Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
is_wm

Czy da radę

Polecane posty

Z góry przepraszam, jeśli pytania są lamerskie i proszę o wyrozumiałość

 

http://www.biedronka.pl/img/ofespec/szkola...2008/big/04.jpg

 

Wiem... biedronka... ale to nie oni składają ten zestaw, tylko PC Factory - firma, która składa sprzęt np. dla HP. Nie oczekuję super-hiper jakości i bezawaryjności, wiem że to składak.

 

1) Do rzeczy. Czy ten komp "udźwignie" nowe gry, typu: NSF, Fifa (09) itp? Rozumiem, że są rzeczy lepsze i nowsze (szczególnie jeśli chodzi o procesor i kartę graficzną), jednak kasa tutaj ma pierwszorzędną rolę - komputer jest przeznaczony dla samotnej matki z dzieckiem i będzie szykowany do tego typu gier. Wyczytałem w google, że można ewentualnie procesor podkręcić (do ok. 3Ghz) - czy jest to trudne i faktycznie potrzebne?

 

2) Również chciałem zapytać jak wygląda sprawa z instalacją XP na tym kompie - czy mogą być jakieś problemy (typu brak sterowników do dysku itp.)?

 

3) Pytanie pewnie głupie, ale chyba w tym zakresie cenowym nic lepszego się nie znajdzie (procesor dwurdzeniowy, 3GB RAM, 512 MB grafiki, Office, 400GB dysku, dobry monitor F-S [tu zastrzeżeń nie mam], bezprzewodowe mysz i klawiatura logitech)?

 

PS. Znam to forum i wiem, że OT powstaje jak splunął, więc proszę aby Linux, Sponsi itp. powstrzymali się od komentarzy nie na temat... Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Ja Ci polecam podjechać do jakiegoś sklepu i złożyć z dobrych komponentów maszynę i nie kombinować z biedronkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź GF 9600GT (albo nawet i GSO) i będziesz znacznie bardziej zadowolony niż z tym Radziem 2600...

 

BTW FIFA dobrze mi chodziła na zintegrowanej nawet. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrick, ale da się coś skombinować podobnego za <2k? Sam ten monitor kosztuje z 600zł, klawiatura i mysz logitecha 100 zl... czyli 1k na taki zestawik...

 

Niemal identyczny komp w komputronik ( http://www.komputronik.pl/Komputery_PC/Kom...pelny,id,55058/ ) , tyle ze bez monitora, mniejszym ramem (o 2GB), mniejszym dyskiem (o 240GB), bez Office i chyba z gorszą grafiką. Za 1400 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

W dwóch słowach: BEZNADZIEJNY ZESTAW

 

- 3 GB ram do takiego proca i takiej grafy? Poza tym tego się nie da wykorzystać

- chipset płyty głównej z samej czołówki (podłogi)

- brak informacji o kodeku audio

- słabiutka karta graficzna z 512 MB... a wystarczyłoby do takiej 128 spokojnie bo jest słaba

- po co taki dysk? ktoś to wykorzysta?

- brak informacji o najważniejszym podzespole - ZASILACZU

- te oprogramowanie to raczej wszystko trail (nawet Office)

 

Chcesz w miarę taniego kompa to się odezwij na PW - mogę ci zrobić listę dobrych (i tanich) części które spasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukasamd, dzięki. Jak nie jest to dla Ciebie problem, podeślij części i ile mniej więcej to wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej było by gdybyś sam wszystko złożył, jednak jeżeli nie masz możliwości to zamów wszystkie części w 1 miejscu.

Wiem że sklep apollo.pl bez problemu poskłada do kupy wszystkie części u nich zamówione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do gier to kiepsko :-))

 

Powiedz mi jeszcze 1 rzecz.

Dopuszczasz O/C czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, niezła sztuka. Ale czy te 256MB grafiki wystarczy? No i czy ten sklep pewny (pierwszy raz o nim słyszę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

esc.pl --> Jeden z lepszych i co ważniejsze tańszych. Zamawiałem trochę części i wszystko szybko i sprawnie.

Co do 256MB, na tę kartę w zupełności.

Pamięć na karcie jest potrzebna do obsługi wysokich rozdzielczości.

Seria 8800 - są to najwydatniejsze karty dostępne na rynku spod znaku nvidi.

9800 --> Podkręcona 8800 jej dorównuje.

9600 --> Ma gorsze osiągi.

256 ddr3 wystarczy w zupełności, nawet do gry w najbardziej wymagające gry na wysokich rozdzielczościach.

 

Procesora e7200 --> słyszałem opinie, że są kłopoty z podkręcaniem. Jednak on sam w sobie jest wydajnym procesorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem kiedys test tych samych kart z 256,512 i 1gb ramu. Wersja 256 mb wyraznie nie dawala rady w wyzszych rozdzielczosciach, a wersja 1 GB nie byla wyraznie szybsza od 512. Wyzszych rozdzielczosciach czyli conajmniej 1400px.

 

Jesli nie bedziesz gral w takich to mozesz brac 256mb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ma być całość czy możesz samemu złożyć?

