Skocz do zawartości
jarek

Pozycjonowanie i Adder

Polecane posty

Firma Info-Cal, właściciel serwisu cal.pl świadczącego usługi hostingu i rejestracji domen, wprowadziła do swoich usług efektywne pozycjonowanie. To nowa możliwość dla klientów, którzy dążą do promocji w internecie.

 

Adder jest aplikacją skierowaną do właścicieli serwisów i portali internetowych, którym zależy na wypromowaniu swoich usług w sieci internetowej.

 

Jest to robot pozycjonujący, który pozwala na automatyczne dodawanie wpisów do katalogów opartych na skryptach QlWeb oraz CNCat. Posiada on funkcje rejestracji na forach PHPbb i dodawanie w profilu linku do wybranej strony. Jest skuteczny przy katalogowaniu w internecie, dzięki czemu można poprawić pozycję strony w wyszukiwarkach.

 

Michał Trziszka, manager firmy Info-Cal zapewnia, że na rynku wirtualnych usług związanych z promocja w sieci istnieje nisza, która Adder będzie się starał wypełnić: "Adder to taka wirtualna lampa, która oświetla drogę do strony potencjalnemu klientowi. W milionach światłowodowych ciemnych dróg, jest to, wiec wyjątkowo przydatne urządzenie".

 

Więcej informacji na stronie: http://www.addguru.pl

 

 

 

 

 

info z: http://serwis.magazynyinternetowe.pl/aktua...ie_i_adder.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest cal na "hosting"? Sama czołówka, TOP50 - 48 miejsce. Wstyd, że firma wprowadza usługę pozycjonowania nie mając o nim zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A gdzie jest cal na "hosting"? Sama czołówka, TOP50 - 48 miejsce. Wstyd, że firma wprowadza usługę pozycjonowania nie mając o nim zielonego pojęcia.

 

A czy to jest wyznacznik tego czy znają sie na pozycjonowaniu czy nie? Moim zdaniem nie. A co do pozycjonowania Adderem to nie trzeba mieć do tego jakichś specjalnych umiejętności tak samo jak i to zbyt rewelacyjnych rezultatów nie przyniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@is_wm wstydem to tu może być co najwyżej Twoja znajomość tematu, i wypowiadanie się w kwestiach o których nie masz pojęcia.

 

Inicjatywa naprawdę dobra.. martwiłbym się tylko nieco o serwery, Adder do lekkich nie należy, niemniej jednak skoro cal zdecydowało się na takie posunięcie - na pewno wszystko jest przemyślane ;).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram is_wm. ;)

 

@sonin Bez obrazy, ale Twoja pierwsza cześć wypowiedzi doskonale pasuje w tym momencie do Ciebie. Na tą chwile "pozycjonowanie" adderem, to jak stawianie bardzo ważnej strony firmowej na yoyo.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest, że adder do pozycjonowania nie nadaje się w ogóle ale dla tych którzy chcą zdobyć trochę linków jest wystarczający

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale oni nie oferują usługi typowego pozycjonowania. Jest to katalogowanie z po prostu ładnym, kwiecistym opisem możliwości Addera i możliwych rezultatów. Nie ma żadnej umowy o pozycje, płatności miesięczne itp. bo to nie jest standardowa usługa pozycjonowania tylko po prostu sprzedaż kont w Adderze (katalogowania stron) i tak jak napisałem wcześniej nie trzeba mieć większych umiejętności aby się tym zająć. Dlatego nie rozumiem wypowiedzi is_wm czy SebastianO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Firma Info-Cal, właściciel serwisu cal.pl świadczącego usługi hostingu i rejestracji domen, wprowadziła do swoich usług efektywne pozycjonowanie.

Nie wiem skąd to zdanie, ale chyba jasno jest napisane, że chodzi o pozycjonowanie, a nie katalogowanie?

 

Ja generalnie nie mam nic przeciwko adderom itp. Ale robienie z tego niusa - to jest przesada. Adder jest na rynku od chyba 2 lat i od tego czasu sukcesywnie traci wartość jako narzędzie do pozycjonowania (obecnie jest baaaardzo bliska zeru). Dziś, tak jak pisał Hekko, pozwala jedynie zwiększyć ilość linków - pozycjonować to można jakieś okropnie słabe frazy lub zaindexować stronę. Ciekawe czemu też nie ma mowy o potencjalnym banie/filtrze, którego można otrzymać przez nieumiejętne użycie narzędzia?

