Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Jurgin

kei vs dhosting vs progreso vs iq

Polecane posty

Witam, stanąłem przed dylematem co wybrać. Potrzebuję hosting pod CMS + jakieś mini forum. Przyda się zapas transferu, bo możliwe, że z czasem na stronie pojawi się galeria i krótkie filmiki.

Wstępnie wybrałem cztery pakiety:

- kei - biuro extra - 366zł/rocznie

- dhosting - personal+ - 425zł/rocznie

- progreso - biznes - 305zł/rocznie

- iq - standard - 424,56zł/rocznie

 

Co polecacie? Inne wymagania chyba standardowe, czyli żeby serwer nie padał, był dobry support itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

polecam progreso :) własnie podjołem drugi rok wspopracy z progreso takze jest ok :)

support jest ok, aczkolwiek czasami trzeba poczekac :)

duzo atut - dostep ssh do konta :)

 

polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przewidujesz spore obciążenia, to kei.pl odpada. Do progreso.pl jeszcze nie odzyskałem zaufania ale ich plusem jest ssh, minusem długi czas odpowiedzi. Zostaje iq.pl i dhosting.pl. IQ.pl ma wspólne loginy dla poczty dla różnych domen co może być problemem.

 

Podałeś topową czwórkę w Polsce, więc jak piszę że coś skreślam z listy to przychodzi to bardzo trudno, ponieważ to wybór pomiędzy Mercedesem a Lexusem :)

 

Ale ok, skreślam kei i progreso i zostają iq, dhosting. Tu już wybór jest ekstremalnie trudny :)

 

IQ

+ większy transfer

+ czas istnienia na rynku i marka firmy

- wspólne pule loginów do poczty

- ubogi panel

- kiepski webmail

- brak ssh

 

dHosting

+- te podałem tutaj http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=10920

 

Wybór masz trudny, ale cokolwiek nie wybierzesz będziesz miał solidny hosting :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zostaje iq.pl i dhosting.pl. IQ.pl ma wspólne loginy dla poczty dla różnych domen co może być problemem.

 

Czy mozesz rozwinac sawoja wypowiedz na temat tych problemow ? Login musi byc unikalny wiec napewno nie ma tam nic takiego o czym piszesz.

 

Sprawa druga webmail. Sa dwa: Horde i RC. Nie wiem co (szczegolnie w przypadku tego drugiego) jest kiepskie, ale wszystkim dogodzic trudno :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Dhosting miałem już do czynienia, na przełomie demonek/dhosting i byłem bardzo zadowolony z ich usług. Z IQ nigdy nie miałem do czynienia, chociaż przekonuje mnie dobra opinia o tym hostingu od dłuższego czasu. Zmartwiłeś mnie kiepskim webmailem, dhosting ma ładnie zrobiony RC. Zastanawiam się także nad wykorzystaniem Google Apps, które wyglądają zachęcająco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mozesz rozwinac sawoja wypowiedz na temat tych problemow ? Login musi byc unikalny wiec napewno nie ma tam nic takiego o czym piszesz.

Problem taki, że ten login musi być unikalny dla każdej domeny. Założę tomek@ to automatycznie będę odbierał, ze wszystkich podpiętych domen. Trochę to kiepskie, w moim wypadku, rozwiązanie.

 

Sprawa druga webmail. Sa dwa: Horde i RC. Nie wiem co (szczegolnie w przypadku tego drugiego) jest kiepskie, ale wszystkim dogodzic trudno :)

https://webmail.iq.pl/ "logowanie round cube webmail (nowość)", tego wcześniej nie widziałem. Standardowy RC ma sporo uprzykrzających życie niedoróbek. W tym wypadku dhosting ma lepiej bo ma modyfikowanego RC (chyba, że o czymś nie wiem i Wy też macie rozwiniętą wersję RC).

 

To nie tak Panie Krzysztofie, że widzę tylko wady IQ a innych firm nie (te albo podałem bezpośrednio albo linkiem). Mamy w tej sytuacji taki trudny wybór, że punktuję już na prawdę małe wady czy niedociągnięcia aby można było wychwycić różnice w ofertach. IQ chwalę i zawsze będę chwalił, to nie ma tu nic do rzeczy.

 

Z Dhosting miałem już do czynienia, na przełomie demonek/dhosting i byłem bardzo zadowolony z ich usług.

No to nad czym się jeszcze zastanawiasz :)

 

Z IQ nigdy nie miałem do czynienia, chociaż przekonuje mnie dobra opinia o tym hostingu od dłuższego czasu.

To w końcu firma z długim stażem na rynku i wyrobioną marką. Tak jak pisałem, aby zauważyć wady, trzeba na prawdę przyglądać się detalom, czy mówiąc kolokwialnie wręcz "czepiać się pierdółek".