 

Dysk: segate 250 - 136

Grafika: gigabyte 9600gt - 347

Proc: x2 4800 - 158

Płyta: asus m2n - 165

Pamięć: 2*1GB Goodram ~100

Zasilacz: chieftec 500ab-a : 172

Obudowa: ~100

Mysz+kl. ~ 60

Nagrywarka ~75

 

Całość ~1470 zł

 

Zestaw w zupełności wystarczy do obecnych gier (zresztą sam mam zbliżony i nie narzekam).

Można się ewentualnie zastanowić nad innym procesorem chociaż to mniej więcej to samo co 2180. Przy podkręcania lepiej brać intela. Grafika ewentualnie 8800gt. Złożą ci to w każdym sklepie. A ze sklepów polecam apollo (ceny właśnie z tego) albo esc.pl. Ostatnio brałem też w profnet24 i jestem pozytywnie zaskoczony (towar dostarczony następnego dnia, świetny kontakt majlowy i dobre ceny). I jak widzę wszystko kosztuje mniej niż w apollo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Jak brać to:

 

a ) procesor:

- Pentium Dual-Core (w sumie jakikolwiek, najlepiej najtańszy, dobrze się podkręcają)

- Intel E7200 (droższy niż Pentium ale i mniej prądożerny i chłodniejszy = lepszy do podkręcania)

 

Nawet do lekkiego OC boxowe chłodzenie wystarcyz w obu wypadkach.

 

B ) płyta główna:

- na chipsecie P31 lub P35 (P35 ma więcej bajerów i nieco może być nieco stabilniejsza)

- polecam Gigabyte GA-P35-DS3L, mam to wiem że się opłacało :)

 

c ) RAM

- 2x 1 GB

- DDR2 800 MHz

- bardzo polecam firmę GoodRAM

- parametr CL = 5 albo i mniej

 

d ) karta graficzna

- Asus 9600GT

- Palit 9600GT Sonic+

- jakaś na układzie ATI/AMD HD4850 (baaardzo wydajne cena ~500zł a wydajnośc na poziomie 9800GTX nawet)

 

e ) dysk

- polecam nową serię 7200.11 z seagate, oczywiście sata2

 

f ) zasilacz

- corsair 450W

- chieftec 450W

(ten drugi tańszy ale może być głośniejszy)

 

g ) nagrywarka DVD

- w sumie co sobie wybierzesz

 

h ) obudowa

- sam wybierasz

 

i ) osprzęt

- polecam A4Tech, naprawdę solidne myszki i klawiaturki robią

 

j ) monitor:

- ja mam 17'' LCD acera i jest super, jakość świetna bo przez DVI puszczone, chcesz to bierz 19''

- firma w sumie dowolna, nie ma złych monitorów na rynku

 

To chyba tyle... dźwięk zintegrowany raczej ci wystarczy, tak samo z kartą sieciową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lukasamd - nie rozpędzaj się tak. Procek i płyta dobre ale i też i cena lepsza. A is_wm chodziło o zestaw w którym cena ma największe znaczenie.

 

Jeszcze drobna poprawka do mojego. palit 9600gt - 288. Też spokojnie wystarczy do obecnych gier (przy okazji właśnie się dowiedziałem że od zakupu tej karty 2 miechy temu straciłem na niej 90zł :) Kocham to ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi... Jeszcze przyszła przed chwila do mnie gazetka makro...

 

Za 1800 brutto jest taki sam procek (jak z biedronki), 2GB RAM DDR2, ale grafika ATI X1550 (128 MB), gwarancja 2 lata. Niestety nie ma informacji o zasilaczu i chipsecie.

 

W zestawie jest XP (więc jeden problem z głowy; no moze dwa, bo jeszcze legalność...) oraz jakieś urządzenie wielofunkcyjne i monitor NEC 19'. Zestaw jest OPTIMUSa, czyli chyba też nieźle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą grafiką jest to raczej zestaw do biura. Nie zagrasz sobie za bardzo. NFS: Carbon - 21FPS,

NFS: Most Wanted - 25 w 1024. Poza tym kupując oddzielnie będziesz na kilka części miał lepszą gwarancję - 3 albo 5 lat.

 

Naprawdę polecam złożony przez siebie nie bez powodu zresztą - jest odpowiednikiem cenowym zestawu z biedronki (wliczając zakup visty). Z drugiej strony czy warto? Do normalnej pracy możesz zainstalować linuksa, do gier dla dziecka win 2008. Cena - 0. Minus - całość może być problematyczna w użyciu jeżeli ktoś się nie zna.

 

*FPS - frames per second - więcej = lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja się powtórzę... Bierz GF 9600GT 512 lub, jeśli szukasz oszczędności, 9600GSO 384. Wiem co mówię, bo sam mam GSO i gry typu Assassin's Creed chodzą na maksa przy 2 GB RAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wiesz u mnie Assasin Creed chodził na "maksa" przy rozdzielczości, 1024x768 na E2160, 7300GT Sonic, Ram - 800MHz (CL5).

Procesor podkręcony -- 3,2 GHz

Karta również podkręcona.

Więc nie ma szału ... :)

 

Co do FPS, oczywiście każdy wie że są one ograniczone częstotliwością pracy monitora :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×