Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
praenous

MemHT vs Extreme-Fusion ? Może coś innego ?

Polecane posty

Hejka! Chcę założyć prostą stronę o serii gier opartej o poczynania hydraulika Mario. Standardowa strona z małym i prostym forum, rejestracją użytkowników, download, działy z informacjami etc. Jaki CMS będzie pod to lepszy ? MemHT czy Extreme-Fusion ? Dobry byłby Quick.CMS Lite, ale brakuje mu kilku rzeczy takich jak rejestracja i system newsów. CMS musi być darmowy na np. GPL :) prosty w konfiguracji i przejrzysty.

 

Mam jeszcze dwa małe pytania:

1 - ile może kosztować przerobienie mojego layouta jako template do MemHT / Extreme-Fusion ?

2 - jakie są sankcje prawne, czy może ich nie ma jeżeli przerobię jakiś theme standardowo dołączony do Extreme-Fusion poprzez podmiankę plików graficznych na moje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu wybrałbym memHT - nowszy skrypt, więcej możliwości, lepszy support (również PL)...

 

ad1. Cena zazwyczaj zależy od tego jaki to jest lay

ad2. Możesz powiedzieć o co dokładniej Ci chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad2 - czy jeżeli przerobię sobie templatkę pana XYZ poprzez podmianę plików graficznych [ kod zostaje autora ] i usunę "theme by XYZ" to czy jest to zgodne z prawem (licencją) czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego na jakiej licencji jest to rozprowadzane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linuksik ma rację. :) Jeśli zaś idzie o EF to polskie wsparcie tego systemu jest żenujące - choć sam system dość prosty w obsłudze. :) Problemy mogą się zacząć dopiero z modami, które z różnych przyczyn mogą nie działać tak jakbyśmy sobie życzyli...

 

Szczerze mówiąc to o MemHT w ogóle nie słyszałem. Albo jestem tak zacofany na rynku CMSów albo to dość nowy (lub niszowy) produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×