Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość nrm

host24, po ra zpierwszy, drugi...

Polecane posty

wakacje ida i duzo osob zaczyna sprzedawac swoje firemki hostingowe

 

dwa tygodnie temu sprzedawano firme a w zasadzie sam dzial hostingu tanihost.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

ważne zeby kupowali ludzie którzy sie znają na tym bo inaczej jak taki pan Dominik sobie kupi hosting z dobrą opinią to ... dokończcie sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2000 PLN i nadal nie ma minimalnej, więc Dominik już raczej odpada. Chyba, że zastawi ojca, matkę i swój komputer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/show_item.php?item=53941782

jakos nie widzialem, zeby wlasciciel sie tutaj chwalil :) moze ktos sobie kupi...?

 

Tak sie zastanawiam czy czasem sprzedajacy nie powinien doplacic do przejecia takiego hostingu :)

 

Wyjasnie.

Glownie zalezy to od struktury abonamentow i kosztow/obciazenia serwerow.

Jesli pobieral abonamenty roczne ( i to np wiekszosc niedawno ) to kupujac taka marke kupujacy jest zobligowany do obslugi tego abonamentu do konca oplaconego okresu lub nie ( ale tak to szybko mu przyloza opinie oszust-a na start ).

 

Jesli serwery sa obciazone a abonamenty np roczne skonsumowane to nie widze w tym zakupie biznesu :)

Tak do przemyslenia.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takie hostingi są sprzedawane bo "wlasciciele" dopiero po czasie widzą że to jest praca do do przynajmniej godziny 20 i 7 dni w tygodniu. Klienta nie obchodzi że jest "dziwna" odzina. Jak cos nie dziala to dzwoni.

Sądzę że rzeczywistość wlasciele hostingu zauważają poźniej... nieraz za poźno.

wojt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość McN

jak już napisałem w innym poście:

Nie wydaje mi sie żeby za granicą nie było internetu :) więc powd wyjeżdzam za granice wydaje mi się śmieszny. Tm bardziej, że można zatrudnić administratora który wszystk bedzie robił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zainteresowany zakupem firmy hostingowej, tym bardziej takiej firmy. W kazdym biznesie wazny jest prestiz. Ale jesli ktos oferuje hosting za 5zł/m-c (nie wiem za ile dokladnie jest w h24, ale jakis tani) to z reguly zysk jest niski, a marka raczej nie jest postrzegana jako poważna, solidna i nazwijmy to luksusowa.

 

Nie rozumiem zupelnie dlaczego ludzie sa gotowi wylozyc 2.000zl (to jest malo, ale zawsze cos) za to, ze dostana przedszkole do opieki i kilku powaznych klientow. Bez sensu.

 

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pisalem, ze mialem oferte na kupno hostingu "tanihost" gdzie wszystkie oplaty sa pobierane za rok z gory, struktura oplat byla taka, ze 90% kont to byly konta po 19 zł rocznie i ... 80% kont byloby odnawianych dopiero w przyszlym roku. A serwer nie wyrabial wiec trzebaby go bylo odrazu wymienic na jakiego "wypasionego, podwojnego Xeona" :)

 

jak spytalem o cene to uslyszalem .... ok. 100-150% sumy oplat rocznych, ktore wynosily ok. 10 tys. zł :)

 

naprawde nie wiem jak Ci ludzie kalkuluja Swoje biznesy skoro po roku dzialalnosci ... uzyskuja z oplat w sumie ok. 10 tys. zl a sam koszt utrzymania sr. klasy serwera wynosi tyle samo :)

 

gdzie tu zysk? gdzie tu pokrycie kosztow, telefonow, biura, podatkow, ZUSow, pracownikow?

 

dlatego spodziewam sie, ze w najblizszym czasie moze pojawic sie wiele tego typu ofert na Allegro czy forach dyskusyjnych dla webmasterow.

