Skocz do zawartości
maxbmx

Jakie forum dla 10k użytkowników?

Polecane posty

No więc MyBB + SEO Links + Dynamic Metas + Sitemap Generator :)

MyBB jest cięższe od phpBB3. :)

 

Lekki, w miarę połatany, posiadający sporo dodatków pod SEO.

Dokładnie. Problemy mogą się zacząć ze skórkami i modami (typu SB), które najlepiej wyglądają na domyślnej. Ale można się z tym pomęczyć i wyjdzie ładnie. :)

 

Ja jednak wcześniej korzystałem z SMF i uciekłem do phpBB 3 (a nie ma konwertera, więc posty - na szczęście nie było ich tak wiele - ręcznie przenosiłem :)) ze względu na większą funkcjonalność (mod typu SEO także istnieje).

 

Jeśli jednak wybierzesz SMF to może spróbuj wersji 2.0 beta. Jest stabilna, bezpieczna i o wiele bardziej funkcjonalna, z tym, że nie wiem czy powstał do niej mod typu SEO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o SEO, to istnieje już sporo modyfikacji dla phpBB3. Najprzydatniejsze to:

 

- Advanced phpBB3 SEO mod Rewrite 0.4.4 + poprawka

- SEO Friendly Forum Title 1.0.0

- Dynamic Meta tags 0.2.4

 

Do tego jakaś dobra mapa forum (jest już kilka modyfikacji, ale na razie żadnej jeszcze nie testowałem). Można też dodać skróty tytułów ostatnich tematów dla poszczególnych forów.

 

Obecnie mam na forum dwie pierwsze modyfikacje. Najpierw dodałem SEO Friendly Forum Title i po pierwszym zaindeksowaniu zmiany w wynikach wyszukiwania były znaczne (łatwiej można było natrafić na tematy z forum). Teraz czekam na indeksację nowych adresów. W planach mam jeszcze dodanie reszty i zobaczę jaki to da wynik. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to postaram się napisać jakiś artykuł na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja oczywiście jestem zakochany w phpBB3, lecz tylko dlatego, że jest darmowe ;).

 

Co to vB, to idealne rozwiązanie dla dużych forów, o ile nie szkoda Ci kasy. Prawda jest taka, ze Jelsoft za wszystko ma osobny cennik, denerwuje mnie to. Nie dość, że płaci im się za licencję, to nie dadzą dostępu do aktualizacji, bo jej nie przedłużyłeś... Chore. No, ale nie zmienia to faktu, że vB rules :).

 

@down:

LEW wie, że mam świra na punkcie vB

btw. Miło, że mnie zauważyłeś ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największe forum na świecie jest na phpbb więc to o czymś świadczy

chyba 2 -3 miejsce ma vB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Największe forum na świecie jest na phpbb więc to o czymś świadczy

Tyle, że usunęli tą informację ze stopki. ;)

 

vB trzecie, a drugi... niepozorny discuz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze adresy już mi zaindeksowało ;) Dziwne jest tylko to, że z niektórych tytułów stron w wynikach wyszukiwania Google wycina mi myślniki i kropki o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to chyba tylko w phpbb można usunąć stopkę bo inni nie życzą sobie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba tylko w phpbb można usunąć stopkę bo inni nie życzą sobie tego.

phpBB tez sobie tego nie życzy, ale przecież jest publikowane na licencji GPL, więc możesz robić co ci się żywnie podoba. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie hm

 

AEF też jest ciekawym forum ale trochę dużo procesora pobiera bo nie ma wtyczki cache jednak i tak mi się podoba AEF, MyBB choć do mybb już się zraziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stopkę można usunąć, ale wtedy nie otrzyma się wsparcia na oficjalnym supporcie. Niektóre nieoficjalne (w sensie w innych językach) również mogą nie udzielić wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×