Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Martynka+

Dziwna sprawa z domeną tvp.info

Polecane posty

Czy ktoś z Was zna może bliżej dziwną historię domeny tvp.info? Jeśli tak, może zechciałby się z nami pokrótce nią podzielić...

 

Domena, jak pewnie wiadomo, należy do Telewizji Polskiej S.A. i znajduje się pod nią portal informacyjny, związanym bezpośrednio ze stacją telewizyjną TVP INFO - czyli dawną anteną regionalną. Ale kanał TVP INFO powstał dość niedawno a domeny *.info oferowane są przecież od dość dawna.

 

Whois podaje:

 

Domain ID:D15524130-LRMS

Domain Name:TVP.INFO

Created On:02-Dec-2006 09:38:30 UTC

 

Tymczasem Whois History powiada:

 

9 records have been archived since 2005-12-13.

 

Czyli jak to jest? Domena zarejestrowana w 2006 roku ma historię jeszcze z 2005? Ale to nie koniec ciekawostek. Serwis znajdujący się pod domeną ma Page Rank = 1. Coś podejrzanie mało jak na takie gigantyczne przedsięwzięcie. Tymczasem "Archiwum internetowe" (archive.org) nie posiada ŻADNEJ kopii serwisu znajdujące się pod tą domeną od momentu jej zarejestrowania.

 

Dziwne by było, gdyby tej domeny nikt nie zarejestrował wcześniej, zanim powstała TVP INFO. Domena jako taka nie byłaby zarejestrowana przecież nielegalnie - nie istniał taki znak towarowy, zresztą to rejestrator globalny a nie NASK i tam są o wiele bardziej liberalne zasady, często kto pierwszy ten lepszy. Nieoficjalnie słyszałam, że tą domenę TVP, bez nagłaśniania sprawy, odkupiła za prawie milion od kogoś kto posiadał ją od dawna i nie miał z nią co robić. Ale nie wiem czy to prawda. Sprawa wydaje mi się ciekawa. Jak uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ee... no .. ale w jakim sensie ciekawa?

w sensie nudzisz się znowu, czy jak? heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wpadnij do Leszna to porozmawiamy o takich dziwnych historiach ... :- ))

hihi... xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×