Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lukaschemp

Największy cybernetyczny atak

Polecane posty

Nieoficjalna informacja:

 

Wczoraj w późnych godzinach wieczornych miał miejsce największy cybernetyczny atak

polskich hakerów. Celem ataku padły tureckie strony rządowe. Nieformalna grupa udostępniła manifest, będący wytłumaczeniem dla ich poczynań. Jego treść:

 

Balansując na granicy prawa polskiego jak i tureckiego, postanowiliśmy działać. Nie

podoba nam się fakt, podmieniania przez tureckich "script kiddie", wszystkich witryn bazujących na

gotowym, ogólnodostępnym oprogramowaniu. Nie mamy zamiaru tolerować, rosnącej ilości włamań, które serwują tureccy pseudo-hakrzy, wykorzystyujący tylko i wyłacznie znane powszechnie luki, oraz gotowe rozwiązania (exploity). Tureckie władze nie chcą, bądź też nie są w stanie zająć się własnymi internetowymi wandalami, zatem my, naszym atakiem mamy zamiar uświadomić im, że nie sa bezkarni. Oko za oko zab za zab!

 

Podmienionych zostało okolo 20 stron rządowych, 25 stron edukacyjnych, oraz ponad 250 stron wielu roznych firm. Z nieoficjalnych informacji wynika, iż sprawcami ataków są hakerzy o pseudonimach: G997, ElusiveN, cOnd, Pr0metheuS, Adish, 0in, Mario_VS i suN8Hclf. Polscy hakerzy zapewniają, iż w razie odwetu, atak na tureckie strony, a tutaj daje przykladowego screena z ataku: http://i37.tinypic.com/25qautk.png dla potwierdzenia autentycznosci podsylam takze losowe adresy stron które zostaly podmienione, na których wisi jeszcze index:

 

http://www.turkpolisi.net/

http://www.sanalharekat.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żałosne dorabianie ideologii do szczeniackich zachowań i udowadniania kto ma większego. Ciekawe co te "20 stron rządowych, 25 stron edukacyjnych, oraz ponad 250 stron wielu roznych firm" miało wspólnego z tureckimi gówniarzami. Nie widzę żadnej różnicy między tymi dwoma grupami. Pomijam szastanie na prawo i lewo określeniem "haker" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak juz bylo o nich glosno. Czytalem akurat wczoraj i praktycznie wszedzie juz maja wrogow. Chyba im sie Polska scena juz znudzila.

 

 

Dobrze, że cokolwiek ruszyli, ale mogli się zając stronkami tych atakujących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żałosne dorabianie ideologii do szczeniackich zachowań i udowadniania kto ma większego. Ciekawe co te "20 stron rządowych, 25 stron edukacyjnych, oraz ponad 250 stron wielu roznych firm" miało wspólnego z tureckimi gówniarzami. Nie widzę żadnej różnicy między tymi dwoma grupami. Pomijam szastanie na prawo i lewo określeniem "haker" :D

Widać, że nigdy nie pisałaś do jakiegoś "zaściankowego" noc@

W tych segmentach sieci panuje totalna anarchia,

a pracujący tam ludzie mają powszechnie wszystko w poważaniu.

Z tego też tytułu uważam atak za jak najbardziej zasadny.

Pielęgniarki pikietują, informatycy atakują, każdy robi co może by "żyło" się lepiej,

a co lepsze to już kwestia niemalże "gustu" indywidualnej jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli turecki rząd i prawo nie może sobie poradzić z tym problemem to ktoś musi.. <również popieram>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli turecki rząd i prawo nie może sobie poradzić z tym problemem to ktoś musi.. <również popieram>

 

A co powiesz o naszym rządzie i prawie w świetle tego ataku? Na hacking.pl była również informacja, której nie skopiowałeś, o sobotnim ataku na stronę sądu w Wałbrzychu dokonanym przez polskich włamywaczy. Nasze organy ścigania również sobie z tym nie radzą. Popieranie tego ataku to dla mnie hipokryzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem tę informację wcześniej niż była na hacking.pl i nie o ataku na sąd polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałem tę informację wcześniej niż była na hacking.pl i nie o ataku na sąd polski.