 

Ale co fakt to fakt, przy liście takich firm do wyboru, musimy tak patrzeć na ww firmy aby dokonać w końcu wyboru :D

 

Zastanawiam się także nad wykorzystaniem Google Apps, które wyglądają zachęcająco.

Jak GA to tylko w wersji płatnej, a to znowu podnosi koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Akurat tak się składa, że mam konta we wszystkich czterech firmach i ja w głowie też sobie robię powoli ranking co przedłużać, a co nie - choć tak naprawdę to wszystkie cztery prezentują solidny poziom... i czasem przy wyborze rzeczywiście mogą wejść w grę dokładnie jakieś tam preferencje szczegółowe, że np. "jest SSH" albo coś.. albo "loginy takie, a takie".. ja potrzebowałem swego czasu wszystkich opcji.. a w ogóle tak na marginesie to połączyć oferty tych 4 firm i mamy hosting doskonały : ) albo prawie... heh

 

no a co do odpowiedzi na pytania i kwestie:

 

hmmm... BOSS zonk, źle pamiętałeś z panelu, heh - w IQ akurat można zrobić tak, jak wiesz o czym mówię ; ) heh.. jedyny problem może być taki (ale to głównie dla stron przenoszonych, gdzie mejle są "u pani Zosi w sekretariacie w Outlooku wpisane"), że są w "drugim standardzie", że nie login@domena.tld, tylko z prefiksami, ale na pewno nie są wspólne..

 

IQ i DH postawiłbym raczej na równym poziomie, przynajmniej teoretycznie.. DH jeszcze trochę musi pobyć na rynku, bo wiadomo - staż dużo mówi : ) heh

KEI też spoko, do postawienia na wysokiej jakości hostingu np. 20 wizytówek i mejle w różnych domenach - świetna sprawa, do tego staż i renoma... no ale nie na strony-monstra..

Progreso tak jak BOSS mówił - jakoś nie może wrócić do "starych, dobrych czasów".. u mnie prywatnie niestety nie wytrzymuje wyścigu z IQ/DH/KEI... heh

 

P.S.: Czemu liczysz ceny bez promocji? Spójrz na promocyjne ceny, trochę wtedy milej to wszystko wygląda.. : )

a przedłużenie 5 dych wte, czy we wte... jeśli będzie super działać dany hosting, to co za problem... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem taki, że ten login musi być unikalny dla każdej domeny. Założę tomek@ to automatycznie będę odbierał, ze wszystkich podpiętych domen. Trochę to kiepskie, w moim wypadku, rozwiązanie.

 

Faktycznie to kiepskie rozwiazanie z tym ze u nas tak to nie dziala. Proponuje zamowic serwer na testy i sparwdzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie to kiepskie rozwiazanie z tym ze u nas tak to nie dziala. Proponuje zamowic serwer na testy i sparwdzic :)

No to podpadłem :) W innym wątku swojego czasu toczyliśmy dyskusję na ten temat (gdzieś na WHT) i dokładnie tak zrozumiałem wtedy Pana wypowiedź. Jeśli jest inaczej to przepraszam i zwracam honor :D

 

Co do konta to muszę napisać, że iq.pl była pierwszą firmą w której kupiłem hosting wiele wiele lat temu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z tej czworki polecam IQ.. maja teraz promocje ze sie placi za rok, a dostaje 18 miesiecy hostingu co jest dodatkowym plusem... kei ma zbyt ostre limity jak juz ktos tu wspominal, dhostngu nie testowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dHosting dzisiaj wprowadził promocję:

 

dKonto Personal+ z upustem!

 

Tylko przez najbliższe 30 dni możesz skorzystać z wyjątkowej okazji! Dajemy upust na konto dKonto Personal+. Możesz zamówić je już za 299zł netto. Nie pozwól aby taka okazja Cię ominęła!

Zasady promocji

 

Promocja dKonto Personal+ z upustem objęta jest następującymi zasadami:

 

1. Oferta dotyczy tylko noworejestrowanych kont

2. Promocyjny abonament za okres pierwszego roku wynosi 299zł netto

3. Późniejsze przedłużenie ważności konta naliczane będzie z obowiązującym cennikiem

4. Promocja ważna do 17 czerwca 2008r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

w progreso tez sa te same loginy do panel,poczta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Rufik - "tylko w progreso", a nie "też".. bo ani w IQ ani w DH ani w KEI tak nie ma, heh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie to ze w iq sa limity na ilosc baz danych i kont ftp, juz dawno bym tam siedzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bald.. to tyle tego używasz? 50? 100? : )

 

do moich serwisow non stop kilka mysql i jeden (:P) dostep ftp,

ale czasem (przez 3 miesiace w roku) jest taka potrzeba, ze musze postawic po ~60 ftp i mysql no i niestety wtedy bylby problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×