Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość McN

BYKOM-STOP! Chcemy poprawnej pisowni i ortografii w Necie

Polecane posty

To może ja, z racji tego, że stworzyłem ową akcję BYKOM-STOP, się wypowiem :)

 

Jak zostało to opisane na stronie http://bykom-stop.avx.pl, celem akcji nie jest palenie na stosie za każdą możliwą literówkę. Brak polskich znaków diaktrycznych również nie jest przestępstwem - teraz piszę z domowego komputera, mam poprawnie skonfigurowany system - piszę z "polskimi krzakami". Jak będę musiał się łączyć przez jakiegoś shella, to mogę się skichać, a nie zmuszę PuTTy'ego, żeby przyjmował mi polskie znaki w linksie / irssi.

 

Chodzi tutaj o wielkie niechlujstwo językowe. Nikomu się już nie chce myśleć nad pisownią, podczas romowy na Gadu przecież trzeba wklepać milion słów na minutę, brak czasu na zastanawianie się czy napisać "który" czy "ktury", "jakże" czy "jakrze" itp. Napiszesz tak raz, drugi, piętnasty, ktoś to przeczyta raz, piąty, dwudziesty i obydwoje wbijecie sobie w pamięć błędną pisownię i będziecie ją stosować wszędzie - od Internetu po prace magisterskie.

 

Żeby podnieść niektórych na duchu, przyznam się, że z polskiego ledwo czwórkę zawsze miałem na koniec roku, w klasie "specjalnej troski" - informatycznej. Czyli polonista ze mnie jak z koziej... A błędów staram się nie robić i wychodzi to nawet. Chcieć = móc.

 

pozdrawiam,

Tomasz "Alpha" Topa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taaaaak.... Od razu wychodzi siedzenie po nocach przed komputerem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×