Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ownator

potrzebny sponsor?!

Polecane posty

Witam

Jestem w trakcie tworzenia serwisu funkcjonalnoscia nieco zblizonego do youtube. Roznica polega na tym, ze umieszczane media powinny byc dobrej jakosci. Srednia wielkosc uploadowanego pliku to okolo 300-400mb (po kompresji okolo 120-220 mb). Potrzebny zatem serwer z dosc mocnym procesorem(kompresja), duzym limitem transferu(filmy nie zajmuja malo), sporym dyskiem (na pewno 500+gb) oraz oczywiscie mocnym laczem (100mbit/s). Serwis ma wystartowac od zera, a jak kazdy wie najgorsze sa oczywiscie poczatki. Dlatego poszukuje osoby/firmy, ktora chociaz w pierwszych kilku miesiacach dzialalosci bylaby w stanie zasponsorowac taki sprzet, ewentualnie udostepnic go w promocji obnizajacej znacznie cene przez kilka pierwszych miesiecy. W tej chwili mialem na oku serwer DS 3000 z oferty hetzner.de. Osoby zainteresowane pomoca prosze o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sponsorowanie dedyka na coś, co dopiero powstaje jest dość szalonym pomysłem... .

Prościej wg. mnie będzie postawić własny serwer w domu na te pierwsze kilka miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwisy typu youtube nie są zbyt dochodowe. Sam Youtube w ogóle jak na razie przynosi straty. Co więcej, serwisów podobnych do youtube są setki tysięcy, więc nie widzę sensu w realizacji kolejnego takiego samego projektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sponsorowanie dedyka na coś, co dopiero powstaje jest dość szalonym pomysłem... .

Prościej wg. mnie będzie postawić własny serwer w domu na te pierwsze kilka miesięcy :)

Planowana jest akcja reklamowa do odpowiedniej grupy targetowej wiec glupio by bylo na samym poczatku miec wpadke, ze cos dziala zle, wolno lub wcale...

[offtop] masz o 1 wiekszy nr uzytkownika[/offtop]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że tworzysz coś a'la stage6? Proponowałbym się zastanowić dość mocno. Stage6 należał do divixa i oferował możliwość oglądania i ściągania videklipów i takich różnych filmików w wysokiej jakości (dużo wyższej niż YT). Objętość plików wynosiła 30-120MB, wszystkie filmy były w .divix. Serwis został zamknięty kilka tygodni temu gdyż nie przynosił zysków a korporacja Divix'a nie była go w stanie już utrzymać. Pomysł fajny, ale pomyśl czy jeden serwer to uciągnie :) Powiedzmy nawet 100 userów z których 80 bufforuje video o objętości 120MB, to już dość znaczne obciążenie. Według mnie pojedyncza maszyna to starczy ci na pierwsze 2 tygodnie istnienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

zaraz.. akcja reklamowa - na taką skalę, jak sądzę, aby z miejsca stał się przynajmniej troszkę znany - to chyba nie będzie sponsorowana rzecz? sponsorowana akcja reklamowa? : )

 

masz kasę na reklamę, nie masz na dedyka? uuu... nieładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz.. akcja reklamowa - na taką skalę, jak sądzę, aby z miejsca stał się przynajmniej troszkę znany - to chyba nie będzie sponsorowana rzecz? sponsorowana akcja reklamowa? : )

 

masz kasę na reklamę, nie masz na dedyka? uuu... nieładnie

Akcja reklamowa na szczescie nie jest kosztowna gdyz jest to dosc specyficzna grupa do ktorej w latwy sposob mozemy trafic. zaczynam sie jednak obawiac czy faktycznie jedna maszyna moze cos takiego pociagnac:/ jezeli ktos jest mimo wszystko zainteresowany to odsylam na priv... tam moge podac wiecej szczegolow i ewentualnie pokazac co juz jest dostepne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma szans by 1 maszyna to uciągnęła, kolejną kwestią jest posiadanie dużych łącz 100mb przy kilkunastu userach ogladajacych jakis film np. 400 mb zajedzie troche po maszynie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze inną sprawą są problemy związane z takim serwisem :P Nawet nie wyobrażasz sobie ile YouTube prowadzi spraw dziennie. Liczy się w dziesiątkach, bo co raz userzy zamieszczają filmiku z zastrzeżonym prawem autorskim, to znowu jakieś nielegalne treści... I oczywiście zgadzam się z przedmówcami, że takie serwisy są mało dochodowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zresztą YT tez udostępnia wideo z wyższej jakości. Wystarczy w panelu dusera zaznaczyć odpowiednia opcje (lub recznie poprzez dodanie na końcu linka &fmt=18 lub &fmt=6 ; i pomimo ze nieraz poprawa jakosci jest nieznaczna to widac ze ekipa YT sie stara :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze inną sprawą są problemy związane z takim serwisem :P Nawet nie wyobrażasz sobie ile YouTube prowadzi spraw dziennie. Liczy się w dziesiątkach, bo co raz userzy zamieszczają filmiku z zastrzeżonym prawem autorskim, to znowu jakieś nielegalne treści... I oczywiście zgadzam się z przedmówcami, że takie serwisy są mało dochodowe.
Ciekawe info. Z tego co wiem to maja podpisaną umowę o prawa autorskie z większymi wytwórniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×