Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Frogotten

Safe mode or not?

Polecane posty

No wiec tutaj jest nasza kontynuacja off topa z tematu webd.pl.. jakie jest wasze zdanie na ten temat ? Ja osobiscieu wazam ze jesli safe mode to tylko te najniebezpieczniejsze funkcje nie wykorzysytwane w najbardziej popularnych scryptach / np. moje uzeranie sie z Invisionem /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a czy safe mode to jest brak funkcji system() i ttym podobnych? Czy ma jeszcze jakieś ograniczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Witam,

o trybie safe mode w php mozna poczytac TUTAJ.

Na szybko wychodzi, ze uzywanie tego trybu nie jest konieczne przy dobrze skonfigurowanym serwerze i moze to prowadzic do pewnych wnioskow.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to w końcu jest z safe modem. Co daje on providerowi bo co zabiera klientowi to ja juz wiem - skrypty nie działają, upload plików jest niemożliwy jednym słowem fantastico jest do ......bani. Pozatym czytam że safe mode-ON dobrze skonfigurowany nie stanowi problemu dla skryptów nielubiących sejfamoda. Czy można pouczyć providera jak stosować safe mode by klientowi nie przeszkadzał? :evil:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
Do tego suexec i jest w ogole milo.

 

Niestety kosztem wydajnosci i obciazenia maszyny.

No ale bez suexec'a nie odwazylbym sie puscic tej calej zgrai dziurawych phpbb i innych ;-)

 

Dla wiekszych stron mozna jeszcze uzyc trybu FastCGI - wydajnosc bliska mod_php, bezpieczenstwo wersji CGI, niestety zjada duzo pamieci ale potrafi mocno zbic obciazenie i zwiekszyc szybkosc generowania PHP o kilkaset % :P

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×