 

Nie ma żadnego znaczenia czy wiedziałeś o włamaniu na stronę sądu czy nie. Nie wierzę, że nie wiesz, że taki sam problem istnieje w Polsce i nie rozwiąże go włamywanie się np. Rosjan na strony rządu czy niewinnych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Polsce istnieje, owszem jak w każdym innym kraju lecz chyba nie zdajesz sobie sprawy co się dzieje np. właśnie u Turków. Wszyscy wszystko olewają i gdybyś Ty miał problem tutaj (w PL), a musiał coś załatwić z nimi to nawet na to nie licz. To jest pierwsza kwestia, a druga to script kiddie którzy uważają się za hakerów. Takiego czegoś, na taką skale jak oni robią to w Polsce na pewno nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce istnieje, owszem jak w każdym innym kraju lecz chyba nie zdajesz sobie sprawy co się dzieje np. właśnie u Turków. Wszyscy wszystko olewają i gdybyś Ty miał

 

Miała jak już.

 

problem tutaj (w PL), a musiał coś załatwić z nimi to nawet na to nie licz.

 

Gdybym ja miała z tym problem to bym ich po prostu wycieła na firewallu, tak jak Chiny czy Afrykę.

 

To jest pierwsza kwestia, a druga to script kiddie którzy uważają się za hakerów.

 

O właśnie. I to tak naprawdę boli :P Script kiddie którzy uważają się za "hakerów" (czy raczej crakerów) śmieli wkroczyć na ich teren. Dlatego właśnie pisałam o dorabianiu ideologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwrot ku mężczyźnie.. nie zwracam uwagi na loginy. Zwykle wycina się kogoś po fakcie, a nie przed nim.. a gdy prowadzisz usługi na cały świat to trudno wyciąć całą Turcję, bo jest tam tak jak już pisałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żałosne dorabianie ideologii do szczeniackich zachowań i udowadniania kto ma większego.

 

a tak w tej sprawie to na pewno jestes autorytetem :D

 

Ciekawe co te "20 stron rządowych, 25 stron edukacyjnych, oraz ponad 250 stron wielu roznych firm" miało wspólnego z tureckimi gówniarzami. Nie widzę żadnej różnicy między tymi dwoma grupami.

 

oczywiscie nic, ale to mialo "dac do myslenia" pewnym "silom",

jesli oni robia u nas "wioche" i u siebie czuja sie bezkarni to warto aby ktos zasygnalizowal ze u nich tez mozna zrobic podobny numer - wtedy jest szansa ze jakies "sily" sie tym zainteresuja i ukroca gowniarskie dzialania

 

Pomijam szastanie na prawo i lewo określeniem "haker" :)

 

z twoich wypowiedzi widze ze ani o slowie cracker ani hacker sensownego do powiedzenia nie masz absolutnie nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie nic, ale to mialo "dac do myslenia" pewnym "silom",

jesli oni robia u nas "wioche" i u siebie czuja sie bezkarni to warto aby ktos zasygnalizowal ze u nich tez mozna zrobic podobny numer - wtedy jest szansa ze jakies "sily" sie tym zainteresuja i ukroca gowniarskie dzialania

 

Naprawdę wierzysz, że to chodziło o to by rząd turecki i społeczeństwo zainteresowały się tym problemem? Ludzie, którzy prawdopodobnie mają na sumieniu nie jedną polską stronę wzięli w obronę polskich użytkowników? Ja w to nie wierzę. IMHO chodziło jedynie o pokazanie tureckim "script kiddie którzy uważają się za hakerów", że są tylko script kiddies.

 

z twoich wypowiedzi widze ze ani o slowie cracker ani hacker sensownego do powiedzenia nie masz absolutnie nic

 

Ty za to masz, o Wielki :D Polecam http://en.wikipedia.org/wiki/Hacker

Ja świadomie używam tego starego znaczenia słowa haker i świadomie nie używam tego słowa w nowym, kontrowersyjnym znaczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę wierzysz, że to chodziło o to by rząd turecki i społeczeństwo zainteresowały się tym problemem? Ludzie, którzy prawdopodobnie mają na sumieniu nie jedną polską stronę wzięli w obronę polskich użytkowników? Ja w to nie wierzę. IMHO chodziło jedynie o pokazanie tureckim "script kiddie którzy uważają się za hakerów", że są tylko script kiddies.

 

to zapewne takze, "co beda nam jakies lamy hakowaly nasze strony" :D

z drugiej strony przyznac trzeba ze jakies dzieciaki "szaleja" a to wkurza

 

 

Ty za to masz, o Wielki :D

188 cm , nie narzekam :D

 

Polecam http://en.wikipedia.org/wiki/Hacker

Ja świadomie używam tego starego znaczenia słowa haker i świadomie nie używam tego słowa w nowym, kontrowersyjnym znaczeniu.

