Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Yagadoor

Hosting pod vortal - rozwoj w 2 etapach

Polecane posty

Witajcie,

 

Mam z grupa wspolpracownikow w planach pewien serwis internetowy, mozna powiedziec ze vortal, będacy zbiorem czterech serwisów tematycznych (zwiazanych z ogolnie pojeta rozrywka - kino, muzyka, gry komputerowe i konsolowe, etc.). Strony beda mialy dosc zunifikowany layout oparty na mocno przerobionym i zoptymalizowanym Wordpressie. Beda tez elementy wziete z serwisow web 2.0. Koniec koncow, potrzebna jest nam platforma pod ww. zastosowanie. Z jedną uwagą - rozwoj planujemy dwuetapowo.

 

Poczatkowo chcemy posadzic vortal na mocnym shared hostingu albo na VPSie (zapewne na to wypadnie). Strona stopniowo bedzie zyskiwala popularnosc, statystyki ogladalnosci beda rosly, pojawia sie reklamy w sieci i sponsorzy. Generalnie ma sie to tak krecic przez okolo 9-12 miesiecy. Wtedy koniecznym stanie sie przejscie na serwer dedykowany i to raczej dosc mocny albo kolokacja wlasnego serwera. Docelowo kwestia finansow nie bedzie problemem (tzn. zaplacenie 2000zl netto/m-c za serwer i administracje nie bedzie problemem).

 

Przy przejsciu na dedyka pojawi sie jednak spory problem. Tak wynika mi na razie z regulaminow swiadczenia uslug przynajmniej 2 serwerowni. Mianowicie chodzi o publikacje klipow flashowych (streaming plikow .FLV). OVH mowi mu stanowczo nie streamingowi flash (i nie tylko) na typowych serwerach dedykowanych i zyczy sobie cos kolo 3600zl netto/m-c za takie pozwolenie, w zamian oferujac odpowiednią priorytetyzacje wykorzystania łącza 100Mbit pod takie zastosowanie. Poziom cen za streaming w LeaseWeb rowniez jest b. wysoki.

 

Poki co nie ogladalem jeszce innych ofert i regulaminow, ale wole zasygnalizowac problem i chcialbym poznac Wasze przemyslenia i otrzymac sugestie wyjscia z tej sytuacji.

 

 

--------------

 

Tyle tytułem wstepu. Tak wiec zakladamy scenariusz dwuetapowy.

 

W pierwszym etapie klipy wideo wrzucac bedziemy po prostu na YouTube. Nie tylko klipy (trailery etc.) oficjalne, ale takze wlasne, nagrywane w studio i potem montowane. Po przejsciu na dedyka/kolokacje (czyli po okolo roku) wiekszosc klipow przenosimy do nas, na tegoz dedyka lub wlasny serwer oddany w kolokacje.

 

1. Mocny shared hosting/VPS - czyli etap pierwszy

 

HDD: minimum 25GB HDD,

Transfer: minimum 75GB/m-c

Adres IP: 1

Panel: najchetniej DA (na shared) i cos co pozwala na rownie latwe zarzadzanie w przypadku VPSa.

Cena: maksymalnie 250zl netto/miesiac

 

2. Dedyk/Kolokacja (?) - czyli etap drugi

 

HDD: minimum 250GB

Transfer: najchetniej no-limit przy laczu maks. 100Mbit

Adresy IP: 4

Procesor: np. Intel Dual-Core E6300 (bez super-wodotryskow, pliki bedziemy konwertowac lokalnie, na serwer bedziemy uploadowac gotowe FLVy)

Administracja: zatrudnienie admina zdalnego za 150-200zl/m-c

Cena: do 2000 netto/mc (wliczajac koszty administracji)

 

Tak wiec czekam Wasze sugestie, jak rowniez na ew. oferty, szczegolnie jesli chodzi o platforme na pierwszy etap dzialania vortalu.

 

Pozdrawiam i zycze spokojnego wieczora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zerowy odzew, kurcze... naprawde nikt oprocz Patryka (dzieki za maila) nie jest w stanie pomoc, zasugerowac cos, etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Kwestia ovh jest dość dziwna, ponieważ nie słyszałem by wymagali jakiś specjalnych "licencji".

