Skocz do zawartości
Jarosław Szmańda

Gdzie przenieść domenę?

Polecane posty

Cześć,

 

Byłem głupi to teraz muszę zapłacić 122 zł za odnowienie w nazwa.pl ;/ Gdzie się przenieść aby było lepiej? Co sądzicie o OVH? Mam tam domenę .info i jest dobrze, albo może gdzieś jest lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH ma najtańsze przedłużenia - bezpośrednio.

 

Inne firmy - masternet.pl mają też tanio, ale przez pośrednika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam także u nas - www.cal.pl - mamy też dobre ceny na odnowienia domen internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ile dni do końca abonamentu ? Jeśli mniej niż 24 to musisz opłacić w nazwie i dopiero możesz przenieść. Na pewno przeniesienie jest bezpłatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domenę krajową .pl możesz przenieść nawet na jeden dzień przed upływem terminu ważności (między partnerami NASK'a), domeny globalne to tak jak kolega wyżej napisał, trzeba zachować odstęp w minimalnym a maksymalnym okresie ważności transferu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena PL

Więc mogę przenieść ją, a później opłacić? Ważność mam do 30 lipca...

 

Dane z whois

 

jarek@house:~$ whois xxx.pl

 

DOMAIN: xxx.pl

registrant's handle: nta185160 (CORPORATE)

nameservers: ns1.netarteria.eu.

ns2.netarteria.eu.

created: 2007.07.30 10:15:58

last modified: 2007.07.30 10:15:58

 

option: the domain name has not option

 

 

 

REGISTRAR: NetArt

Zabawa 118

32-020 Wieliczka

Polska/Poland

+48.801 33 22 33

+48.12 297 88 10

+48.12 297 88 08

biuro@nazwa.pl

 

Whois database last updated: 2008.07.11

Registrant data available at http://dns.pl/cgi-bin/en_whois.pl

 

Mogę ją na pewno przenieść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak była rejestrowana w promocji to najpierw musisz opłacić w nazwa.pl, a potem przenieść do kogoś innego ;)

 

Trzeba czytać regulamin, a widzę, że na firmę zarejestrowana domena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Domena PL

Więc mogę przenieść ją, a później opłacić? Ważność mam do 30 lipca...

 

swoje domeny mozesz prawie dowolnie (zachowujac terminy) przenosic, tyle tylko, ze jest

maly haczyk, jesli kupiles domene w jakiejs "promocji" to zapewne wiazalo sie to z jej obowiazkowym przedluzeniem u danego rejestratora na kolejny rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w nazwa.pl była zakupiona w promocji za 12 zł ;/ Czyli mogę sobie pomarzyć o przeniesieniu bez opłacania jej w nazwie?

A jak opłacę to już spokojnie mogę przenieść? Właśnie wysłałem wniosek o authinfo do nazwy, ciekawe czy wydadzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie w nazwa.pl była zakupiona w promocji za 12 zł ;/ Czyli mogę sobie pomarzyć o przeniesieniu bez opłacania jej w nazwie?

A jak opłacę to już spokojnie mogę przenieść? Właśnie wysłałem wniosek o authinfo do nazwy, ciekawe czy wydadzą...

 

jasne ze wydadza... po uiszczeniu roznicy w cenie: promocja-bez promocji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja rejestruje w nazwa.pl dla wygody. Proforma i zwykła f-ra przychodzi pocztą. Top dla mnie ogromny plus bo w większych firmach z jakimi mam odczynienia nikt nie czyta e-maili o zapłacie za cokolwiek. Musi być papier. Wygoda kosztuje trochę więcej ale jak dla mnie warto zapłacić za usługę w nazwa.pl.

 

Zdaje sobie sprawę ze dla domowego usera 40 pln to dużo ale nie dla firmy która dba o wizerunek w sieci.