 

Napalonych kupujacych tez przestrzegam, zeby dokladnie przemysleli zakup bo to bardzo ladnie wyglada na papierze ... przejecia np. firmy z 200-300 kontami. Tylko, zeby nie bylo tak, ze przez prawie rok czasu bedziecie zmuszeni pokrywac koszty serwerow i supportu a dopiero za 9-10 m-cy dostaniecie pierwsza kase z odnowienia abonamentu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferte tanihost dostalo wiele firm :) Jak widac go3.pl odpowiadaly warunki.

 

Co do tych 100-150%, to fajna sprawa. Zrobic tania oferte, naladowac serwer ludzmi na laczny abonament roczny 10k zl, wydac na serwery jakis 1k i sprzedac za kolejne 10k - w 2 miesiace 19k zl :)

 

Inna sprawa, ze chetnie przejme jakis hosting :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inna sprawa, ze chetnie przejme jakis hosting Uśmiech...

 

:)

to może to:

 

http://www.szukam-inwestora.com/index.php?...&cat=6&aid=1905

 

choć nie przejmiesz do końca :)

 

Wydaje mi się, że może chodzić o:

http://www.oscommerce.pl/about5255.html&si...9823d0af8a606ff

://http://www.oscommerce.pl/about5255....af8a606ff

 

bo zgadza się nick z login'em

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze to byla tylko proba wyceny firmy

 

szkoda, ze aukcja zostala odwolana tak wczesnie :)

sam z ciekawosci bym zobaczyl ile ludzie sa w stanie dac za taka firme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie to nie była próba wyceny firmy.... i proponowałbym zamknięcie tego tematu aby nie było niepotrzebnych domysłów.

 

Pozdrawiam wszystkich...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo, ze to niekorzystne dla wizerunku firmy, ale ludzie sa zadni sensacji. Dlatego chwile poprzyciskamy i wszyscy sie dowiedza, dlaczego host24 wyladowal na allegro, oraz dlaczego placono za niech tylko 2.000zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

no i typowa wymówka nr 1 (wyjazd na granice) prysła jak bańka mydlana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem krótko, wszystko co będzieci pisać będzie domysłami, ponieważ nie będziemy się wypowiadali w tym temacie...

Ale kto nie będzie się wypowiadał w temacie? Państwa księgowość, zarząd, czy administratorzy? (3in1 :))W każdym zarzucie może być troche ziarnka prawdy więc proponuję potraktować to forum poważnie i odpowiadać na pytania, tak aby Państwa ew. Klienci i obecni nie mogli nic zarzucić.

Ignorowaniem forum jest ignorowaniem sporej społeczności która być może będzie Państwa Klientem. Idąc dalej tym tropem, ignorowanie kogokolwiek jest jednym z pierwszych argumentów który zazwyczaj używa się tworząć czarny PR, (sync.pl również tak mówił :). Ignorowanie forum jest dziecinnym w swojej istocie postępowaniem i zasługuje z wszechmiar na potępienie.

Moje odczucia są jasne, dla przykładu kilka pytań,

- proszę o informacje o księgowaniu przez Państwa faktur, czy wystawiacie Państwo pro-formy, w jakim okresie czasu faktury są księgowane (co jeżeli spóźnie się z opłatą a państwo wystawili mi pro-forme i 25 miesiąca już minie?)

- na jakich zasadach jest prowadzone postępowanie gwarancyjne? Co się stanie jeżeli padnie serwer na którym będzie się znajdowało moje konto? Co z danymi? Jaką mam gwarancje iż je odzyskam? Co z zadośćuczynieniem jeżeli sprawa będzie poważna?

- proszę o informacje o kopiach zapasowych, czy stosowane zapisy znajdują się w umowie? Jeżeli tak to jak wyglądają?

 

To tak na początek...

 

Pozdrawiam patS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to znowu jakiś dziecięcy hosting albo krzaczor. Ja już nie mówię o pytaniach z powyższego posta, bo nawet nie przesadzajmy z odpowiedziami na te pytania - wystarczył jeden post właściciela (przypomina mi to Dominika N., który też pisze często: "więcej się tu nie wypowiadam) i widać z kim mamy do czynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×