Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość AceDude

VPS/RPS pod serwer gry i nie tylko...

Polecane posty

Gość AceDude

Temat trochę zbiorczy :D Tak więc mam sobie portal o CounterStrike`u. Livenet już nie wystarcza (uptime i zablokowane porty), więc sam portal i forum przeniosę na prohost.pl, w obecnym stadium będzie OK. No, ale mam chęć rozkręcić interes, więc i download i video trzeba gdzieś podziać. Ale, kurde, na pewno będę chciał wystartować niedługo z nowym projektem (zakładam, że będzie trochę transferu konsumował.. ostrożnie powiem, że jakieś 50gb/miech). No i możnaby serwer CSa postawić... eh, dużo tego, no nie? Więc kombinacje są takie:

1) VPS w USA - serwera gry nie postawię, ale będzie tanio - http://swvps.com/ ?

2) VPS w Europie - hmm.. tu już można coś kombinować

a) VPS pod serwer gry - znacie jakichś hosterów, u których to ma sens? RPS w OVH będzie ok? Może ktoś ma trochę miejsca na ich dedyku, żebym mógł przetestować?

:D VPS z gorszymi pingami - czyli transfer i maszynka lepsza by się przydała.. RPS w OVH?

 

Tak czy siak, chyba i tak przejdę po niedługim czasie na Kimsufi najtańszego, bo to fajna sprawa... tylko nie wiem dalej, czy opłacalne będzie trzymanie tam serwera CS.

Bleh, pewnie o sporej ilości rzeczy zapomniałęm napisać, także pytać śmiało. :)

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie jestem jakimś fanem CS'a więc nie wiem, jakie pingi zaczynają przeszkadzać, ale USA to na bank zły pomysł (ping 150)

ktoś tu pisał o ovh i serwerze CS, poszukaj, ale o ile pamiętam to marudził, raczej serwer w PL, i chyba na mocniejszej maszynie niż pierwsze kimsufi choć pewnie wiele zależy od liczby slotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude
nie jestem jakimś fanem CS'a więc nie wiem, jakie pingi zaczynają przeszkadzać, ale USA to na bank zły pomysł (ping 150)

No, sam to napisałem :D

ktoś tu pisał o ovh i serwerze CS, poszukaj, ale o ile pamiętam to marudził, raczej serwer w PL, i chyba na mocniejszej maszynie niż pierwsze kimsufi choć pewnie wiele zależy od liczby slotów

Pierwszy kimsufi w zupełności by starczył na 1-2 serwery, jeżeli ping byłby znośny. A na serwer w polsce niestety nie mam funduszy. Chyba trzeba będzie sponsora poszukać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer CS? Kraj ojczysty/Szwaby/Czesi wchodzą tylko w grę.

 

PS. Pochwal się URL'em ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude
hI :D

 

z velkowem chyba coś ostatnio nie ustalałeś ? :D

Dość sporadycznie z nim ostatnio rozmawiam... nie wiem, o co chodzi.

 

malu - wygląda ciekawie, ale jak z wiarygodnością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

No, ilość slotów podałem, może ktoś wie, ile one transferu pożerają? średnia ilość graczy ok 10-12.

Aha - nikt w końcu nie zna taniego VPSa w Niemczech, który by się pod to nadawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

No myślałem o nich, tylko jak z pingiem?

 

Bonusowe pytanie: OVH robi się niegrzeczna, kiedy kupuje sie kimsufi za 20 euro ze strony francuskiej? :> Bo u nas kosztuje 100zł, u Francuzów w przeliczeniu niecałe 70zł... hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja ty konkłurencjo
sorry, ale nie wydaje mi się abyś był konkurencją ;)

 

Wracając do tematu, podaj może fundusze jakimi dysponujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys trzymalem na vpsach w hosteurope, serwery CS'a.

Jak nie to polecam gradobicie.pl sloty wykupujesz i ping ok ~20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Budżet.. hm.. no właśnie, wszystko zależy... temat zjechał do tego, że wszyscy próbują mi pomóc znaleźć hostera pod CSa ;) Chodziło mi bardziej o VPSa, na któym MOŻNA BY BYŁO uruchomić serwer CSa, ale niekoniecznie :)

No dobra, budżet. Na początku myślałem o vwwps, 25zł/miech wyjdzie.. na download by starczyło, do zabawy też. VPS4less teżby było fajne, tak samo jak RPS1 od OVH. Na razie nie chcę wydawać więcej niż jakieś 50-70zł, bo nie ma takiej potrzeby. Jak będzie 100zł/miech, to wezmę kimsufi po prostu. A serwery CSa postawi się u sponsora w Polsce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Dzięki ;)

Jak na razie wygrywa RPS z OVH. I pingi wcale nie są złe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×