Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzesiu

[wirtualny] Przygarnij kropka

Polecane posty

Witam :) Za niecały miesiąc kończy mi się hosting w home.pl i chciałbym się przenieść gdzieś indziej. Na początku miałem szukać hostingu dla swojej strony oraz forum, ale później doszedłem do wniosku, że może jednak warto to rozdzielić. W tym temacie chciałbym prosić Was drodzy użytkownicy o doradzenie mi w sprawie hostingu, dla mojej strony.

 

KONKRETY

Moją stronę odwiedziło w tym miesiącu aż 138uniq, co daje średnio mniej niż 10 osób dziennie. Nie wiem ile strona zjadła transferu, ale domyslam się, że praktycznie nic, gdyż jest to "maluch" z może 8 podstronami. Nie prowadze statystyk poza Analytics. Czego więc oczekuję? Jedynym parametrem, który musi mi zostać zagwarantowany jest uptime i nic więcej. Nie chce kontaktować się z bokiem po sto razy dziennie. Chciałbym zacząć naszą współprace w ciszy i dalszą jej część również przemilczeć, aby na koniec wypowiadać się o tejże firmie,w samych superlatywach. Oczywiście nie jestem świrem i wiem, że coś się czasem może zepsuć, ale wolałbym unikać takich sytuacji.

 

Dlaczego wiec odchodzę z home.pl? Nie widzę sensu płacić tyle kasy za konto, którego i tak nie będę miał do czego używać.

 

Szukam więc jakiegoś hostingu z kontem o niskich parametrach:

100Mb przestrzeni dyskowej

10GB transferu miesięcznie (lubię mieć trochę na zapas)

Nie musi być sql'a i panelu klienta (oczywiście może też być :)

 

Ile jestem w stanie za to zapłacić? Zwykle odpowiadam, że płacę jak za prezydenta, ale że nasz prezydent nie jest zbyt wiele wart, to postanowiłem, że dołożę jeszcze pare złotówek. Myślę, że nie będe oszczędzał na czymś, co przynosi mi pieniądze, a więc w wypadku, gdyby nie było odpowiedniej oferty dla mnie, to przedłuże konto w home.pl dla świętego spokoju (mimo, że jak wspomniałem wcześniej, nie widze w tym sensu).

 

Przeglądałem oferty firm, które mają serwery w PL, ale mają dość drogie konta jak na taką małą stronkę. Wolę wydać kasę na drugie konto, na którym będzie stało moje forum (ze stopki, ale będzie na skrypcie VB, jak zabiore się za konwersję).

 

Będę się zastanawiał do 10 września.

 

Z góry dziękuję za przeczytanie tegoż wątku i ewentualne podpowiedzi.

Pozdrawiam

Grzesiu :)

 

-------------

Na koniec dodam, że miałem kiedyś konto w masternet i z tego co pamiętam, to pan Adrian jest z Krakowa, a ja mam do KRK sentyment. Podoba mi sie też podejście firmy dust.pl do sprawy hostingu (reklama, że jest to hosting dla klientów biznesowych, co mnie osobiście się podoba mimo, że nie jestem klasą biznes). Co do home.pl, to zawsze są tam mili ludzie w BOK-u, nawet w niedzielę o godzinie 20:00. To oczywiście tak na koniec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podoba mi sie też podejście firmy dust.pl do sprawy hostingu (reklama, że jest to hosting dla klientów biznesowych, co mnie osobiście się podoba mimo, że nie jestem klasą biznes).

Zapraszamy w takim razie do skorzystania z naszej oferty. Kierujemy ją co prawda głównie (jak Pan już sam zauważył) do klientów biznesowych, jednak nie robimy żadnych problemów klientom indywidualnym, jeśli tylko chcą skorzystać z naszych usług. Może Pan skorzystać ze zniżki dla użytkowników forum wht (szczegóły w mojej stopce) i zamówić konto biznes start z naszej oferty już za 150zł/rocznie (netto).

 

Niestety, nie możemy zaproponować Panu planu hostingowego o niższych parametrach (pojemność/transfer) obniżając przy tym cenę usług. Chcąc zachować jakość, poniżej pewnych sum schodzić już po prostu nie możemy, a cena hostingu to nie tylko parametry konta mierzone przez pryzmat jego pojemności, czy ilości transferu, o czym była już wielokrotnie mowa na łamach tegoż forum. W razie zainteresowania naszą ofertą, zapraszam Pana do kontaktu z BOK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci poradził coś w stylu:

prohost.pl

iq.pl

 

 

pozdr. ;]

Tamte firmy też są godne polecenia jak najbardziej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam również i Ja zaproszę Pana do zapoznania się z ofertą firmy FireHost.pl, uptime serwerów 90 dni.

 

Pakiet mini za 45 zl rocznie pasuje idealnie. 1,5 GB powiechrzni i 10 GB transferu, do tego dostęp ssh.

 

Przy użyciu kodu rabatowego top100 20 % rabatu na dowolne konto i dowolny okres

 

 

www.FireHost.pl - Piekielnie szybki hosting.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi oraz za PW, które również przeczytałem. Zastanawiał się będę do 10 września i wtedy też podejmę decyzję, co do tego, gdzie dalej hostować swoje strony. Na PW odpiszę wszystkim, gdy już wybiorę interesującą mnie ofertę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest czym się chwalić?

Jest, bo nvu miał na myśli aktualny nieprzerwany czas pracy, a nie uptime w skali roku. Chyba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest, bo nvu miał na myśli aktualny nieprzerwany czas pracy, a nie uptime w skali roku. Chyba. :)

 

Nie jest to oszałamiający wynik... o to chodziło Lukashempowi :-))

90 dni uptime serwera produkcyjnego to naprawdę nie jest wcale taki dobry wynik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie jest to oszałamiający wynik... o to chodziło Lukashempowi :-))

90 dni uptime serwera produkcyjnego to naprawdę nie jest wcale taki dobry wynik.

No dobra ale przecież ten serwer ich działa dopiero te 90 dni ponieważ wcześniej byli w livenecie :)

 

Autora wątku chciałem zaprosić do zapoznania się z ofertą firmy HEKKONET, właściciela marki Hekko.pl.

Operujemy obecnie na wydajnym sprzęcie DELL oraz IBM w profesjonalnej serwerowni w Gdańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiedzą że mikro konta jakie poszukujesz są nieopłacalne i większość DOBRYCH firm nie ma ich wcale. Np IQ.pl czy Dhosting do niedawna miały tylko oferty ponad 300 PLN w górę.

 

Pamietaj że kupienie hostingu za 20 PLN zawsze skończy się dla ciebie nieprzyjemnie w porównaniu na przykład z home.pl. Pisisz celować w usługi nieco powyżej 100 PLN plus VAT.

 

Ja bym w tej cenie wybrał coś na wzór blink.pl albo proste.pl Poniżej tego poziomu ie ma co schodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tomi, dla mnie np. 150zł to nie jest problem. To i tak mniej niż połowa z tego, co musiałbym zapłacić w home.pl. A za powiedzmy 300zł + vat, które musiałbym dać w home, to kupię o wiele lepsze konto na stronę i forum, gdzieś indziej. Przynajmnie tak mi się wydaje, że w home płaci się za support, który jest kapitalnie zorganizowany. Z drugiej strony, aby być dobrym, to trzeba się też dobrze cenić, bo jak tu ktoś mądrze napisał, jak dasz palec, to wezmą całą rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×