Skocz do zawartości
Gość Mruczek

Lekki blog

Polecane posty

Gość Mruczek

Poszukuję bardzo lekkiego skryptu na "blog okazjonalny". W zasadzie potrzebne są tylko skategoryzowane wpisy i jakiś tam moduł komentarzy.

W zasadzie musi opierać się o PHP i najlepiej by było jakby korzystał z MySQL (nie lubię baz danych w plikach tekstowych).

 

Znalazłem niby coś, co nazywa się Chyrp, ale nie za bardzo chciało ruszyć (na firehost nie ma PDO_MySQL, a na hekko cały czas błąd 500, nawet jak usunąłem .htaccess i kombinowałem z prawami dostepu)

 

Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pisałeś do BOKu w tej sprawie ? Z tego co widzę to nie a niemożliwe żeby tak się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek
Czy pisałeś do BOKu w tej sprawie ? Z tego co widzę to nie a niemożliwe żeby tak się działo.

Z BOKiem sie nie kontaktowałem, bo to raczej wina skryptów: po usunieciu .htaccess dalej wystepował bład 500, ale jak podmieniłem index.php na wyswietlający phpinfo, to "działało" OK. Co Was będę zamęczał nieudolnością developerów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może WordPress?

WordPress jest kobyłą a nie "lekkim skryptem na bloga". Sam ostatnio potrzebowałem jakiegoś skryptu do postawienia czegoś w rodzaju prywatnego bloga ( a dokładniej- czysto prywatnego serwisu, nieindeksowanego przez Google'a, dla zainteresowanej grupy znajomych mi osób ) i zainteresowałem się właśnie WordPress'em.

 

Skończyło się jednak na tym, że skorzystałem z autorskiego rozwiązania naszego programisty- wykorzystałem prosty system newsów, prosty i intuicyjny panel administracyjny który zintegrowałem sobie w pełni z grafiką serwisu... dodałem ładny edytor wysywig i działa- lekkie i przejrzyste ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×