Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
szymus76

jak odzyskac dostęp do domeny

Polecane posty

miałem konto w ace-host.net ale poprosiłęm o nieprzedłużanie abonamentu na kolejny miesiąc.

Domena została wykupiona na rok. Hosting rejestrował ją w enom.com.

I teraz mam zagwozdke bo nie mogę uzyskać dostępu do własnj domeny , mimo , że w każdym WHOIS fuguruję jako jej właściciel...

Hasło jakie miałem do hostingu nie działa...

Z www.enom.com nie odpisują....

Można coś z tym jeszcze zrobić ?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od regulaminu twojej firmy hostingowej.

a) jezeli otrzymales ta domene jako "dodatek" do hostingu - na 99.9999% jest ona wlasnoscia twojego uslugodawcy. Ty jestes jedynie jej uzytkownikiem.

:P jezeli zaplaciles oddzielnie za wykupienie domeny, firma hostingowa _powinna_ zarejestrowac ja na Ciebie i pozwolic na jej ew. transfer bez zadnych ograniczen.

 

w obydwu przypadkach jednak _kluczowym_ jest regulamin firmy hostingowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
wszystko zalezy od regulaminu twojej firmy hostingowej.

a) jezeli otrzymales ta domene jako "dodatek" do hostingu - na 99.9999% jest ona wlasnoscia twojego uslugodawcy. Ty jestes jedynie jej uzytkownikiem.

 

:shock: :shock:

Gdzie tak jest ?

Pierwsze slysze o takich praktykach :?:

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdzie tak jest ?

Pierwsze slysze o takich praktykach  :?:  

pozdr.

bardzo czesto istnieje taka klauzula, jezeli kupujesz np. polroczny hosting (bowiem przy rocznym nie ma problemu) + domena gratis.

Czesto (co nei oznacza iz zawsze) jest wowczas w regulaminie zawarte, iz domena jest polaczona z hostingiem - rezygnacja z jednego jest rownoznaczna z rezygnacja z drugiego..

 

czesto jednak mozna sie "dogadac" z firma i po pol roku przeniesc domene gdzies indziej.. co prawda 99% takich "promocji" obowiazuje wylacznie przy pakietach rocznych (oplacasz 10 m-cy - dostajesz domene gratis) wowczas po tym roku nie ma problemu z przeniesieniem, gdyz de facto i tak trzeba domene odnowic..

 

----[edit]--8<---

podstawa prawna - prosze bardzo

domene dostajesz _gratis_ jako dodatek do hostingu. Formalnie, nie jest ona czescia twojego zakupu. Jedynie dobra wola uslugodawcy jest jej udostepnienie dla ciebie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do klauzuli, również jestem zdzwiony, co do jej istnienia, niemniej jednak w istocie często zakup domeny w dobrej cenie (czytaj: poniżej kosztów) w chwili gdy jest zwiazany z hostingiem, może pociągać za sobą różne dziwne działania firm - dostawców.

 

Bodaj z miesiac temu NASK pisał w tej sprawie pismo do Partnerów, że łączenie utrzymywania domeny z hostingiem nie powinno mieć miejsca, jeśli jest wzajemnie uzależnione.

 

Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×