Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Rezor

Ruter Cerberus ADSL i chello

Polecane posty

Otóż posiadam router ADSL Pentagramu (Cerberus p6331-42) i chciałbym użyć go do dzielenia chello. I tu zaczyna sie problem, router teoretycznie posiada 4 wejscia sieciowe, ale gdy pod jedno z nich podponam modem Chello a pod pozostale moje PC'ty to internet nie trybi ... (modemik chello wykrywa polaczenie sieciowwe, ale i tak brak polaczenia na zewnatrz)

 

Czy przy pomocy takiego cudenka da sie wogole jakos to zorganizowac ? Czy przez to ze to router ADSL nie ma juz takiej mozliwosci ? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze to jest sam router?

a jesli ma zintegrowany modem adsl to musi miec port WAN. przejzyj instrukcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dusker: jezeli ma zintegrowany modem adsl to ma port WAN tylko, ze na linie telefoniczna. A chello ma zakonczenie u klienta na rj45.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli nici z użycia tego modemu ? ;/ Teraz jest inny problem bo jeden komputer laczy sie z internetem (dostaje zew. IP od chello) a pozostałe nie (dostaja przydzielone z DHCP rutera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie da się - to jest MODEM ADSL z routerem, gdzie jako WAN-PORT jest podpięte wyjście modemu.

 

Tak więc póki co może on ci robić jedynie jako zwykły, czteroportowy switch... a jakby na switchu dało się rozdzielać neta z kablówki, to po co by routery produkowali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytanie ze zrozumieniem się kłania.

I kto to mówi? Może samemu warto by cały wątek przeczytać?

 

przecież @Rezor wyraźnie napisał, że ma modem do Chello, a Cerberusa chce wykorzystać jako switch-a...

Nie jako switcha chce go wykorzystać tylko jako ROUTER - czyt. chce rozdzielić sobie internet z modemu Chello na kilka kompów wpiętych do Cerberusa :D A to na tym sprzęcie mu się niestety nie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz mogę ci opylić router pentagram nie pamietam typu ,ale ma ethernetowe wejscie WAN + 4 x lan + 2 wyjscia antenowe wlan.

 

Kupiłem go do stworzenia małej sieci a okazało się ,że i bez niego wszystko da rade i sobie tak leży i czeka na właściciela.

 

Jak coś to PM... jadę teraz na woodstock więc pewnie w poniedziałek odpisze.

 

ok pofatygowałem się... mam coś takiego na sprzedaż:

http://allegro.pl/item405043177_router_wif...c_gw_5_lat.html

 

Możemy zawsze się wymienić ponieważ potrzebuję routka z modemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×