Skocz do zawartości
neon103

Szybki-Serwer od 2 dni nie działa?

Polecane posty

Od dwóch dni serwer szybki-serwer.pl mi nie działa. Co ciekawe nigdzie nie znalazłem informacji, żaden użytkownik nie skarzył się. Może to tylko mi nie działa? Nawet strona szybki-serwer.pl nie ładuje się. Pisałem e-maila do administracji, a nie odpisali więc postanowiłem tutaj napisać. Macie to samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety strona nie wchodzi.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwilbym sie, gdyby padl im dysk... w koncu maszyna z hetznera. Serwer wisi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zdziwilbym sie, gdyby padl im dysk... w koncu maszyna z hetznera. Serwer wisi :P

 

A to skąd takie stwierdzenie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Niestety ale i my w końcu trafiliśmy do działu "host is down". Nie działa serwer1.

neon103, niestety nasza domena jest na tym samym serwerze co Twoje konto więc poczta także nie działa.

Sytuacja wygląda tak, że został przeprowadzony na serwer atak ddos w środę po południu. Wczoraj nadal trwał z krótkimi przerwami.

Klienci są informowanie o sytuacji telefonicznie oraz przez komunikator gg.

 

eros "ta maszyna z hetznera" miała uptime około 140 dni. pokaż mi taki serwer w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eros "ta maszyna z hetznera" miała uptime około 140 dni. pokaż mi taki serwer w Polsce.

 

Potwierdzam, że taki wynik to nie problem - dlatego zadałem pytanie...

A sprawa ddos - Edart - musisz osobiście rozmawiać - to pomaga (autopsja - identyczny przypadek)

Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eros "ta maszyna z hetznera" miała uptime około 140 dni. pokaż mi taki serwer w Polsce.

 

Przeciez to serwer w niemczech, a taki uptime nie robi zadnego wrazenia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeciez to serwer w niemczech, a taki uptime nie robi zadnego wrazenia,

 

zaprzeczasz sam sobie, wcześniej wypowiadałeś się że "pewnie padł dysk" tak jak by to

było oczywiste skoro serwer z hetznera - w końcu każdy wie że jak się bierze od nich dedyka

to się dyski co tydzień wymienia - a teraz piszesz że uptime nie robi wrażenia,

to może wg Ciebie bez dysków chodził ponad 3 miesiące ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o to, ze w hetznerze czesto sypia sie dyski, wiec uznalem za prawdopodobienstwo ze to moze byc przyczyna tego padu od 2 dni.

Napisalem, ze uptime nie robi wrazenia gdyz ty stwierdziles iz 140 dni bez rebootu to rewelacja, a temu zaprzeczylem bo to po prostu zadna rewelacja :P Nvm. Good luck z ddosem... btw tak ciezko przelacz sie na inne ip? zmienic ns`y? heh... zawsze mozna taka sytuacje ogarnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzilo mi o to, ze w hetznerze czesto sypia sie dyski...

 

Znowu zajmę stanowisko w tym temacie - współpracuję od dłuższego czasu z Hetznerem i mam sporo maszyn u nich - jak na razie odpukać ani razu nie było przypadku awarii dyskowej.

Przepraszam za OT - ten temat dotyczy szybki-serwer.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mozna tu rowniez przyjac zasade: chybil - trafil... :P no ale jesli to nie dysk tylko jak zapewnia @edart ddos... to ok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwykle takie ataki nie trwają długo, a zmiana ip to nie tak chop,

ten jest nadzwyczaj długi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.

Niestety ale i my w końcu trafiliśmy do działu "host is down". Nie działa serwer1.

neon103, niestety nasza domena jest na tym samym serwerze co Twoje konto więc poczta także nie działa.

Sytuacja wygląda tak, że został przeprowadzony na serwer atak ddos w środę po południu. Wczoraj nadal trwał z krótkimi przerwami.

