Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
sproject

Reseller a DG, podatki, ZUS, etc.

Polecane posty

Pytam was jako kolegów po fachu, a część z was zapewne zaczynała od resellera (a część pewnie nadal oferuje swe usługi na takim serwerze :)).

 

Mianowicie chciałbym się dowiedzieć od was jak to jest z DG (na 99% nie jest wymagana), podatkami, ZUSem i innymi formalnościami koniecznymi do wykonania, by nie popełnić tego błędu i nie być krzaczkiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

a co to ma do rzeczy (reseller)? :) Takie usługi to DG "jak w ryj strzelił" ;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat u nas było od początku z DG, jako działalność na drugim planie, ale zawsze...

Pamiętaj jedno - w razie problemów z klientem, gdzie nie masz udokumentowanej sprzedaży - wszystko zwróci się przeciwko Tobie.

Wcześniej nie było takich zniżek jak dziś - ZUS itp. :)

Pozdrawiam P.C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba że będziesz odsprzedawał usługi przez jakiś program partnerski wtedy będziesz musiał tylko odprowadzać podatek dochodowy :)

Pomyśl o AIP, jednak przy obecnych zniżkach np. na ZUS prowadzenie DG wcale nie jest takie kosztowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Jak uslugi sprzedaje inna firma, a Ty inkasujesz prowizje to DG nie jest potrzebna. Jak uslugi sprzedajesz bezposrednio Ty, to DG jest konieczna. Dla Urzedu Skarbowego nie ma znaczenia czy serwer jest Twoj i masz go pod biurkiem, jest Twoj i masz go w DC czy tez wynajmujesz go od innej firmy. Wazne, ze w sposob zorganizowany prowadzisz sprzedaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

może miał na mysli coś na wzór programu partnerskiego w którym tylko polecasz, nie jesteś stroną i inkasujesz prowizje z których potem odprowadzasz podatek. ja z twojej wypowiedzi zrozumialem, ze interesuje cie normalna DG, klienci, obsluga i te sprawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak rozumiemy pojęcie reseller :-))

Czy jako sprzedaż np. hostingu pod banderą tamtej firmy, czy konta jakie wykupuje się i sprzedaje na własną rękę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawa jest prosta. Jak uslugi sprzedaje inna firma, a Ty inkasujesz prowizje to DG nie jest potrzebna. Jak uslugi sprzedajesz bezposrednio Ty, to DG jest konieczna. Dla Urzedu Skarbowego nie ma znaczenia czy serwer jest Twoj i masz go pod biurkiem, jest Twoj i masz go w DC czy tez wynajmujesz go od innej firmy. Wazne, ze w sposob zorganizowany prowadzisz sprzedaz.

 

Alien ale chyba w ty wypadku jest potrzebna umowa o dzieło albo zlecenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alien ale chyba w ty wypadku jest potrzebna umowa o dzieło albo zlecenie...

 

Chodzi Ci o pierwszy przypadek? No tak, jest potrzebna. Ale nie jest potrzebna wlasna dzialalnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co rozumiem po kupnie resellera i odsprzedawaniu kawałków serwera konieczna jest DG? Czy tak? :)

 

Jakie formalności trzeba wypełnić i jaką kwotę miesięcznie rezerwować na ZUS czy co tam trzeba? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZUS obecnie ok. 350 zl (przez pierwsze dwa lata, jesli nie miales wczesniej dzialalnosci). Do tego ok. 100 zl na ksiegowosc. To takie minimum.

 

Mozesz tez zainteresowac sie siecia Akademickich Inkubatorow Przedsiebiorczosci (www.inkubatory.pl), gdzie za 200 zl / m-c bedziesz mogl prowadzic wlasna dzialalnosc. Jakbys mial pytania w tej drugiej sprawie to zapraszam na priva. Jesli jestes z okolic Katowic to proponuje spotkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozesz tez zainteresowac sie siecia Akademickich Inkubatorow Przedsiebiorczosci (www.inkubatory.pl), gdzie za 200 zl / m-c bedziesz mogl prowadzic wlasna dzialalnosc.

To będę musiał podnieść ceny albo prowadzić krzaka. :)

 

Jakbys mial pytania w tej drugiej sprawie to zapraszam na priva. Jesli jestes z okolic Katowic to proponuje spotkanie.

Z Płocka do Katowic jest jednak kawałek drogi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(www.inkubatory.pl)

pytaja tam o absolutnie wszystkie dane osobowe, SSL do przeslania wniosku brak...

( żal :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że już przeglądałem tą stronkę i zdziwiło mnie np. to, że oczekują comiesięcznych raportów z prowadzonej działalności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z Płocka do Katowic jest jednak kawałek drogi...

 

http://www.aipplock.pl/ ;-).

 

pytaja tam o absolutnie wszystkie dane osobowe, SSL do przeslania wniosku brak...

( żal :) )

 

Ja sie na temat strony AIP nie wypowiadam ;-). Po co sie mam przejmowac rzeczami, na ktore nie mam wplywu?

Wejdz sobie na te strone spod Linuxa. To dopiero jest fajne przezycie.

 

Przyznam, że już przeglądałem tą stronkę i zdziwiło mnie np. to, że oczekują comiesięcznych raportów z prowadzonej działalności...

 

Chodzi o prowadzenia biezacego rozliczenia. Ale dazymy do tego, aby tworzenie raportow w maksymalnym zakresie wspomagal system informatyczny. Juz wiekszosc rzeczy generuje sie automatycznie.

 

Zasadniczo jednym z celow AIP jest miekkie wprowadzenie w swiat biznesu. Dlatego od poczatku staramy sie pokazywac podstawy ksiegowosci, chocby poprzez sprawozdania finansowe, o ktorych mowisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akurat nie używam na domowym. :) Doinstaluj flasha i już. :)

 

Nie mowilem o stronie AIP Plock, a ogolnej :-). Ale malo wazne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wujek mi robi rozeznanie (będę je miał tak do końca sierpnia), bo czekam na newsy odnośnie rzekomej nowej ustawy, którą podobno Kaczor podpisał - 2 lata bez ZUSu jeśli jesteś jednoosobową firmą itd.. heh ciekawe, czy się uda, czy będzie jakiś trick, że to musi być pierwsza praca albo inne bzdury... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze AIP zglaszaly projekt zwolnienia z ZUS przez pierwsze dwa lata na Komisji Przyjazne Państwo, ale z tego co mi wiadomo sprawa nie przeszła jeszcze procesu legislacyjnego (ale mogę nie mieć najświeższych wieści).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wejdz sobie na te strone spod Linuxa. To dopiero jest fajne przezycie.

Da radę to jakoś ominąć? Nie mam windy na kompie :P

 

Własna firma to 300 zł ZUS i 50 zł księgowość (ifirma.pl), więc tak bardzo nie opłaca się ten cały inkubator. Są jeszcze jakieś inne profity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

normanos wiem, że to żadne źródło, ale będąc w domu w Speed Dialu wujek miał "Dziennik", "Gazetę", WP i Onet - i gdzieś tam to wyczytałem.. dlatego właśnie robi mi rozeznanie co i jak, jak się dowiem więcej - dam znać.. heh.. zwolnienie miało być na 2 lata niby, ale jeszcze nie mam konkretów (hipermarkety kiedyś zwalniali na 2 lata z podatków, to jednoosobowej firmy nie mogą? kto wie - to byłby pierwszy cud w tym kraju)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×