Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
nfq

domena dwuznakowa - jaka?

Polecane posty

Witam,

 

poszukuje rozszerzenia domeny, z którym mogę zarejestrować domenę dwuznakową.

tak wiem w Polsce można, ale taka już jest zajęta i raczej nie odsprzedają.

 

może być zagraniczna.

 

ma ktoś jakieś propozycje - szukam, szukam i nie mogę żadnej znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma ktoś jakieś propozycje - szukam, szukam i nie mogę żadnej znaleźć

Ja mam propozycję - złóż na priv ofertę na kupno ia.pl ;)

 

A tak na poważnie to bez odpowiedniego budżetu (minimum 10k PLN na sensowną 2-literówkę .pl) zapomnij że chciałeś taką domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, znalazłem rozszerzenie, które akceptuje domene dwuznakową - oczywiście zagraniczna domena .cx.

 

Teraz mam pytanie, czy rejestrując w CoCCa.cx (oficjalny, główny rejestrator domen .cx) za 50AUD (~99zł) rocznie lepiej będzie niż kupienie tej samej domeny w AZ.pl (oni również kupują te domeny w CoCCa.cx) z tym, że pierwszy rok kosztuje 120PLN, a następne 180PLN (z podatkiem VAT)

 

Powiem szczerze, że stoję w kropce. Za jeden rok w AZ.pl (180PLN), mogę mieć dwa lata w CoCCa.cx za 199PLN (100AUD). W AZ.pl dostaje gwarancję, że będę miał domenę, fakturę papierową, a w CoCCa dostaje taniej :P

 

Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony tak, ale z drugiej to, aż mi żal, jak wiem że za 200zł mogę za dwa lata, a w AZ za rok :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U naszych wschodnich sąsiadów, czyli na Białorusi mnóstwo wolnych jest dwuliterówek. Posprawdzaj końcówkę by.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U naszych wschodnich sąsiadów, czyli na Białorusi mnóstwo wolnych jest dwuliterówek. Posprawdzaj końcówkę by.

Rejestracja domen .by nie jest tak łatwa jak .pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Rejestracja domen .by nie jest tak łatwa jak .pl

 

Dlaczego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie chłopaki, jakoś płacenie 305 zł mi się nie uśmiecha ;) 305zł o ile się nie mylę to na rok, a wymagana rejestracja domeny .by to 2 lata, czyli 610zł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby dużo, ale można znaleźć ładne rodzynki jeszcze. Możesz popytać na hoster.by, może wyjdzie taniej. Dla informacji 100białoruskich rubli to 10naszych groszy. Poza tym zainteresuj się Kosowem, niedawno powstali więc też powinny być wolne ciekawe domenki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosowo nie ma jeszcze własnej domeny ;)

 

Znalazłem coś na tej stronie hoster.by

 

Стоимость регистрации домена на год – 130 000 рублей, продление – 95 000 (способы оплаты).

 

130,000 to jest około 11zł, ale jak dać 130000, to jest 11,000zł :( w ogole nie wiem czy to jest cena, bo nie mogę się odnaleźć na tej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle liczysz. Rejestracja na rok kosztuje w przeliczeniu 130zł a przedłużenie 95. Oczywiście można rejestrować tylko na rok lub więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to źle wyliczyłem ;)

 

Jednak są pewne trudności jeśli chodzi o 'manewrowanie' w panelu domeny, szczególnie z językiem białoruskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Język jest rosyjski wszędzie. Poza tym z tego co wiem to możesz się znimi dogadać po angielsku a nawet ustawią ci panel w tym języku. Dobry translator i dałbyś radę. Naprawdę warto, mnóstwo domen ciekawych jest wolnych. Oczywiście nie możesz chcieć obalać Łukaszenki bo wtedy zablokują domenę. Jeśli chciałbyś skorzystać z ich hostingu i postawić tam stronę to też jest potrzebna rejestracja w jakimś urzędzie. Ostatnio wyszły takie przepisy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj, że potrzebna jest zgoda urzędu, jeśli chce się hosting założyć? masakra. :D

 

Fajnie by bylo mieć domenę .by i jeszcze hosting w białorusi, można by było się pośmiać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o hosting. Każda strona internetowa ma podlegać rejestracji w urzędzie. Taka cenzura prewencyjna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×