 

taaa... ty zapewne SWIADOMIE bazujesz wylacznie na tej definicji z "folkloru" wzietej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zapewne takze, "co beda nam jakies lamy hakowaly nasze strony" :)

 

Jeżeli chcieli rządowi tureckiemu zwrócić uwagę na problem to średnio trafili z doborem tekstu. Z tego co napisali na podmienionej stronie IMO jednoznacznie wynika o co chodziło: my - mastahy, wy - lamy. Nie wydaje mi się aby miało to odnieść pozytywny skutek - dla tureckich ofiar będzie to tak samo wkurzające jak dla tych ludzi zaatakowanych w Polsce. Swego czasu (gdzieś mi się to rzuciło dzisiaj w oczy, chyba w starym newsie na hack.pl) tureccy hakierzy atakowali strony w krajach sprzymierzonych z USA w tym polskie. Dla mnie to tak samo mądre, potrzebne i (nie)usprawiedliwiające jak wczorajszy atak.

 

taaa... ty zapewne SWIADOMIE bazujesz wylacznie na tej definicji z "folkloru" wzietej

 

Oczywiście, to właśnie napisałam :D A Ty na tej definicji z ignorancji wziętej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chcieli rządowi tureckiemu zwrócić uwagę na problem to średnio trafili z doborem tekstu. Z tego co napisali na podmienionej stronie IMO jednoznacznie wynika o co chodziło: my - mastahy, wy - lamy.

 

... wiec nie mieszajcie u nas bo i tak nam nie podskoczycie

 

 

 

Oczywiście, to właśnie napisałam :D A Ty na tej definicji z ignorancji wziętej? :D

 

e no bez przesady , nie mam z toba nic wspolnego wiec czemu piszesz o ignorancji

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... wiec nie mieszajcie u nas bo i tak nam nie podskoczycie

 

I teraz tureccy hakierzy powinni się rozpłakać i wziąć swoje zabawki, bo polscy hakierzy zaatakowali parę "cywilnych" stron. Nadal twierdzisz, że przyświecały im "szlachetne" cele czy dochodzimy do porozumienia, że chodzi tylko o rywalizację, a obrywa się postronnym? :)

 

Zresztą (źródło gazeta.pl):

'Alert24: - Czy to coś w rodzaju zawodów? Kto kogo "zhakuje"?

 

Rafał Pawlak z hacking.pl: - Wygląda na to, że właśnie w takim kierunku to zmierza. O ile techniki ataków nie są zbyt wyszukane, to efekty jak najbardziej zauważalne. Miejmy nadzieję, że cała sprawa skończy się na takiej zabawie, bo w przypadku, gdyby do gry weszli prawdziwi hakerzy, mogłaby z tego wyniknąć swoista cyberwojna.'

 

To też jest niezłe:

"Ostatnio podwójną ofiarą stała się strona internetowa sądu w Wałbrzychu. Najpierw zaatakowali ją Turcy, a potem... Polacy, żeby pokazać, że to co zrobili, wcale nie jest takie trudne. I nie ma się czym chwalić."

 

e no bez przesady , nie mam z toba nic wspolnego wiec czemu piszesz o ignorancji

:)

 

Wujek bald, mistrz ciętej riposty? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I teraz tureccy hakierzy powinni się rozpłakać i wziąć swoje zabawki, bo polscy hakierzy zaatakowali parę "cywilnych" stron. Nadal twierdzisz, że przyświecały im "szlachetne" cele czy dochodzimy do porozumienia, że chodzi tylko o rywalizację, a obrywa się postronnym? :D

 

jak na razie to dziecinna zabawa, trzeba poczekac az komus sie znudzi

 

 

 

Zresztą (źródło gazeta.pl) [...]

taka "nagonka" w sezonie ogorkowym jest typowa

zawsze to ciekawsze niz ostatnie: "proby wykradniecia polskich highendowych technologii przez obcy wywiad"

 

 

 

Wujek bald, mistrz ciętej riposty? :D

wtedy byloby krocej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OT

 

Wujek bald, mistrz ciętej riposty?

wtedy byloby krocej

 

I tak samo sensownie :P Jakby na to nie patrzeć ta bardziej powszechna teraz definicja słowa haker wzieła się swego czasu z niewiedzy i nieprawidłowego używania. Nie zarzucałam ignorancji Tobie, ale chyba tego nie zauważyłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

No, no. To nie sympatia.pl

 

Sprawa kontrowersyjna, nie opowiem się za żadną ze stron gdyż chce mieć całe serwery :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×