego co mi placi 2checkout i odliczyc sobie koszta servera od tego jesli dobrze rozumiem?

 

czy to co napisalem ma sens?

 

i czy przy rejestracji w US powinienem byc platnikiem VAT czy nie? co mi to daje, jakie sa wady a jakie zalety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sobie mysle ze normalnie nie musze sie zajmowac zadnymi fakturami dla klientow, VATem czy innymi takimi, tych co placa przez 2checkout - prawnie to 2checkout im sprzedaje. ja musze chyba tylko zaplacic podatek od tego co mi placi 2checkout i odliczyc sobie koszta servera od tego jesli dobrze rozumiem?

 

Tak ty płacisz podatek od wartosci twoich dochodow - czyli np. od tego co zarobiles na firmie 2checkout.

 

teraz pytanie jesli to oni prawnie pobieraja kase jako firma (wlasnosc jakiegos banku) w USA, a ja tylko dostarczam hosting i uslugi - po czym 2checkout mi placi za moje uslugi wykonane dla 2checkout i jego(mojego) klienta, to jak to rozliczyc?

A tego niestety nie rozumiem o co chodzi, wiec nie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troche krecisz :) 2checkout nie jest zadnym reseller i nie sprzedaje dla Ciebie kont. 2checkout to firma zajmujaca sie obsluga kart kredytowych i pelnia oni taka sama role, jak np. bank przy przelewach bankowych :) Przeciez nie powiesz, ze bank odsprzedaje Twoje konta, bo przeciez rachunek jest prowadzony przez nich :) Prawnie to wyglada tak, ze to Ty sprzedajesz, a 2checkout jedynie pobiera prowizje od transakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno co pisze 2checkout, a drugie co na to powie Urzad Skarbowy w razie kontroli :). Zreszta jesli nawet 2checkout widnieje tutaj jako reseller, to i tak musisz wystawic fakture dla 2checkout, jesli ma to byc legalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no 2checkout placi mi za usluge i jest pytanie czy jakis VAT od tego jest bo np. leaseweb holenderski w swoim cenniku ma tak ze VAT placi tylko europa - jak jestes z poza europy to VATu nie placisz za ich uslugi

 

wiec 2checkout tez VATu nie powinno placic za moje uslugi poniewaz jest z USA? jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec 2checkout tez VATu nie powinno placic za moje uslugi poniewaz jest z USA? jak to jest?

VAT jest takim smiesznym podatkie, ktory w skrocie mowiac placisz kupujac cos w swojej strefie podatkowej. Odkad weszlismy do UE, jestesmy w jej strefie podatkowej i placimy VAT z krajow, ktore takze w niej sa. W USA na przyklad kazdy stan jest (tak na 99% pewny jestem) odrebna strefa podatkowa i na przyklad firma z jednego stanu biorac serwer od firmy w stanie sasiednim, tego VATu nie placi.

 

UE i USA to odrebne strefy podatkowe, tak wiec jedni drugim tego podatku nie placa (tak mniej wiecej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ide jutro do biura rachunkowego bo sam nie ogarne tego - wole zaplacic i sie nie martwic - trudniej prowadzic rachunki niz utrzymac servy :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ide jutro do biura rachunkowego
Jesli masz to rozliczac to pewnie ze idz. Zaoszczedzisz czasu, nerwow i byc moze nieprzyjemnych wizyt panow z US :)

 

Mozesz od razu spytac o certyfikat rezydencji - byc moze bedzie Ci potrzebny (nie wiem dokladnie po co to wszystko i jak sie rozliczac chcesz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×