Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość pzebracki

pytanie dot. FV

Polecane posty

Gość RuFiK

Witam,

 

Przejde odrazu do rzeczy :)

Zostala wykupiona usluga, zostala wystawiona FV, i powiedzmy rozmyslilem sie, i teraz pytanie czy sa dodatkowe koszta do FV które z jakiegos powodu musze ja oplacic ? mimo ze orginalu FV usługodawca mi nie wyslal ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zostala wykupiona usluga

 

Zapłaciłeś już za usługę?

Usługa nie spełniła Twoich oczekiwań czy po prostu z jej zrezygnowałeś?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie koszta masz na myśli? wysyłki? księgowe?

a może chcesz otrzymać zwrot opłaty instalacyjnej za serwer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
Zapłaciłeś już za usługę?

Usługa nie spełniła Twoich oczekiwań czy po prostu z jej zrezygnowałeś?

 

Ed

 

Tak, kasa poszla, usluga nie spelnila moich oczekiwan a co za tym idzie, zrezygnowałem z niej - ale to chyba nie ma nic do rzeczy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o koszty rezygnacji z faktury (czy scislej korekty faktury).

To kwestia kosztow rezygnacji umowy. Nalezy pamietac, ze FVat jest tylko pewnym ksiegowym dokumentem bedacym wynikiem umowy laczacej dwie strony.

Mozna mowic o rozwiazaniu umowy, ale warunki takiego rozwiazania sa juz zalezne od zawartej umowy.

 

To, ze oryginal FVAT nie zostal do Ciebie wyslany nie oznacza, ze nie musisz za nia placic. Wiesz o istnieniu umowy i o wynikajacym z niej roszczeniu, brak oryginalu faktury moze byc wiec tylko co najwyzej podstawa do zwloki w platnosci, a nie do braku platnosci (mozesz bowiem wyjasnic ze sprzedawca dlaczego faktury jeszcze nie otrzymales).

 

W przypadku okreslonych uslug mozna zrezygnowac z uslugi w ciagu 10 dni od zawarcia umowy na odleglosc. Jesli powiesz co to za usluga, zastanowimy sie czy obejmuje to ten przypadek.

 

-- EDIT Doczytalem, ze kasa poszla. Wobec tego moj drugi akapit traci aktualnosc :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli usługodawca wystawia Ci fakture to jest zobowiązany opłacić od niej podatek VAT i dochodowy i to są zasadniczo jego koszty bo wysyłka tego pocztą to raczej grosze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

ok, zleceniem byl layout, co do umowy - nie ma, nic nie zostało sporzadzone, wiec co dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, ze umowa nie zostala sporzadzona na pismie nie oznacza, ze nie istnieje. Co najwyzej material dowodowy nie jest tak oczywisty. Umowa o wykonanie projektu graficznego na zamowienie nie podlega mozliwosci odstapienia od umowy w ciagu 10 dni.

 

Zakladam, ze umowa zostala wykonana zgodnie z ustaleniami (czyli wykonawca sie z niej wywiazal w pelni).

 

Gdy sie umawialiscie byly ustalenia o tym, ze jak sie nie spodoba to wycofasz sie z umowy? Jesli nie to ja chyba nie musze kontynuowac i sadze, ze sam sobie zdajesz sprawe o co pytasz. I wcale nie chodzi mi teraz o aspekt prawny.

 

A jesli chodzi o aspekt prawny to w sprawach nieuregulowanych indywidualnie patrz kodeks cywilny, rozdzial dotyczacy umow o dzielo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

projekt nie został jeszcze zakonzony, wiec czy mozna napisal ze w pelni sie wywiazal ?

Poprostu, chcialbym zeby zwrocil kase, zadnych umow nie blo, nie ma FV (zostala wyslana 2 tyg temu)

Chcialbym zabrac kase, i isc z tym do innego wykonawcy.

Czy odzyskam te kase ? Czy musze sie meczyc z z firma ktora ledwie ogarnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tlumacze, ze umowa byla i jest.

Piszesz, ze projekt nie zostal zakonczony. Ale czy wykonawca sie spoznia z wlasnej winy? Czy dzielo zawiera jakies elementy, ktore sa niezgodne z ustaleniami i wykonawca nie chce ich poprawic? Na jakiej podstawie dokonales wplaty? Za co? Po co, skoro praca nie zostala zakonczona?

 

To nie jest tak, ze Ci sie odwidzialo i sie zabierasz do innej firmy. Musza byc solidne podstawy zwiazane z nierzetelnoscia wykonawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

główny motor mojego działania jest brak FV która niby została wysłana, wiec po tym zajsciu podjołem działanie w celu zaptrzestania wspopracy z tym wykonawca, bo poprostu mnie okłamal. Co do ustaleń, poprawki ? cał czas jest cos wproadzane, mnóstwo błedów w porojekcie graf, czasami odnosze wrazenie ze grfik robi laya przy wylaczonym monitorze, nie wiem czy moje spostrzezenia sa sluszne, ale napewno nie lubie takih metod dzialan firm (w zasadzie mowa o firmie która zaczela biznes w brazny - laik), i dlatego chcialbym sobie odpuścic ...

 

Wplata na jakiej podstwie zostala dok. Przedstawiciel tak mi napisal ( po wplacie kasy zaczynamy prace - bez umowy)

na poczatku dostalem proforme, po zaksiegowaniu kasy wyslali FV która chyba doszła do nibylandi

 

hmmm ... nie wiem co mam o tym sadzic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×