 

P.S czytać regulaminy promocji !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

popieram Tomiego.. czasem wolę wydać nawet 20-30zł więcej i mieć spokój... tak samo mam ze znajomymi, którym doradzam domenę za 60zł a nie za "zeta"... to na dłuższą metę może okazać się gorszym rozwiązaniem (rzadko, bo często 2-3 lata pod rząd nic się nie 'rusza'... ale jednak)... zresztą w tym kraju nic nie dają za darmo albo za "złotówkę", ludzie powinni się tego powoli uczyć... całe to gnojstwo z promocjami bazuje na niewiedzy ludzkiej... niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie authinfo nie polecam nazwa.pl Te formalności przy większej ilości domen wykańcza. Co prawda jest to jakieś zabezpieczenie ale nie popadajmy w skrajność. Myślę ze nazwa uzyskała tym swój pożądany efekt :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie authinfo nie polecam nazwa.pl Te formalności przy większej ilości domen wykańcza. Co prawda jest to jakieś zabezpieczenie ale nie popadajmy w skrajność. Myślę ze nazwa uzyskała tym swój pożądany efekt :[

 

a co polecasz? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno firmy które wydają je automatycznie, niestety takich jest mało. Polecam active24.pl Wystarczy mail do bok'u i kod jest dostępny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno firmy które wydają je automatycznie, niestety takich jest mało. Polecam active24.pl Wystarczy mail do bok'u i kod jest dostępny.

 

- przedluzenie com -

active24 -73,20

nazwa - 61

 

skad te kosmiczne ceny :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@bald w większości firmach dla Klientów indywidualnych ceny takie są normą, natomiast inne są dla tzw. hurtowników (którzy zarządzają minimum setkami domen)

 

Np my (MasterNET.pl) odnowienie domeny .com dla wszystkich Klientów mamy w cenie tylko 22zł netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@bald w większości firmach dla Klientów indywidualnych ceny takie są normą, natomiast inne są dla tzw. hurtowników (którzy zarządzają minimum setkami domen)

 

Np my (MasterNET.pl) odnowienie domeny .com dla wszystkich Klientów mamy w cenie tylko 22zł netto.

 

cena dobra (choc w ovh maja po 19.99)

tyle tylko ze mnie interesuje ta "kosmiczna" roznica cenowa

normalna rejestracja domeny to w chwili obecnej 9.99$

wiec wszystko powyzej to czysty zysk polskiego rejestratora (nie mowie o hurtowych wykupieniach domen bo wtedy maja jeszcze taniej - rozpatruje klienta indywidualnego)

czemu na rynku polskim (za wyjatkiem ovh i masternet) wszystkie firmy tak "doja" za domeny, niby jest walka o klienta - wszedzie promocje itp ale jakos "giganci" niechetnie schodza z cen

od kilku lat wszystkie moje "com" przedluzam (w roznych firmach) w cenie ~60zl wiec widze ze nie ma zadnych ruchow znizkowych

 

oczywiscie zamiast narzekac na ceny moglbym wyniesc wszystkie domeny do zagranicznego rejestratora ale prawde mowiac wole miec mozliwosc (jesli poszlo by cos BARDZO ZLE) podjechac i osobiscie wyjasniac sprawe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ze swojego doświadczenia:

z godaddy.com do maddogdomains.com - > 15 minut jeśli szybko się klika ;)

z domenytanio.pl do nazwa.pl - > dwa dni, aby pojawiła się w panelu w nazwa.pl, ale a nie daj boże inny adres transferującego a inny odbierającego... - miesiąc jakoś, bo trzeba dokumenty wysyłać..

generalnie podsumowując: w USA - szybko, sprawnie, bez problemów,

w Polsce - jak wszystko chyba dla szaraczka, któremu sprawdzają wszystko, co można sprawdzić i każą przesyłać kopie wszystkich bzdurnych papierów (bo gnoje u góry wałki na miliony robią bez takich problemów) - papiery, bzdury, wkurzanie się na pocztę polską, a to literka zła wpisana gdzieś, a to tamto...

 

ciekawostka:

z maddogdomains.com do nazwa.pl - też niedługo jakoś, dzień bodajże, ale raczej spowodowany przez różnicę w czasie (że jeden odbierze później albo szybciej mejla itd. itp.)

szybciej z USA do Polski niż w Polsce między firmami... heh

 

DNSów nie trzeba zmieniać, się przepisują heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×