Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
waz

Wirtualne DNS

Polecane posty

O co chodzi z tymi wirtualnymi DNS, kompletnie tego nie kumam. Jeśli już coś wygoogluje, to jest to dla mnie czarna magia.

Chciałbym sobie ułatwić jedną sprawę i może właśnie potrzebuje do tego wirtualnych DNS. Chodzi o to że:

 

Mam dwa kona reseller z panelem DA. Jedno podstawowe i tam około 30 użytkowników w firmie A oraz drugie mniejsze w firmie B. Mam dwa ponieważ jak by firma A lub B "odmówiła współpracy" to mogę sprawnie przeżucić backup na drugi serwer.

Problem jaki się pojawia polega na tym że 30 klientów musiało by zmienić serwery dns u rejestratora domen z ns1.firmaA.pl ...

na ns1.firmaB.pl. I wiadomo a to nie pamiętają hasła, przypomnienie czy też wygrzebanie tego hasła trwa, do tego zawracam im głowe i mogą odejść.

 

Czy mogę to rozwiązać za pomocą wirtualnych DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Do tego właśnie służą wirtualne DNSy. Możesz ustawić ns1.twojadomena i ns2.twojadomena i takie dnsy podawać swoim klientom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hekko widzę że kolega wyczuł ża jeden resellerek jest u niego ;)

A czy serwery DNS te które mam teraz będą działały na równi z tymi wirtualnymi? I będą "aktywne" jeśli uruchomię wirtualne?

I kolejne pytanie, czy mogę coś zrobić na resellerze w firmie A, gdzie utworzę wirtualny dns z moją domeną główną, by ten wirtualny kierował domeny na resellera w Firmie A i B?

 

Czyli podpiąć dwa konta resellerskie pod jednego wirtual DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hekko widzę że kolega wyczuł ża jeden resellerek jest u niego ;)

Może przypadkiem,..

 

A czy serwery DNS te które mam teraz będą działały na równi z tymi wirtualnymi? I będą "aktywne" jeśli uruchomię wirtualne?

Tak.

 

I kolejne pytanie, czy mogę coś zrobić na resellerze w firmie A, gdzie utworzę wirtualny dns z moją domeną główną, by ten wirtualny kierował domeny na resellera w Firmie A i B?

 

Czyli podpiąć dwa konta resellerskie pod jednego wirtual DNS?

Poprzez zarządzanie wpisami DNS jest to raczej do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×