Klienci są informowanie o sytuacji telefonicznie oraz przez komunikator gg.

 

eros "ta maszyna z hetznera" miała uptime około 140 dni. pokaż mi taki serwer w Polsce.

 

Jak na maszynę hostingową to znowu nie ma się co chwalić aż tak:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eros "ta maszyna z hetznera" miała uptime około 140 dni. pokaż mi taki serwer w Polsce.

Mało mnie ostatnio na forum, więc odpowiadam z opóźnieniem. Serwer w Polsce, datacenter eTOP:

 

kaczy@dragon:~$ uptime

14:12:46 up 131 days, 2:53, 1 user, load average: 0.01, 0.09, 0.05

 

Ostatni kontrolny restart dragon'a (nasz serwer bazodanowy) miał miejsce z powodu reorganizacji sprzętowej maszyny (wymiana dysków w macierzy). Uptime'y tego rzędu jak już ktoś wyżej napisał nie są jednak niczym nadzwyczajnym (jak będziesz miał okrągłe 500 dni to się pochwal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatni kontrolny restart dragon'a (nasz serwer bazodanowy) miał miejsce z powodu reorganizacji sprzętowej maszyny (wymiana dysków w macierzy). Uptime'y tego rzędu jak już ktoś wyżej napisał nie są jednak niczym nadzwyczajnym (jak będziesz miał okrągłe 500 dni to się pochwal).

 

Zacznijmy od tego , że się nie chwalę, bo 140 dni uptime w Hetznerze to nie żaden wyczyn,

to była moja odpowiedź na "padające dyski", więc taki uptime chyba obala tą tezę.

Serwer miał taki uptime a nie większy bo ... tyle dni temu został włączony, więc nie dane mu było

osiągnąć więcej i to nie z powodu kiepskiej jakości sprzętu czy serwerowni.

Czy któryś z serwerów u mnie osiągnie 500 dni uptime to wątpię, powód prosty, nie trzymam

żadnego serwera dłużej niż rok.

Natomiast skoro Twój serwer w Polsce ma taki uptime to już jest, że tak powiem wyczyn ;)

 

PS. na tym serwerze jest choć jedna baza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dla potwierdzenia co pisałem, nasz s2 "System Uptime 250 Days, 10 Hours and 21 Minutes" - Hetzner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast skoro Twój serwer w Polsce ma taki uptime to już jest, że tak powiem wyczyn ;)

Niestety nadal nie widzę powodów, aby uptime tego rzędu nazywać jakimkolwiek wyczynem. Te maszynę wstawiliśmy do serwerowni eTOP w grudniu 2007 i od tego czasu była ona wyłączona/zrestartowana tylko raz, dokładnie 132 dni temu (powód podałem w poprzednim poście).

 

kaczy@dragon:~$ uptime

23:14:57 up 132 days, 11:55, 1 user, load average: 0.33, 0.20, 0.11

 

Maszyna posiada 3 redundantne zasilacze, oraz dyski SCSI po 15krpm (macierz na 6 dysków). Jest to DELL PE 2500 spięty z naszym głównym serwerem na osobnym interfejsie gigabitowym. Procki to jedynie 2x Pentium III, ale za to Tualatin (512kb cache).

 

PS. na tym serwerze jest choć jedna baza ?

Na dragonie działa tylko i wyłącznie serwer MySQL'a. Pozostałe usługi są na innej maszynie. Ile baz tam siedzi nie podam- pamiętaj jednak, że mamy nieco inny target klientów i przemomaniacy nie są (na szczęście) głównymi odbiorcami naszej oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety nadal nie widzę powodów, aby uptime tego rzędu nazywać jakimkolwiek wyczynem. Te maszynę wstawiliśmy do serwerowni eTOP w grudniu 2007 i od tego czasu była ona wyłączona/zrestartowana tylko raz, dokładnie 132 dni temu (powód podałem w poprzednim poście).

