Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam,

 

przyznam, że dość niedawno spotkałem się z określeniem VPS (nie wiedziałem o tym rozwiązaniu). Z tego co się dowiedziałem VPS jest mniejszą cześcią dedyka tak ?

 

Jestem programistą aplikacji webowych i chciałbym rozszerzyć swoje umiejętności o umiejętność obsługi serwerów. Rozumiem, że taki VPS generalnie się nie różni od dedyka ? Jake są różnice między nimi ? Chciałbym taki serwer na którym mogę sobie sam wgrać dowolnego PHP'a i MySQL'a

 

Przeglądałem ofertę webh.pl - czy to jest dobra oferta ? Pytanie również skąd czerpać wiedzę na temat serwerów ? Jaki system będzie najlepszy dla mnie i najbardzier rozpowrzechniony (taki, którego się nauczę i będzie dostępny wszędzie :D)

 

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Apropo najlepszą dystrybucją na początek będzie centOS / debian z podkreśleniem na debiania strony godne polecenia

www.google.pl

www.howtoforge.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apropo najlepszą dystrybucją na początek będzie centOS / debian z podkreśleniem na debiania strony godne polecenia

www.google.pl

www.howtoforge.com

 

google.pl - to oczywiście podstawa. Co do systemu to wiem.. a co z resztą moich pytań, mógłby ktoś pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS jest to cześć niewydzielonego fizycznego serwera dedykowany o gwarantowanych zasobach . Tworzy Ci się wirtualny serwer . Różnica taka że na dedyku wiesz co masz gwarantowane i ile tego masz a na VPS masz zmienną ilość :D lecz z gwarantowanymi zasobami . Dostajesz czysty system i konfigurujesz sobie go jak chcesz :D

 

 

P.S

Chyba za dużo namieszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VPS jest to cześć niewydzielonego fizycznego serwera dedykowany o gwarantowanych zasobach . Tworzy Ci się wirtualny serwer . Różnica taka że na dedyku wiesz co masz gwarantowane i ile tego masz a na VPS masz zmienną ilość :D lecz z gwarantowanymi zasobami . Dostajesz czysty system i konfigurujesz sobie go jak chcesz :D

 

 

P.S

Chyba za dużo namieszałem

 

Hmm.. nie namieszałeś, wyjaśniłeś :D czyli różnica jest w zasobach ? Głównie chodzi mi o zachowanie, tzn czy czego nauczę się na VPS, będzie działać tak samo na dedyku ? Tzn instalacje, konfiguracje przebiegają tak samo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głównie chodzi mi o zachowanie, tzn czy czego nauczę się na VPS, będzie działać tak samo na dedyku ? Tzn instalacje, konfiguracje przebiegają tak samo ?

 

 

Wszystko będzie tak samo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja na provps.pl nie moge daty/godziny ustawic sobie - tylko strefe czasowa. czyli nie wszystko jest tak samo jak na dedyku ;) no chyba ze tylko te vps'y tak maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×