Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Grzesiu

Tux i prawa autorskie

Polecane posty

Witam. Szukalem w sieci informacji na temat Tuxa i praw autorskich, na których podstawie można go używać (webdesign). Znalazłem informacje o tym, że w projektach niekomercyjnych nie trzeba zgłaszać tego autorowi, czy to prawda? Przez projekt niekomercyjny mam na myśli coś dla siebie i nie na sprzedaż. Przyznam szczerze, że nie znam się na tej tematyce, a chciałbym używać LEGALNIE pewnego obrazka (w którym się zakochałem <3 :*) jako część logo na mojej stronie (aktualnie go używam, ale sumienie mówi, abym poszukał autora).

 

Ten obrazek znalazłem na pewnej stronie z avatarami i napisałem do autora tej strony pytanie, czy zna autora tego obrazka i czy ma z nim jakiś kontakt. Niestety odpowiedzi nie uzyskałem. Na stronie napisane jest:

Some Avatars are copyrighted to their respective owners. Commercial use of those pictures is strictly forbidden without prior agreement of the author. Each avatar present on ( avatare-messenger.com ) can be removed on request ( skasowalem19875443@mail.com ) from the author.

Nie ma tam niestety inforacji, które z avatarów są chronione prawami autorskimi.

 

PYTANIA:

1. Czy mogę tux-a używać jako część logo na swojej niekomercyjnej stronie?

2. Jeżeli moge używać tuxa na swojej stronie, to jak odszukać autora tego obrazka?

 

link do strony, gdzie znalazłem avatar

A oto sam avatar

 

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :P Wiem jak wygląda oryginalny Tux, ale nie bralem tego wcześniej pod uwagę. Dzięki kaczy za odpowiedź.

 

W takim razie, jak znaleźć autora tegoż avatara? Czy mogę go używać nie mając/nie wiedząc, czy autor na to zezwala? Nie widze licencji przy tym obrazku, a z chęcią bym takową przeczytał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę go używać nie mając/nie wiedząc, czy autor na to zezwala? Nie widze licencji przy tym obrazku, a z chęcią bym takową przeczytał.

IMHO Został on umieszczony w takowej galerii awatarów właśnie po to, by móc z niego korzystać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję, aby Was o coś zapytać. Udało mi się znaleźć właściciela grafiki, o którą pytałem w pierwszym poście. Nie odpisuje on jednak na moje pytanie, więc może jest np. na wakacjach. Sprawdziłem i ten obrazek udostępniony został na licencji LGPL. Czy ktoś z Was mógłby mi wytłumaczyć o co w tej licencji chodzi? Uprzedzam, że ja czytałem, ale nie wyjaśniło mi to, czy mogę używać tego obrazka jako części swojego logo, czy nie. Po prostu nie rozumiem tej licencji w odniesieniu do grafiki.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×