Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
zagrabski

az.pl czy home.pl

Polecane posty

Chce przetransferowac od innego rejestratora swoja prywatna domene .net, ktorej nie mam zamiaru nikomu odsprzedawac.

Do wyboru pozostalo mi dwoch rejestratorow, az.pl i home.pl.

Ktorego z nich polecacie?

Ktory jest wygodniejszy i ktory umozliwia edycje wpisow DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer domeny .net jak mniemam odbywa się poprzez odnowienie domeny z tych dwóch podanych wybrał bym az.pl. Mimo obiegowej opinii jaka krąży to az zdobywa nowe akredytacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer domeny to zmiana operatora domeny, w przypadku domen gloablnych ( jaką jest net ) zawiera także odnowienie na rok czasu. Co ważne, na rok czasu od daty wygaśnięcia a nie przetransferowania.

 

Zapraszam także do zapoznania się z naszą ofertą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chce przetransferowac od innego rejestratora swoja prywatna domene .net, ktorej nie mam zamiaru nikomu odsprzedawac.

Do wyboru pozostalo mi dwoch rejestratorow, az.pl i home.pl.

Ktorego z nich polecacie?

Ktory jest wygodniejszy i ktory umozliwia edycje wpisow DNS?

 

 

jesli chodzi o hosting to faktycznie az jest troche "obsmarowane" ale w przypadku domen nie bylo raczej narzekania

zreszta mam tam kilka domen i nie mam powodu do narzekania (no moze cena mogla by byc nizsza:), kontakt z bok bez zastrzezen - ogolnie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

az czy home?

HOME!

tzn. wiadomo, że lepiej jeszcze ktoś trzeci, no ale AZ to s.... albo nie, bo dostanę bana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
az czy home?

HOME!

tzn. wiadomo, że lepiej jeszcze ktoś trzeci, no ale AZ to s.... albo nie, bo dostanę bana :P

 

 

az podpadlo ci z hostingiem czy domenami ?

 

mam tam troche domen i jak na razie nie bylo problemow

wrecz mam bardzo pozytywne wrazenia, rejestracja blyskawiczna, bok kompetentny

no jak nie polska firma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BOK w AZ.pl faktycznie nie grzeszy kompetencją, nie mniej jednak jak się tylko

doładowywuje konto via karta kredytowa i wyklikuje nowe domeny,

wtedy jest całkiem ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

bald - hosting, ale sorry - skoro BOK tragiczny, w hostingu parodia, to w domenach również ich nie polecę, co więcej - na każdym kroku będę odradzał...

bellerofont - tja.. póki wszystko idzie gładko, jest "ok".. tylko co, jeśli naprawdę trzeba będzie np. "do jutra" coś zrobić z domeną, jakiś transfer zrobić, o coś spytać (choćby authinfo).. użerać się z ich BOKiem w takim wypadku - ooo nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bald - hosting, ale sorry - skoro BOK tragiczny, w hostingu parodia, to w domenach również ich nie polecę, co więcej - na każdym kroku będę odradzał...

 

ja jak na razie nie narzekam (kilka domen) hostingu nie sprawdzalem

co do boku nie pytalem o sprawy techniczne tylko o "problematyke" ksiegowania

tutaj pani byla wybitnie pomocna i chcialo jej sie zrobic wiecej niz "niezbedne minimum"

 

na korzysc az przemawia takze szybkosc rejestracji domen i szybkosc aktualizacji wpisow dns

w nazwie (mam tam takze kilka domen) to dopiero jest bieda w porownaniu do az ;)

 

home nie testowalem

 

a co do transferu domen to "doswiadczenia" nabralem przy walce ze strefa.pl ladnych pare lat temu, teraz wiem ze najlepiej robic to z 2 miesiecznym wyprzedzeniem i nie bedzie zaskoczen :P)

 

myslalem kiedys nawet nad zebraniem wszystkich domen w jedny miejscu ale na mysleniu sie skonczylo bo nie moglem zdecydowac gdzie to wszystko poprzenosic :)

btw jakies propozycje mile widziane :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Sponsi Wyjaw mi proszę która polska firma ma tyle akredytacji co az? i która polska firma była na konferencji ICCAN w Paryżu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... i która polska firma była na konferencji ICCAN w Paryżu

 

Oprócz AZ Polskę reprezentowało w Paryżu także Active24.pl.

 

Jeśli chodzi o tanie utrzymanie domen mogę polecić jeden z serwisów z grupy A24: www.rejestrator24.pl - edycja strefy DNS w Panelu, żadnych kruczków, authinfo od ręki na e-mail.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Relayed... mnie bardziej interesuje która firma nie ma dziadoskiego supportu i jakości usług.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Relayed... mnie bardziej interesuje która firma nie ma dziadoskiego supportu

Niemam żadnych przeciwskazań na support.

jakości usług

Jako że dział domen tym bardziej niemam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promocje przemawiają za az, ale ich panel jest zabójczy. Zanim się tam połapałem i doszłem gdzie zmienić dns-y to chyba z 5min kombinowałem. Poza tym ta firma strzela sobie samobója już od wejścia na ich stronę. Nie wiem czy to tylko mi ale ładuje się ona zdecydowanie za długo. W moim odczuciu jest po prostu ciężka. Co do home to mają intuicyjny panel, więc jak ktoś nie liczy na promocje tylko chce dłużej opłacać domenę to zdecydowanie oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście AZ.pl polecam, korzystam już drugi rok i nigdy nie było problemów.

Nie wiem jak w home.pl, ale w AZ.pl DNSy bardzo szybko się aktualizuję, tak jak wspomniał bald, zmiana DNSów...2...3..godziny i większości już działa - przykład z wczoraj. ;)

Jeśli chodzi o Support: również nie miałem problemów - miły administrator szybko mi pomógł z DNSami, bo w tym panelu faktycznie ciężko się połapać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zależy komuś na szybkości to najlepszy jest ovh. DNS-y aktualizowane są w ciągu 5min, panel prościutki, napisałbym nawet że ubogi. Poza tym do każdej domeny dostajemy konto hostingowe gratis, 1mb powierzchni i 1gb miesięcznego transferu, bez bazy ale z obsługą php, jedno 2gb konto email. Na wizytówke wystarczy, a jakością bije większość płatnych ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przyznam, że korzystam z usług az.pl (kupuję tam domeny) i póki co jestem zadowolony. Co prawda negatywnie zaskoczył mnie ich ostatni mail z prośbą o przedłużenie domen, które niby miały wygasać, a tak się nie stało (wątek o tym wydarzeniu jest na tym forum), nie przenosiłem także nigdy domeny, więc być może dlatego nie spotkały mnie żadne problemy ze strony az.pl.

 

Tak jak już wcześniej wspomniano - jeśli tylko doładowuje się konto i wykupuje domeny - wszystko jest w porządku.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A panel u jednego i drugiego jest tragiczny. W Home zarejestrowalem kilka domen i do każdej muszę się osobno logować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... W Home zarejestrowalem kilka domen i do każdej muszę się osobno logować.

 

Jedna (chyba pierwsza domena zarejestrowana) pozwala na zarządzanie innymi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie... logujac sie na maila do home.pl mozna tez zarzadzac wszystkimi swoimi domenami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×