Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartosz

Różnice w zarządzaniu serwerem wirtualnym (home.pl) a VPS-ami

Polecane posty

Witam,

chciałbym się dowiedzieć jak wygląda zarządzanie VPS-ami?

Obecnie mam konto w home.pl, jednak niedługo będe się musiał od nich wyprowadzić, ze względu na obciążenie, które generują moje skrypty.

Rozumiem, że VPS-ami (chodzi chyba tutaj o Managed VPS ?) zarządza się poprzez specjalne panele użytkownika, podobne do tych, które są udostępniane w home.pl.

Zupełnie nie znam się na administracji systemami, jestem programistą PHP, chciałbym się po prostu zorientować czy sobie poradzę...

Jedyne co mi potrzeba to PHP 5 i MySQL 5, dostęp przez FTP, cron, mod-rewrite i zarządzanie domenami.

Czy instalacja tych modułów, o których wspomniałem jest wykonywana przez adminów usługodawcy, czy muszę sobie z tym radzić sam?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi,

Bartosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Sam nie dasz rady, zatrudnij kogoś by ustawił Tobie całe środowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam nie dasz rady, zatrudnij kogoś by ustawił Tobie całe środowisko.

 

Dzięki za odpowiedź. Czy możesz powiedzieć ile będzie mnie kosztować ustawienie środowiska, które opisałem? I jak to jest wówczas z backupami, czy do tego też muszę zatrudniać admina, czy robią to usługodawcy? Zaznaczam, że chodzi mi o usługi typu Managed VPS, a nie VPS z dostępem root (jeśli dobrze zrozumiałem, jakie są rożnice między tymi dwoma rodzajami usług).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Menaged - hosting z wyznaczonymi zasobami

Root - sam się o wszystko troszczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja VPSa od 100zł, opieka również od 100zł/m netto. Ale to będzie, za taką cenę, na prawdę baaardzo podstawowa opieka. Taka w miarę to koszt nawet 300zł i więcej.

 

Dlatego ja póki co preferuję dedykowany shared, coś na wzór managed vps z tymże że opieką itd. zajmuje się firma hostingowa (chyba za bardzo nie zakręciłem :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

...innymi słowy (bo wypowiedzi malu123 ja np. nie zrozumiałem i według mnie to nie jest ta różnica):

w root VPS sam robisz wszystko - czyli od 40zł zależy w jakiej części świata, ale do tego admin za 100-300 miesięcznie

w managed VPS "robią ci" .. może nie wszystko, ale też dużo.. no ale to wtedy też kosztuje od 100-300 heh

 

a ofert konkretnych, kto za co ile chce, to już tydzień siedzenia na forach i czytanie opinii, porównywanie ofert itd.

od USA, np. www.geekstorage.com - dają 2h admina w miesiącu do VPSów, panel i w ogóle bardzo bogata oferta (no ale to USA, czyli do tego pingi wysokie)

przez Niemcy i nasze ulubione hosteurope.de (tam też jest taki i taki VPS - i root i managed, ale panele dają też do podstawówek, choć podobno jak jest panel to i tak trzeba to jeszcze dokręcić administracyjnie)

po Polskę - czyli dają drogo, mało, do tego marudzą :P ..ale szybko i chyba dobrze - sisco.com.pl, provps.pl...

acha no i jeszcze quasi-vpsy w stylu Luny na KEI.. ale to jest raczej średnia oferta ładnie ubrana ..heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsi, dzisiaj pracuję ponad 12 godzin teraz już chyba 13 i jestem zmęczony jak pies.

Więc zapewne dlatego się mało precyzyjnie wyraziłem.

Sprostowanie:

Menaged VPS - Firma w której kupiłeś hosting zarządza serwerem, Ty dostajesz po prostu konto hostingowe o wcześniej wykupionych zasobach.

Root VPS - Ty musisz zadbać o administrację oraz oprogramowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuję może, że chodzi mi o usługę managed, czyli z opieką administratora (albo coś takiego, o czym wspomniał BOSS - "dedicated shared"), bądź zarządzanie przez panel. Nie potrzebuje dostępu root.

Chodzi o to, że potrzebuje czegoś więcej niż shared hosting (obciążenie), ale nie znam się na administracji. Czyli potrzebny mi jest Apache z PHP 5, MySQL 5, mod-rewrite, cron. a takze dodatkowyly moduł do MySQL - Sphinx - do fulltext search. Jeśli chodzi o prace administracyjne to będą one bardzo ograniczone - bo chodzi jedynie o zainstalowanie oprogramowania, o którym wspomniałem + okresowe updaty, no i oczywiście backupy.

 

Dostałem namiary na ciekawą usługę w Polsce. Czy ktoś z Was mógłby mi polecić coś sensownego za granicą. Cena jest bardzo ważna, ale równie ważnym czynnikiem, który biorę pod uwagę jest komunikacja i łatwość użycia. Chcę po prostu móc z tego korzystać - oprócz zarządzania bazami danych, cronem i domenami, nie potrzebuję jakichś dodatkowych opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×