 

Nic więcej w temacie nie mam do powiedzenia, wybaczcie mój narcyzm, ale "nie ten poziom".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@karoldz, rozumiem, że Twój fach to wróżenie z fusów? To może mi coś przepowiesz? ;)

 

soorrryyy już się "logoutuję" z WHM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh.. kompletnie nie pojmujecie idei.

Adder jest dobrym narzędziem wspierającym pozycjonowanie, nie da się nim samym osiągnąć żadnych zawrotnych efektów.

To, że firma Info-Cal pisze tak a nie inaczej.. do czego przyczepił się is_wm jest zabiegiem stricte marketingowym, i ja to rozumiem, owszem jest to nagięcie rzeczywistości, ale cóż w pewnym sensie to właśnie na tym polega reklama.

To co napisałeś is_wm, o obecnej pozycji firmy Info-Cal nie ma kompletnie nic wspólnego z ofertą jaką wprowadzili.

Mogą się zajmować pozycjonowaniem, ale czy to od razu oznacza, że muszą być na topowych miejscach ?

Te dwie sprawy kompletnie nie mają ze sobą związku.

Inicjatywę z punktu widzenia marketingowego uważam za ciekawą, wielu mało świadomych klientów poleci na kolejny bajer - sprzedaż może tylko wzrosnąć, a o to przecież chodzi.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

adder to jest narzędzie do spamowania a nie do pozycjonowania.

Pozycjonowanie polega na czymś zupełnie innym i nie ogranicza się jak napisano do samego dodawania linków. Dochodzi do tego optymalizacja kodu, semantyka itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozycjonowanie polega na czymś zupełnie innym i nie ogranicza się jak napisano do samego dodawania linków. Dochodzi do tego optymalizacja kodu, semantyka itd.

 

Samym linkowaniem też się można wybić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samym linkowaniem też się można wybić.

 

ale nie adderem, to może było dobre z półtora roku temu, teraz to szkoda kasy i obciążania serwera ;)

tym bardziej że można nim narobić więcej szkód niż pożytku, era addera się skończyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

obciąża serwer szczególnie jak masz katalog, który jest w liście addera ;)

 

Samym linkowaniem też się można wybić.

to spróbuj wypozycjonować na fraze "darmowe mp3" stronę sejmu. Też się liczy i treść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ty chcesz coś takiego robić to życze powodzenia, powiedzmy sobie adderem nie uzyskasz prawie żadnych rezultatów na takie hasła, ale addera nie używa sie do takich celów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nie adderem, to może było dobre z półtora roku temu, teraz to szkoda kasy i obciążania serwera

tym bardziej że można nim narobić więcej szkód niż pożytku, era addera się skończyła.

 

Ale ja nigdzie nie napisałem, że samym Adderem można wypozycjonować stronę. Napisałem o linkowaniu a sposobów linkowania jest wiele. Jeśli firma oferuje usługę profesjonalnego pozycjonowania a jej wiedza nt. SEO to tylko odpowiednia konfiguracja dodawarki to rzeczywiście jest to żałosne i bezsensowne. Ale Adder służy moim zdaniem jedynie to linkowania stron zapleczowych + ewentualnie do dopalania pozycjonowanych stron. Mówcie co chcecie ale nigdy nie zaszkodzi dodać pozycjonowanej strony do Addera na powiedzmy 20-30 katalogów dziennie, z dobrze skonfigurowanym tytułem i opisem.

 

to spróbuj wypozycjonować na fraze "darmowe mp3" stronę sejmu. Też się liczy i treść.

 

Wiem i nie napisałem też, że każdą frazę można tak wypozycjonować. Ale przypomnij sobie akcję z "kretynem" czy kilka innych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Adder jest dobry na początek i na pewno nie można tylko i wyłacznie z niego korzystać.

 

Nie przesadzajmy, że nie uzyskuje się dzięki niemu żadnych efektów. Jest dobry, ale to dopiero początek pozycjonowania jakie powinno mieć miejsce dla stronki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×