Ich regulaminów nie czytałem zbyt wnikliwie, ale te 100 Mbit na SLA możesz wykorzystać i nie powinno ich obchodzić do czego (kwestie zgodne z prawem francuskim oczywiście).

Wiem, że ruch p2p leci u nich 100 Mbit i nic nie mówią, to tak nawiasem.

 

Opcja z tym serwerem dedykowanym:

Ja bym to rozbił na kilka maszyn to po pierwsze. Po drugie, wygoń mysql na pewno na inny serwer (jakiś słabszy by nie obciążał głównej maszyny serwującej portal.

Portal na dwóch maszynach w niemczech z 100 Mbit >100 Euro. Bądź jedną porządną i dogadać się z hosteurope jakie łacze by gwarantowali do tego limitu transferu 10 TB (http://www.hosteurope.de/produkt/Server-MAX)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwestia ovh jest dość dziwna, ponieważ nie słyszałem by wymagali jakiś specjalnych "licencji".

Ich regulaminów nie czytałem zbyt wnikliwie, ale te 100 Mbit na SLA możesz wykorzystać i nie powinno ich obchodzić do czego (kwestie zgodne z prawem francuskim oczywiście).

Wiem, że ruch p2p leci u nich 100 Mbit i nic nie mówią, to tak nawiasem.

 

Ponizej cytat z regulaminu dzierzawy serwera dedykowanego w OVH"

 

10.8. Zabroniona jest działalność klienta polegająca na uruchamianiu streamingu audio/video oraz

udostępnienia serwera OVH jako mirrorów (obrazów) zawartości.

W tym celu serwer będzie sprawdzany pod kątem niżej wymienionych kryteriów:

- liczby i rozmiaru ściąganych plików,

- liczby jednoczesnych połączeń,

- rozmiaru infrastruktury,

Każdy przypadek użycia serwera będzie weryfikowany osobno i może skutkować zaproponowaniem

przez OVH wykupienia usługi VIP, która jest opisana w załączniku nr 2.

10.9. Klient zobowiązany jest do poszanowania ogółu obowiązujących przepisów prawnych.

 

I to mnie wlasnie zmartwilo.

 

Ponadto ponizej kolejny cytat z http://www.ovh.pl/jednostki/cadre/utilisation.xml

 

Ograniczenia w korzystaniu W celu zagwarantowania najlepszej jakości usług, niektóre usługi mogą być uruchamiane na specjalnych warunkach.

Ponadto, zabronione jest uruchamianie następujących projektów:

  • wideo
  • streaming
  • serwery obrazów zawartości

Aby korzystać z następujących usług, niezbędne jest zamówienie usługi VIP.

Gwarantuje ona priorytetowe i ciągłe przesyłanie danych w sieci OVH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie można coś innego wsiąść niż ovh:

 

hetnzer.de

strato.de (xxl-web.pl)

w strato.de mam serwer dedykowany i chodzi już jakieś 220 dni bez przerwy... łącza też bdb i bez limitu ;) także polecam tą serwerownie z czystym sumieniem :>

1paket.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

No ok, a gdyby wysłać zapytanie ofertowe do hosteurope ? Oferują na stronie limit 10 TB i łącze 100 Mbit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa z ovh. Posiadam u nich ten najtańszy serwer i zakupiłem go z zamiarem właśnie serwera pod download i pliki flv. Od 4 miesięcy nie miałem z ich strony żadnych problemów związanych z tym faktem. Tak btw. Co innego można postawić na serwerze z 256MB Ramu gdzie sam Plesk z Apachem zużywa 70% zasobów systemowych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również sugeruję napisać do HE.

 

Co jakiś czas generuję plikami flv spory jak na mojego vps'a transfer i jeszcze nigdy nie było problemu z tym, więc myślę, że się zgodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogolnie regulamin ovh jest troszeczke dziwny, to tak jakby kupujac samochod w umowie bylo napisane ze nie mozna nim jezdzic po autostradach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×