 

 

 

Na dragonie działa tylko i wyłącznie serwer MySQL'a. Pozostałe usługi są na innej maszynie. Ile baz tam siedzi nie podam- pamiętaj jednak, że mamy nieco inny target klientów i przemomaniacy nie są (na szczęście) głównymi odbiorcami naszej oferty.

 

1/ powód jest prosty, zauważyłeś pewnie że w tym dziale forum najwięcej tematów dotyczy serwerów zlokalizowanych w Polsce.

2/ przemomaniacy to raczej gatunek na wymarciu, na szczęście potrafią sobie znaleźć tańsze oferty ;)

nie pytałem ile baz, nie interesuje mnie, widać żę niewiele

 

 

EDIT: temat dotyczy przerwy w działaniu jednego z serwerów, który już od dawna działa, nie ma sensu ciągnąć tego tematu dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1/ powód jest prosty, zauważyłeś pewnie że w tym dziale forum najwięcej tematów dotyczy serwerów zlokalizowanych w Polsce.

Nie prowadzę tego typu statystyk. Nie widzę jednak powodów, aby z góry zakładać iż serwery zlokalizowane w PL mają statystycznie mniejszy uptime niż te zlokalizowane w DE. Chyba, że mówilibyśmy tutaj o tanich polskich "serwerowniach" w których "lubią" występować ciągłe problemy z zasilaniem, a pomysł by 1 maszyne wpinać do 2 różnych UPS'ów jest abstrakcją (podobnie jak posiadanie agregatu).

 

2/ przemomaniacy to raczej gatunek na wymarciu, na szczęście potrafią sobie znaleźć tańsze oferty ;) nie pytałem ile baz, nie interesuje mnie, widać żę niewiele

Pomijając już w tej dyskusji fakt, że "niewiele" to pojęcie raczej względne... myślę, że (jak zawsze w życiu, także w przypadku baz danych) liczy się nie tylko ilość, ale również (a może nawet przede wszystkim) jakość. Czym innym jest baza danych CMS'a pisanego pod konkretnego klienta na zamówienie, który ma spełniać jego konkretne potrzeby, a co innego baza danych forum dyskusyjnego phpbb by przemo czy też CMS'a "superchoinki" typu Joomla, czy Wordpress. Nawet gdybyś chciał to porównywać na podstawie ilości zapytań do bazy danych to dobrze zapewne wiesz, że zapytanie zapytaniu nie równe. Określanie ilości baz danych na podstawie load'u serwera to jak wróżenie pogody na najbliższy tydzień na podstawie fusów po kawie.

 

Nie chcę już rozwodzić się nad tym, że dla jednej usługi wysoki load serwera może być zupełnie obojętny, a dla innej jest zabójczy (to trochę tak jak z pingami do serwera i ich znaczeniem dla konkretnych usług).

 

EDIT: temat dotyczy przerwy w działaniu jednego z serwerów, który już od dawna działa, nie ma sensu ciągnąć tego tematu dalej.

Zgadzam się. Odpowiedziałem tylko na "zaczepkę" dot. uptime'u. Myślę, że cała reszta dyskusji jest tu zupełnie zbędna, a temat nadaje się po prostu do zamknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się. Odpowiedziałem tylko na "zaczepkę" dot. uptime'u. Myślę, że cała reszta dyskusji jest tu zupełnie zbędna, a temat nadaje się po prostu do zamknięcia.

 

 

to tak jak ja...

 

... a temat rzeczywiście do zamknięcia.

Dodam jeszcze na koniec fakt który na pewno zainteresuje potencjalnych klientów:

na różnych przeglądanych forach znalazłem tylko 2 tematy, w których nasz klient pyta

co się dzieje z serwerem. Uważam że świadczy to dobrze o działaniu firmy,

nasi klienci nie gdybają na forach co się dzieje, po prostu wystarczy zatelefonować czy zapytać na gg,

skoro poczta nie działa, i wszystkiego się dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×