Skocz do zawartości
Andy

Google AdSense a prawo ?

Polecane posty

Witam wszystkich mam pewną stronę i teraz chciałbym na niej zamieścić reklamy (Google AdSense). Teraz kilka pytań:

 

1. Czy będzie to legalne ? nie jestem pełnoletni .

2. Jak to jest z tymi podatkami od dochodu i tp . Coś szukałem w google no ale nic nie znalazłem jak to jest z osobami nie pełnoletnimi ? Nie przewidzieli tego w przepisach ?

3. Czy US może się mnie za coś takiego ścigać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Tak.

2. Nie trzeba płacić ponieważ zapewne twoje zyski będą za małe aby je opodatkować

3. nie Jeżeli zarobki z reklam nie są za wysokie to znaczy nie przekraczają 12 stawek dziennych czyli około 800zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urzędy skarbowe jeszczeż nie wiedzą do końca co to ADSense i na razie jakoś nie chcą zgłębiać wiedzy na ten temat. Ja się rozliczam z tego w PIT-36 ale ile musiałem się pani natłumaczyć co to Google to już nawet nie wspomnę. Ogólnie ja to biore jako zwykły dochód i płace od tego normalny dochodowy podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Tak.

2. Nie trzeba płacić ponieważ zapewne twoje zyski będą za małe aby je opodatkować

3. nie Jeżeli zarobki z reklam nie są za wysokie to znaczy nie przekraczają 12 stawek dziennych czyli około 800zł

 

1. Nie tak do końca, kiedyś był zapis w regulaminie GoogleAdSense, że osoba, która rozpoczyna z nimi współpracę musi być pełnoletnia, a jak wiemy google bardzo lubi blokować konta za byle co więc zwróć na to uwagę:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby nikt tego nie sprawdza itp. ale dobrze wszyscy wiemy, że czego się nie zrobi żeby uniknąć wypłat:D Akurat poproszą Cię o potwierdzenie tożsamości (np. skan dowodu) lub zablokują konto bo uznają, że jesteś nieletni i nawet nie masz się jak obronić i wtedy leżysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc najprościej będzie zarejestrować na któregoś z rodziców. Pogadaj, a na pewno się zgodzą. :P

W sumie nawet chyba nie będziesz musiał im nic mówić, jeśli nie będziesz chciał. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki : ) Mam nadzieję że rodzice się zgodzą .

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wedlug regulaminu musisz byc pelnoletni, ale przeciez nikt tego nie sprawdzi :D

 

a co do samego Adsensa to watpie zebys cos z niego wycisnal. Teraz wiekszosc osob nie klika w takie reklamy, a wiec albo ogladalnosc Twojej strony jest bardzo duza albo lipa.

 

@edit

 

Moglbys zapytac rodzicow dopiero po uzbieraniu 100$, bo wtedy wyplaca sie pieniadze... zreszta jesli zarobisz jakies 20 - 50$ Twoje platnosci zostana wstrzymane i otrzymasz list z dalsza weryfikacja na ktora musisz czekac ok 2 tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy że mam konto i tam zarabiam te grosze i na przykład wstrzymuje se płatności, a następnie wypłacam wszystko po 18 roku życia, nie było by problemu? Ponieważ moja data urodzenia i data rejestracji byłyby w takim przypadku różne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Załóżmy że mam konto i tam zarabiam te grosze i na przykład wstrzymuje se płatności, a następnie wypłacam wszystko po 18 roku życia, nie było by problemu? Ponieważ moja data urodzenia i data rejestracji byłyby w takim przypadku różne :)

 

nie, regulamin zatwierdzasz w chwili założenia konta a nie w chwili wypłaty a w regulaminie jest wymóg, że do założenia konta musisz mieć 18 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
nie, regulamin zatwierdzasz w chwili założenia konta a nie w chwili wypłaty a w regulaminie jest wymóg, że do założenia konta musisz mieć 18 lat

 

Tylko nieopłacalne dla googla byłoby chyba sprawdzanie dowodów kilku tysięcy (jeśli nie milionów :P) użytkowników, można też zarejestrować konto na rodziców :P

 

Mój to chciałby % na %% :P są też tacy co w ogóle nie pozwolą że nielegalne itp... życie :f

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm rejestrując się mogę przeczytać

Aby uczestniczyć w programie AdSense odbiorca płatności musi mieć przynajmniej 18 lat.

Rozumiem przez to iż aby być zarejestrowanym w programie nie trzeba mieć ukończonych 18 lat, ale pod warunkiem że odbiorca płatności będzie miał.

 

Czyli teoretycznie osoba niepełnoletnia musi podać numer konta kolegi, rodzica aby uczestniczyć w programie. Podczas rejestracji konta nie znalazłem żadnego linku prowadzącego do regulaminu, jak również nie znalazłem nic co potwierdziło by iż akceptuję regulamin w którym jest napisane:

Uczestnik oświadcza, że ma co najmniej 18 lat

Jest jedynie pole do akceptacji zasad polityki programowej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×