Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
parzol

Serwis z filmami a hosting

Polecane posty

Witam.

 

Jestem nowy na forum. Temat hostingu jak do tej pory również jest dla mnie czymś nowym. Mam w związku z tym pytanie. Chciałbym otworzyć specjalistyczny serwis WWW na który użytkownicy bedą wrzucać swoje filmiki (specjalne o maxymalnej długości). Wyszło mi że średnio 1 filmik będzie miał około 5mb (bo są również ograniczenia czasowe). Następnie filmik taki byłby wyświetlany na stronie WWW dla wszystkich podobnie jak ma to miejsce np na youtube.com. Dodatkowo podczas uploadu dodawany byłby oczywiście znak wodny (ffmpeg). Szacuje że przez 1 rok max ilość filmów w systemie to 1000 sztuk, nie więcej. Moje pytanie dotyczy oczywiście hostingu. Jakie mam opcje i przede wszystkim jakie koszta są z tym wszystkim związane? Zależy mi oczywiście aby na poczatku dzialałności zrobić to jak najtańszym sposobem.

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje i porady. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynie serwer dedykowany. Jak tanio to Kimsufi z raid w ovh. Jednak Celeron slaby do konwertowania filmow, znacznie lepiej kimsufi xxl z raid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz spróbować, ale to mówię - po 2 dniach mogą Ci bloknąć konto jak się ludzie rzucą hehe - na www.geekstorage.com - testowałem tam skrypt www.ostube.de - mają ffmpeg, mplayera i cośtam jeszcze, co trzeba.. i na zwykłym koncie za 8 dolców miesięcznie możesz wystartować.. ale może być to krótki i niski lot : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak na tym hostingu sprawował się taki serwis społecznościowy? Video działało poprawnie i szybko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nikt oprócz mnie tam nie wchodził..hehe.. tak tylko się bawiłem.. no i działało! heh.. film konwertował się tak kilka minut, testowałem na filmach 2-4Mb.. wrzucało się film przez frontend po zalogowaniu, potem nic ...nic.. i nagle na głównej w nowościach się pojawiał.. fajne... ogólnie dawało radę, ale podejrzewam, że przy udziale ludzi z zewnątrz nawet i VPS miałby problemy (planowałem to zastartować na najmniejszym VPSie w hosteurope.de), także docelowo na pewno dedyk i na pewno koszta... ale żeby wszystko poustawiać, lay zrobić i testować.. można na zwykłym koncie spróbować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że nawet mały vps da radę. Problemem może być brak ramu jeśli się źle operuje uploadowanym plikiem przez php, wydajność łącza lub miejsce na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×